Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bewondering alom voor 'krankzinnige' olympische missie Hassan

Bewondering alom voor 'krankzinnige' olympische missie Hassan

PARIJS (ANP) - Het nieuws dat Sifan Hassan op de Olympische Spelen in Parijs haar titels op de 5000 en 10.000 meter wil verdedigen en daarnaast ook nog de marathon gaat lopen, wekt alom bewondering en ongeloof. "Voor ieder ander zou dit krankzinnig zijn", schreef de Amerikaanse voormalige topsprinter Michael Johnson op sociale media. "Ik geloof niet dat er ooit een atleet is geweest die meer van racen houdt dan Sifan Hassan."

Volgens The Independent jaagt Hassan een 'onmogelijke' droom na. "37,5 rondjes op de baan en dan een marathon. De Olympische Spelen doen je soms verbazen over het ongelooflijke. Voor Sifan Hassan geldt niet dat ze voorzichtig is", schrijft de krant, ook verwijzend naar de unieke trilogie die de Nederlandse atlete op de Spelen van Tokio voltooide door de 1500, 5000 en 10.000 meter te lopen.

De Britse wereldkampioen op de 1500 meter Josh Kerr sprak zijn bewondering uit voor de missie van Hassan. "Ik zou het niet kunnen. De training voor een marathon is al gruwelijk zwaar en dan ook nog de 5000 en 10.000 meter erbij, het is indrukwekkend. Ze is zo allround."

Combinatie

ABC News schonk ook aandacht aan Hassan. "Een poging om haar titels op de 5.000 en 10.000 meter op de Olympische Spelen te verdedigen is niet genoeg voor de in Ethiopië geboren Nederlandse hardloopster Sifan Hassan. Ze zal zichzelf ook tot het uiterste drijven in een ultieme uithoudingstest en de marathon toevoegen aan haar programma op de Spelen van Parijs", meldde de Amerikaanse nieuwszender.

Niet eerder waagde een atlete op de Spelen zich aan deze combinatie afstanden. De Tsjechische hardlooplegende Emil Zatopek slaagde er in 1952 in op de Spelen van Helsinki goud te winnen op de 5000 en 10.000 meter én de marathon.

Meer uit Sport

Skilegende Vonn: dokter heeft mijn been gered

BERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.

51 minuten geleden
NOC*NSF tegen deelname sporters Paralympics onder Russische vlag

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."

53 minuten geleden
Bergsma: olympisch schaatsen van 2030 in Thialf mooie kans

AMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.

3 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout verbaasd door ontvangst op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.

3 uur geleden
Tennisser Etcheverry verovert in Rio de Janeiro eerste ATP-titel

RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.

9 uur geleden
Olympische vlam uit, Milaan geeft Spelen over aan Franse Alpen

VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.

19 uur geleden
Koning en koningin zijn trots op Olympische prestaties

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.

20 uur geleden