Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bewakers beëdiging Biden weg wegens band met rechtse militie

Bewakers beëdiging Biden weg wegens band met rechtse militie

WASHINGTON (ANP/RTR) - Wegens banden met rechtse milities of extreme standpunten zijn zeker twaalf soldaten verwijderd uit de troepen die de beëdiging van Joe Biden tot Amerikaanse president bewaken. Het gaat om leden van de Nationale Garde, de reservemanschappen van het Amerikaanse leger. Zij zijn onder meer ingezet om de inhuldigingsplechtigheid woensdag in de Amerikaanse hoofdstad Washington te beveiligen.

De twaalf zijn van hun taak ontheven. Ze waren betrokken bij rechtse milities of hadden extremistische standpunten op internet geplaatst, melden Amerikaanse media. Er zou geen bedreiging zijn geweest voor Biden.

De twaalf werden ontdekt tijdens een grootscheepse screening, waarbij ook de landelijke politie FBI helpt. De vrees voor een aanslag van "binnenuit" is gegroeid na de gewelddadige bestorming van het parlement in Washington door aanhangers van de afzwaaiende president Trump.

Waarnemend minister van Defensie Miller zei eerder dat er bij de inlichtingendiensten geen aanwijzingen zijn over dreigingen van geweld vanuit het Amerikaanse leger in aanloop naar de beëdiging. Ook noemde hij het screenen van de reservisten "normaal." Dat de soldaten die worden ingezet bij grote streng beveiligde evenementen worden nagetrokken, is volgens de bewindsman de standaard. "Elke steen wordt omgekeerd" voor het beveiligen van de hoofdstad in aanloop naar de inauguratie van Biden, aldus Miller.

Voor de bewaking van het aangevallen parlementsgebouw Capitool waren al duizenden gardisten in Washington gestationeerd. In totaal worden 25.000 man ingezet.

Meer uit Buitenland

VS: Israël zelf waarschuwde voor oorlogsmisdaden leger in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Militaire juristen in Israël hebben gewaarschuwd dat het Israëlische leger mogelijk oorlogsmisdaden pleegde in de Palestijnse Gazastrook, waar in de strijd tegen Hamas tienduizenden burgers om het leven kwamen. Volgens de juristen was er bewijs dat de beschuldigingen zou kunnen ondersteunen.

2 uur geleden
Parijs roept Fransen in Mali op er weg te gaan

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft Fransen in het Afrikaanse Mali opgeroepen er zo snel mogelijk weg te gaan. Grote delen van het land, inclusief de hoofdstad Bamako, zijn geïsoleerd geraakt door blokkades van jihadistische strijders.

3 uur geleden
Sancties tegen Syrische interim-president geschrapt

NEW YORK/LONDEN/BRUSSEL (ANP/RTR) - Internationale sancties tegen de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zijn in navolging van de VN-Veiligheidsraad door Groot-Brittannië en de EU geschrapt.

5 uur geleden
Israëlisch leger doodt twee tieners op Westelijke Jordaanoever

JERUZALEM/RAMALLAH (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen twee Palestijnse tieners doodgeschoten die met molotovcocktails gooiden op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens de Palestijnse autoriteiten waren ze zestien jaar oud. De twee gooiden naar verluidt molotovcocktails naar een Israëlische militaire controlepost in de bezette gebieden in al-Judeira, circa 6 kilometer ten noorden van Jeruzalem.

5 uur geleden
Vrouw schuldig bevonden aan lastigvallen ouders Madeleine McCann

LONDEN (ANP/AFP) - Een Poolse vrouw die herhaaldelijk beweerde de vermiste Madeleine McCann te zijn, is in Engeland schuldig bevonden aan het lastigvallen van de ouders van het meisje. Ze heeft een gevangenisstraf van zes maanden gekregen, maar heeft die straf al in voorarrest uitgezeten.

5 uur geleden
VN moeten voedselhulp Congo mogelijk stopzetten door geldgebrek

KINSHASA (ANP/RTR) - Het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties moet mogelijk stoppen met hulp in de Democratische Republiek Congo. De organisatie heeft last van grote financieringsproblemen.

8 uur geleden
Tientallen gewonden bij explosie in Jakarta

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Bij een explosie in de Indonesische hoofdstad Jakarta zijn meer dan vijftig mensen gewond geraakt. De explosie heeft volgens lokale media plaatsgevonden in een moskee in een scholencomplex. De lokale politiechef Asep Edi Suheri heeft de precieze locatie niet bekendgemaakt.

8 uur geleden