Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bewaker vrouwengevangenis ontkent aanranding vrouwen

Bewaker vrouwengevangenis ontkent aanranding vrouwen

UTRECHT (ANP) - Een 64-jarige bewaker van de vrouwengevangenis Nieuwersluis ontkent met klem vrouwen in hun cel te hebben aangerand. Tijdens zijn strafzaak noemde de verdachte uit Huizen de aangiftes van de drie vrouwen schofterig en schandalig. "Het is verwerpelijk en zeer gemeen", zei Werner S. bij aanvang van de zitting in de rechtbank in Utrecht. "Er is niets gebeurd."

S. staat dinsdag terecht voor het aanranden van drie vrouwen tussen april 2021 en november 2022 in de penitentiaire inrichting in Nieuwersluis, waar hij werkzaam was als bewaker. Een van de vrouwen heeft in haar aangifte bij de politie verklaard dat de bewaker meerdere keren in haar cel kwam en dat er sprake was van wederzijdse aantrekkingskracht. In de cel zouden ze hebben gezoend en elkaar hebben betast. Hij zou haar zijn penis hebben laten aanraken en haar borsten hebben gezoend. Het zou drie of vier keer zijn gebeurd in ruil voor een pakje shag. In de rechtbank noemde S. dit een "goor verzonnen verhaal".

Ook twee andere vrouwen deden aangifte van aanranding. Een van hen is nog gedetineerd en woont de rechtszaak bij. Zij vertelde de politie dat S. in 2022 een paar keer haar borsten en billen heeft betast. Twee keer bij het magazijn zou ze zijn geslachtsdeel hebben moeten aanraken. "Na alles wat er gebeurd is, voelt het alsof mijn lichaam niet meer van mij is", zei ze in haar slachtofferverklaring, die ze liet voorlezen door haar advocaat. "Ik heb schaamte gevoeld, terwijl hij zich moet schamen."

Collega's

De derde vrouw verklaarde in haar aangifte dat de verdachte haar borsten vastpakte in de cel, waarop zij hem beet in zijn wang. Ze zou er niet over hebben durven praten, omdat ze bang was voor de consequenties. S. noemde de aangiftes leugens en verzinsels. "Ik heb haar nooit gesproken. Ze lag altijd als een zombie op bed en woog maar 40 kilo. Ik vroeg haar alleen of ze wilde luchten of medicatie nodig had."

Dinsdagmiddag staat een collega van S. terecht. Deze man uit Doorn wordt verdacht van verkrachting, aanranding en mishandeling van gedetineerde vrouwen. Het Openbaar Ministerie vervolgt nog een derde bewaker. De zittingsdatum in die zaak is niet bekend.

Meer uit Binnenland

College: kwart mensen met beperking voelt zich minderwaardig

UTRECHT (ANP) - Een op de vier mensen met een beperking zegt het gevoel te hebben niet mee te tellen in de samenleving. Dat komt naar voren in een onderzoek van het College voor de Rechten van de Mens onder ruim 1800 mensen met een beperking. Het College geeft ook aan dat de bestaanszekerheid van mensen met een handicap in het geding is; ruim een derde heeft financiële zorgen.

1 uur geleden
D66: toestemming ouders niet verplicht bij onderzoek mishandeling

DEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.

1 uur geleden
A2-racer rijdt 240 kilometer per uur, auto en rijbewijs ingenomen

HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.

6 uur geleden
Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

17 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

17 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

18 uur geleden
Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

1 dag geleden