Bewondering alom voor 'krankzinnige' olympische missie Hassan
PARIJS (ANP) - Het nieuws dat Sifan Hassan op de Olympische Spelen in Parijs haar titels op de 5000 en 10.000 meter wil verdedigen en daarnaast ook nog de marathon gaat lopen, wekt alom bewondering en ongeloof. "Voor ieder ander zou dit krankzinnig zijn", schreef de Amerikaanse voormalige topsprinter Michael Johnson op sociale media. "Ik geloof niet dat er ooit een atleet is geweest die meer van racen houdt dan Sifan Hassan."
Volgens The Independent jaagt Hassan een 'onmogelijke' droom na. "37,5 rondjes op de baan en dan een marathon. De Olympische Spelen doen je soms verbazen over het ongelooflijke. Voor Sifan Hassan geldt niet dat ze voorzichtig is", schrijft de krant, ook verwijzend naar de unieke trilogie die de Nederlandse atlete op de Spelen van Tokio voltooide door de 1500, 5000 en 10.000 meter te lopen.
De Britse wereldkampioen op de 1500 meter Josh Kerr sprak zijn bewondering uit voor de missie van Hassan. "Ik zou het niet kunnen. De training voor een marathon is al gruwelijk zwaar en dan ook nog de 5000 en 10.000 meter erbij, het is indrukwekkend. Ze is zo allround."
Combinatie
ABC News schonk ook aandacht aan Hassan. "Een poging om haar titels op de 5.000 en 10.000 meter op de Olympische Spelen te verdedigen is niet genoeg voor de in Ethiopië geboren Nederlandse hardloopster Sifan Hassan. Ze zal zichzelf ook tot het uiterste drijven in een ultieme uithoudingstest en de marathon toevoegen aan haar programma op de Spelen van Parijs", meldde de Amerikaanse nieuwszender.
Niet eerder waagde een atlete op de Spelen zich aan deze combinatie afstanden. De Tsjechische hardlooplegende Emil Zatopek slaagde er in 1952 in op de Spelen van Helsinki goud te winnen op de 5000 en 10.000 meter én de marathon.
Meer uit Sport
BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
3 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
4 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geleden