Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Beweeglijke beer' Spijkers is op de judomat voor niemand bang

'Beweeglijke beer' Spijkers is op de judomat voor niemand bang

ARNHEM (ANP) - Judoka Jur Spijkers schept niet graag op over zijn kwaliteiten op de tatami, maar voor iemand van 132 kilogram is hij vrij beweeglijk. "Het is moeilijk voor een heel zware gast om grip op mij te krijgen, want ik probeer constant te bewegen, zodat een tegenstander steeds op mij moet reageren en ik hem een stapje voor ben", zegt de 25-jarige Tilburger, die op de WK in Tasjkent tot de kanshebbers behoort voor een medaille bij de zwaargewichten, de mannen van 100 kilo en meer.

"Er staan beren van kerels tegenover mij, maar ik ben voor niemand bang", zegt Spijkers, die eerder dit jaar voor het eerst de Europese titel veroverde bij de zwaargewichten. "Ik weet dat ik in staat ben een medaille te winnen en met goud ga je de geschiedenisboeken in, maar ik houd me er niet te veel mee bezig. Ik moet mijn beste judo laten zien en dan kan ik van iedereen winnen. Het moet allemaal kloppen, ook mentaal. Zo moet je thuis alles op orde hebben, want dat zorgt voor rust in je hoofd en ik heb gemerkt dat dat heel belangrijk is."

Spijkers maakt zich evenmin druk over de tegenstanders die hij mogelijk treft. "Ik sta hoog op de wereldranglijst, maar die ranking kan me gestolen worden. Die geeft geen goed beeld van de verhoudingen. Er zijn heel goede judoka's die maar weinig toernooien doen en daardoor ook minder punten verdienen voor de wereldranglijst. Ik weet van bijna alle jongens in mijn klasse wel hoe ze judoën, maar ik bereid me niet heel specifiek voor op een mogelijke tegenstander. Ik maak wel tactische plannen met mijn coach."

Spijkers voelt zich thuis in de categorie van de 100-plussers. "De categorie is heel divers met reuzen van 160 tot 170 kilo en mannen die net boven de 100 kilo uitkomen. Dat is de charme van de zwaargewichten. Mijn ideale gewicht is 132 kilo en daar train ik ook wel op, want bij dat gewicht profiteer ik het meest van mijn beweeglijkheid. Ik doe ook veel aan conditietraining, want als je zo'n beer tegenover je hebt staan, mag je geen halve seconde verslappen, anders neemt hij je te grazen."

Spijkers komt op de WK in de hoofdstad van Oezbekistan komende woensdag (12 oktober) in actie.

Meer uit Sport

Verstappen spreekt van 'positieve stap' na eerste racedag Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.

1 uur geleden
Norris ziet pole in sprintrace Miami als beloning voor team

MIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.

1 uur geleden
Verstappen start als vijfde in sprintrace Miami, pole voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.

1 uur geleden
Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

6 uur geleden
Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

10 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

10 uur geleden
Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

1 dag geleden