
Bewondering alom voor 'krankzinnige' olympische missie Hassan
PARIJS (ANP) - Het nieuws dat Sifan Hassan op de Olympische Spelen in Parijs haar titels op de 5000 en 10.000 meter wil verdedigen en daarnaast ook nog de marathon gaat lopen, wekt alom bewondering en ongeloof. "Voor ieder ander zou dit krankzinnig zijn", schreef de Amerikaanse voormalige topsprinter Michael Johnson op sociale media. "Ik geloof niet dat er ooit een atleet is geweest die meer van racen houdt dan Sifan Hassan."
Volgens The Independent jaagt Hassan een 'onmogelijke' droom na. "37,5 rondjes op de baan en dan een marathon. De Olympische Spelen doen je soms verbazen over het ongelooflijke. Voor Sifan Hassan geldt niet dat ze voorzichtig is", schrijft de krant, ook verwijzend naar de unieke trilogie die de Nederlandse atlete op de Spelen van Tokio voltooide door de 1500, 5000 en 10.000 meter te lopen.
De Britse wereldkampioen op de 1500 meter Josh Kerr sprak zijn bewondering uit voor de missie van Hassan. "Ik zou het niet kunnen. De training voor een marathon is al gruwelijk zwaar en dan ook nog de 5000 en 10.000 meter erbij, het is indrukwekkend. Ze is zo allround."
Combinatie
ABC News schonk ook aandacht aan Hassan. "Een poging om haar titels op de 5.000 en 10.000 meter op de Olympische Spelen te verdedigen is niet genoeg voor de in Ethiopië geboren Nederlandse hardloopster Sifan Hassan. Ze zal zichzelf ook tot het uiterste drijven in een ultieme uithoudingstest en de marathon toevoegen aan haar programma op de Spelen van Parijs", meldde de Amerikaanse nieuwszender.
Niet eerder waagde een atlete op de Spelen zich aan deze combinatie afstanden. De Tsjechische hardlooplegende Emil Zatopek slaagde er in 1952 in op de Spelen van Helsinki goud te winnen op de 5000 en 10.000 meter én de marathon.
Meer uit Sport
JEDDAH (ANP) - Max Verstappen houdt kritiek voor zich om niet in de problemen te komen. "Ik kan mijn mening niet geven, omdat ik dan een straf kan krijgen. Dus is het beter om er niet over te praten", zei hij in de persconferentie van de FIA na afloop van de Grote Prijs van Saudi-Arabië.
10 uur geledenJEDDAH (ANP) - Australië heeft vijftien jaar na Mark Webber weer een leider in het kampioenschap van de Formule 1. Oscar Piastri nam door zijn zege in de Grote Prijs van Saudi-Arabië de leiding over van Lando Norris, zijn teamgenoot bij McLaren.
11 uur geledenJEDDAH (ANP) - Max Verstappen was het duidelijk oneens met de tijdstraf die de stewards hem gaven tijdens de Grote Prijs van Saudi-Arabië. De viervoudig wereldkampioen kon zo zijn poleposition niet verzilveren en beëindigde de race als tweede achter de Australiër Oscar Piastri van McLaren. De Nederlander weigerde vragen te beantwoorden tijdens het flashinterview op de baan. "Ik wil het kort houden. Ik dank de fans en ik hou van dit circuit. Het is wat het is", was het enige wat hij kwijt wilde aan interviewer David Coulthard.
12 uur geledenJEDDAH (ANP) - Een tijdstraf van vijf seconden heeft Max Verstappen de zege gekost in de Grote Prijs van Saudi-Arabië. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde op het circuit van Jeddah als tweede achter Oscar Piastri. De Australiër van McLaren won al zijn derde Formule 1-race van dit seizoen.
13 uur geledenJEDDAH (ANP) - De Grote Prijs van Saudi-Arabië in de Formule 1 is voor de Japanner Yuki Tsunoda op een grote mislukking uitgedraaid. De teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull kwam kort na de start van de race op het circuit in Jeddah in aanraking met de Alpine van Pierre Gasly. Zijn auto was te zwaar gehavend om door te gaan.
13 uur geledenJEDDAH (ANP) - Het bijprogramma van de Grote Prijs van Saudi-Arabië in de Formule 1 werd gekleurd door Nederlands succes. Richard Verschoor won de hoofdrace in de Formule 2 en Maya Weug zegevierde in de vrouwenklasse F1 Academy.
15 uur geledenVILT (ANP) - Tadej Pogacar wint regelmatig na lange solo's, maar in de Amstel Gold Race kwam hij te ver voor de finish alleen voorop. "Het had de goede 'move' kunnen zijn, maar dat was het niet", keek de Sloveen van Team Emirates terug op de finale van de Limburgse koers. Pogacar werd tweede achter de Deen Mattias Skjelmose.
15 uur geleden