Bevrijdingsfestivals krijgen eenmalig 7 ton van kabinet
DEN HAAG (ANP) - De Bevrijdingsfestivals krijgen dit jaar 700.000 euro van het kabinet om tachtig jaar bevrijding te vieren. Ingewijden bevestigen berichtgeving hierover van RTL Nieuws. Vorig jaar trok het kabinet een miljoen euro uit voor de Bevrijdingsfestivals.
Verantwoordelijk staatssecretaris Vincent Karremans (VWS) zei in oktober al te overwegen de noodlijdende festivals nog een keer te hulp te schieten. Hij benadrukte toen ook dat het de laatste keer zou zijn dat het kabinet er geld voor uittrekt.
De veertien Bevrijdingsfestivals in het land zijn op 5 mei altijd gratis toegankelijk en worden voornamelijk gefinancierd door gemeenten en provincies. Ook komt er geld binnen van horecabedrijven. Verschillende provincies hebben al aangegeven extra geld in de festivals te steken.
'Kreunend en piepend'
Meerdere festivals hebben het moeilijk door onder meer oplopende kosten en regeldruk. Sinds vorig jaar oktober zijn de veertien Bevrijdingsfestivals verenigd in één organisatie.
De veertien Bevrijdingsfestivals laten zaterdag in een reactie weten het fijn te vinden dat het rijk "eindelijk" een besluit heeft genomen. "Maar de steun is wel erg knieperig", zegt Hans Laroes, voorzitter van de Stichting Bevrijdingsfestivals Nederland. "Omgerekend gaat het om 70 cent per bezoeker."
De festivals vragen zich af of de politiek zich wel realiseert wat de betekenis en waarde van de festivals is. "Het besluit van nu kwam kreunend en piepend tot stand onder druk van de Tweede Kamer, waar een overgrote meerderheid zich duidelijk realiseert dat de festivals en dat waar zij voor staan belangrijk zijn." Er is geen enkele garantie dat de festivals na dit jaar allemaal nog kunnen blijven doorgaan, beklemtoont Laroes.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief gaat deze week langs bij oppositiepartijen om te praten over afspraken over de toekomst van de sociale zekerheid. Dat zei de minister van Sociale Zaken (D66) zondag bij Buitenhof. Hij noemde onder andere Progressief Nederland, nu nog als GroenLinks-PvdA in de Tweede Kamer, en JA21 als partijen waar hij mee wil praten.
11 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De SGP wil dat bij verdeling en opvang van asielzoekers de "culturele en religieuze afstand tot onze samenleving" meeweegt. Dat zegt partijleider Chris Stoffer op een bijeenkomst van de orthodox-christelijke partij in Nieuwegein. De SGP noemt het huidige asielbeleid onhoudbaar en vindt dat dit strenger moet.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquête over corona gaat volgende week verder met openbare verhoren van toenmalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib, Jaap van Dissel en Pieter-Jaap Aalbersberg. De week staat in het teken van het begin van de pandemie.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Ook premier Rob Jetten schrok van de bedragen die sommige ministeries betaalden voor het inhuren van privéjets, die bewindslieden nodig hadden voor werkreizen. Volgens RTL besteedde de Rijksoverheid de afgelopen vijf jaar bijna 2 miljoen euro aan privévluchten. Vooral het ministerie van Defensie trok hier vaak geld voor uit.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om een groter deel van de Gazastrook te bezetten is "uitermate zorgelijk", zegt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). Het past volgens hem niet binnen de afspraken die zijn gemaakt over het staakt-het-vuren.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het 'vliegende team' met ambtenaren dat gemeenten moet bijstaan in kwesties rond de asielopvang is inmiddels actief, zegt asielminister Bart van den Brink. Een woordvoerder van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) meldt dat zeker zes gemeenten zich inmiddels hebben gemeld met vragen. Premier Rob Jetten kondigde het team eerder deze maand aan, maar het was onduidelijk hoe het precies te werk zou gaan.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Er is geen geld om de verkeersboetes op het huidige niveau te houden, zei justitieminister David van Weel (VVD) voorafgaand aan de ministerraad. De boetes stijgen net zo snel als de inflatie. Als Van Weel de boetes niet laat oplopen, dan komt hij jaarlijks ongeveer 30 miljoen euro tekort op zijn begroting en dat gaat volgens hem ten koste van bijvoorbeeld de politie of de Mobiele Eenheid (ME).
2 dagen geleden