Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Beweeglijke beer' Spijkers is op de judomat voor niemand bang

'Beweeglijke beer' Spijkers is op de judomat voor niemand bang

ARNHEM (ANP) - Judoka Jur Spijkers schept niet graag op over zijn kwaliteiten op de tatami, maar voor iemand van 132 kilogram is hij vrij beweeglijk. "Het is moeilijk voor een heel zware gast om grip op mij te krijgen, want ik probeer constant te bewegen, zodat een tegenstander steeds op mij moet reageren en ik hem een stapje voor ben", zegt de 25-jarige Tilburger, die op de WK in Tasjkent tot de kanshebbers behoort voor een medaille bij de zwaargewichten, de mannen van 100 kilo en meer.

"Er staan beren van kerels tegenover mij, maar ik ben voor niemand bang", zegt Spijkers, die eerder dit jaar voor het eerst de Europese titel veroverde bij de zwaargewichten. "Ik weet dat ik in staat ben een medaille te winnen en met goud ga je de geschiedenisboeken in, maar ik houd me er niet te veel mee bezig. Ik moet mijn beste judo laten zien en dan kan ik van iedereen winnen. Het moet allemaal kloppen, ook mentaal. Zo moet je thuis alles op orde hebben, want dat zorgt voor rust in je hoofd en ik heb gemerkt dat dat heel belangrijk is."

Spijkers maakt zich evenmin druk over de tegenstanders die hij mogelijk treft. "Ik sta hoog op de wereldranglijst, maar die ranking kan me gestolen worden. Die geeft geen goed beeld van de verhoudingen. Er zijn heel goede judoka's die maar weinig toernooien doen en daardoor ook minder punten verdienen voor de wereldranglijst. Ik weet van bijna alle jongens in mijn klasse wel hoe ze judoën, maar ik bereid me niet heel specifiek voor op een mogelijke tegenstander. Ik maak wel tactische plannen met mijn coach."

Spijkers voelt zich thuis in de categorie van de 100-plussers. "De categorie is heel divers met reuzen van 160 tot 170 kilo en mannen die net boven de 100 kilo uitkomen. Dat is de charme van de zwaargewichten. Mijn ideale gewicht is 132 kilo en daar train ik ook wel op, want bij dat gewicht profiteer ik het meest van mijn beweeglijkheid. Ik doe ook veel aan conditietraining, want als je zo'n beer tegenover je hebt staan, mag je geen halve seconde verslappen, anders neemt hij je te grazen."

Spijkers komt op de WK in de hoofdstad van Oezbekistan komende woensdag (12 oktober) in actie.

Meer uit Sport

Italiaanse skiester Brignone is terug op de piste

MILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.

5 minuten geleden
Verstappen genomineerd voor 'actie van het jaar' in Formule 1

DOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.

1 uur geleden
Hockeysters zonder aanvoerster Sanders naar Argentinië

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.

4 uur geleden
Voormalig olympisch zwemkampioene Oleksiak twee jaar geschorst

MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.

18 uur geleden
Nederlandse tennissers sluiten jaar af als nummer 6 van de wereld

ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.

1 dag geleden
Drievoudig olympisch turnkampioen Whitlock keert terug

LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.

1 dag geleden
Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

1 dag geleden