Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Beweeglijke beer' Spijkers is op de judomat voor niemand bang

'Beweeglijke beer' Spijkers is op de judomat voor niemand bang

ARNHEM (ANP) - Judoka Jur Spijkers schept niet graag op over zijn kwaliteiten op de tatami, maar voor iemand van 132 kilogram is hij vrij beweeglijk. "Het is moeilijk voor een heel zware gast om grip op mij te krijgen, want ik probeer constant te bewegen, zodat een tegenstander steeds op mij moet reageren en ik hem een stapje voor ben", zegt de 25-jarige Tilburger, die op de WK in Tasjkent tot de kanshebbers behoort voor een medaille bij de zwaargewichten, de mannen van 100 kilo en meer.

"Er staan beren van kerels tegenover mij, maar ik ben voor niemand bang", zegt Spijkers, die eerder dit jaar voor het eerst de Europese titel veroverde bij de zwaargewichten. "Ik weet dat ik in staat ben een medaille te winnen en met goud ga je de geschiedenisboeken in, maar ik houd me er niet te veel mee bezig. Ik moet mijn beste judo laten zien en dan kan ik van iedereen winnen. Het moet allemaal kloppen, ook mentaal. Zo moet je thuis alles op orde hebben, want dat zorgt voor rust in je hoofd en ik heb gemerkt dat dat heel belangrijk is."

Spijkers maakt zich evenmin druk over de tegenstanders die hij mogelijk treft. "Ik sta hoog op de wereldranglijst, maar die ranking kan me gestolen worden. Die geeft geen goed beeld van de verhoudingen. Er zijn heel goede judoka's die maar weinig toernooien doen en daardoor ook minder punten verdienen voor de wereldranglijst. Ik weet van bijna alle jongens in mijn klasse wel hoe ze judoƫn, maar ik bereid me niet heel specifiek voor op een mogelijke tegenstander. Ik maak wel tactische plannen met mijn coach."

Spijkers voelt zich thuis in de categorie van de 100-plussers. "De categorie is heel divers met reuzen van 160 tot 170 kilo en mannen die net boven de 100 kilo uitkomen. Dat is de charme van de zwaargewichten. Mijn ideale gewicht is 132 kilo en daar train ik ook wel op, want bij dat gewicht profiteer ik het meest van mijn beweeglijkheid. Ik doe ook veel aan conditietraining, want als je zo'n beer tegenover je hebt staan, mag je geen halve seconde verslappen, anders neemt hij je te grazen."

Spijkers komt op de WK in de hoofdstad van Oezbekistan komende woensdag (12 oktober) in actie.

Meer uit Sport

Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

4 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

4 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

6 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

8 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

9 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

11 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

1 dag geleden