Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Beweeglijke beer' Spijkers is op de judomat voor niemand bang

'Beweeglijke beer' Spijkers is op de judomat voor niemand bang

ARNHEM (ANP) - Judoka Jur Spijkers schept niet graag op over zijn kwaliteiten op de tatami, maar voor iemand van 132 kilogram is hij vrij beweeglijk. "Het is moeilijk voor een heel zware gast om grip op mij te krijgen, want ik probeer constant te bewegen, zodat een tegenstander steeds op mij moet reageren en ik hem een stapje voor ben", zegt de 25-jarige Tilburger, die op de WK in Tasjkent tot de kanshebbers behoort voor een medaille bij de zwaargewichten, de mannen van 100 kilo en meer.

"Er staan beren van kerels tegenover mij, maar ik ben voor niemand bang", zegt Spijkers, die eerder dit jaar voor het eerst de Europese titel veroverde bij de zwaargewichten. "Ik weet dat ik in staat ben een medaille te winnen en met goud ga je de geschiedenisboeken in, maar ik houd me er niet te veel mee bezig. Ik moet mijn beste judo laten zien en dan kan ik van iedereen winnen. Het moet allemaal kloppen, ook mentaal. Zo moet je thuis alles op orde hebben, want dat zorgt voor rust in je hoofd en ik heb gemerkt dat dat heel belangrijk is."

Spijkers maakt zich evenmin druk over de tegenstanders die hij mogelijk treft. "Ik sta hoog op de wereldranglijst, maar die ranking kan me gestolen worden. Die geeft geen goed beeld van de verhoudingen. Er zijn heel goede judoka's die maar weinig toernooien doen en daardoor ook minder punten verdienen voor de wereldranglijst. Ik weet van bijna alle jongens in mijn klasse wel hoe ze judoën, maar ik bereid me niet heel specifiek voor op een mogelijke tegenstander. Ik maak wel tactische plannen met mijn coach."

Spijkers voelt zich thuis in de categorie van de 100-plussers. "De categorie is heel divers met reuzen van 160 tot 170 kilo en mannen die net boven de 100 kilo uitkomen. Dat is de charme van de zwaargewichten. Mijn ideale gewicht is 132 kilo en daar train ik ook wel op, want bij dat gewicht profiteer ik het meest van mijn beweeglijkheid. Ik doe ook veel aan conditietraining, want als je zo'n beer tegenover je hebt staan, mag je geen halve seconde verslappen, anders neemt hij je te grazen."

Spijkers komt op de WK in de hoofdstad van Oezbekistan komende woensdag (12 oktober) in actie.

Meer uit Sport

Vollering teleurgesteld na tweede plek in Tour op Mont Ventoux

MONT VENTOUX (ANP) - Demi Vollering is teleurgesteld na haar tweede plek in de koninginnenrit van de Tour de France Femmes naar de Mont Ventoux. Dat zei de Nederlandse renster van FDJ United-Suez vrijdag na afloop van de etappe tegen de NOS.

2 uur geleden
Niewiadoma 'sprakeloos' na etappezege op Mont Ventoux

MONT VENTOUX (ANP) - Kasia Niewiadoma is "sprakeloos" na haar etappezege op de Mont Ventoux in de Tour de France Femmes. Dat zei de Poolse van Canyon//Sram vrijdag na afloop van de etappe in het flashinterview. Het was de eerste etappezege voor de Tourwinnares van 2024.

3 uur geleden
Niewiadoma wint Touretappe en verovert gele trui op Mont Ventoux

MONT VENTOUX (ANP) - Kasia Niewiadoma heeft vrijdag de koninginnenrit van de Tour de France Femmes gewonnen, met aankomst op de Mont Ventoux. De Poolse renster van Canyon//Sram reed solo naar de overwinning op de bekende berg, ruim voor Demi Vollering. De Nederlandse werd tweede op 1.16 minuut. De Italiaanse Longo Borghini werd derde op 1.42.

3 uur geleden
KNVB voert nieuwe spelregels door voor meer tempo in de wedstrijd

ZEIST (ANP) - De KNVB voert bij de start van het nieuwe seizoen in de Eredivisie verschillende spelregelwijzigingen in die erop gericht zijn het tempo in de wedstrijden te verhogen. Het zijn aanpassingen in de spelregels van de internationale spelregelorganisatie IFAB, die de FIFA ook al had doorgevoerd tijdens het WK voetbal in juni.

8 uur geleden
Van 't Schip bondscoach van Kazachstan

ASTANA (ANP) - John van 't Schip is de nieuwe bondscoach van Kazachstan. De voetbalbond van Kazachstan (KFF) presenteerde de 62-jarige Nederlandse oud-international en trainer vrijdag, zo meldde de bond op social media.

8 uur geleden
Van der Breggen niet meer van start in zevende etappe Tour

LA VOULTE-SUR-RHÔNE (ANP) - Wielrenster Anna van der Breggen gaat niet meer van start in de zevende etappe van de Tour de France Femmes. Haar ploeg SD Worx-Protime meldt dat de 36-jarige renster de Tour verlaat en rust neemt.

9 uur geleden
Wielrenner Lemmen voelde 'overal pijn' na val voor winst in Polen

KARPACZ (ANP) - Wielrenner Bart Lemmen voelde "overal pijn" na zijn val in aanloop naar zijn eerste profzege, die hij donderdag boekte in de Ronde van Polen. Dat heeft de Nederlander laten weten in een reactie via zijn ploeg Visma - Lease a Bike. De 30-jarige Lemmen kwam ten val maar won de etappe en nam de leiding in het algemeen klassement over.

1 dag geleden