Bewondering alom voor 'krankzinnige' olympische missie Hassan
PARIJS (ANP) - Het nieuws dat Sifan Hassan op de Olympische Spelen in Parijs haar titels op de 5000 en 10.000 meter wil verdedigen en daarnaast ook nog de marathon gaat lopen, wekt alom bewondering en ongeloof. "Voor ieder ander zou dit krankzinnig zijn", schreef de Amerikaanse voormalige topsprinter Michael Johnson op sociale media. "Ik geloof niet dat er ooit een atleet is geweest die meer van racen houdt dan Sifan Hassan."
Volgens The Independent jaagt Hassan een 'onmogelijke' droom na. "37,5 rondjes op de baan en dan een marathon. De Olympische Spelen doen je soms verbazen over het ongelooflijke. Voor Sifan Hassan geldt niet dat ze voorzichtig is", schrijft de krant, ook verwijzend naar de unieke trilogie die de Nederlandse atlete op de Spelen van Tokio voltooide door de 1500, 5000 en 10.000 meter te lopen.
De Britse wereldkampioen op de 1500 meter Josh Kerr sprak zijn bewondering uit voor de missie van Hassan. "Ik zou het niet kunnen. De training voor een marathon is al gruwelijk zwaar en dan ook nog de 5000 en 10.000 meter erbij, het is indrukwekkend. Ze is zo allround."
Combinatie
ABC News schonk ook aandacht aan Hassan. "Een poging om haar titels op de 5.000 en 10.000 meter op de Olympische Spelen te verdedigen is niet genoeg voor de in Ethiopië geboren Nederlandse hardloopster Sifan Hassan. Ze zal zichzelf ook tot het uiterste drijven in een ultieme uithoudingstest en de marathon toevoegen aan haar programma op de Spelen van Parijs", meldde de Amerikaanse nieuwszender.
Niet eerder waagde een atlete op de Spelen zich aan deze combinatie afstanden. De Tsjechische hardlooplegende Emil Zatopek slaagde er in 1952 in op de Spelen van Helsinki goud te winnen op de 5000 en 10.000 meter én de marathon.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
6 uur geledenDETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
6 uur geleden