Bevrijdingsfestivals krijgen eenmalig 7 ton van kabinet
DEN HAAG (ANP) - De Bevrijdingsfestivals krijgen dit jaar 700.000 euro van het kabinet om tachtig jaar bevrijding te vieren. Ingewijden bevestigen berichtgeving hierover van RTL Nieuws. Vorig jaar trok het kabinet een miljoen euro uit voor de Bevrijdingsfestivals.
Verantwoordelijk staatssecretaris Vincent Karremans (VWS) zei in oktober al te overwegen de noodlijdende festivals nog een keer te hulp te schieten. Hij benadrukte toen ook dat het de laatste keer zou zijn dat het kabinet er geld voor uittrekt.
De veertien Bevrijdingsfestivals in het land zijn op 5 mei altijd gratis toegankelijk en worden voornamelijk gefinancierd door gemeenten en provincies. Ook komt er geld binnen van horecabedrijven. Verschillende provincies hebben al aangegeven extra geld in de festivals te steken.
'Kreunend en piepend'
Meerdere festivals hebben het moeilijk door onder meer oplopende kosten en regeldruk. Sinds vorig jaar oktober zijn de veertien Bevrijdingsfestivals verenigd in één organisatie.
De veertien Bevrijdingsfestivals laten zaterdag in een reactie weten het fijn te vinden dat het rijk "eindelijk" een besluit heeft genomen. "Maar de steun is wel erg knieperig", zegt Hans Laroes, voorzitter van de Stichting Bevrijdingsfestivals Nederland. "Omgerekend gaat het om 70 cent per bezoeker."
De festivals vragen zich af of de politiek zich wel realiseert wat de betekenis en waarde van de festivals is. "Het besluit van nu kwam kreunend en piepend tot stand onder druk van de Tweede Kamer, waar een overgrote meerderheid zich duidelijk realiseert dat de festivals en dat waar zij voor staan belangrijk zijn." Er is geen enkele garantie dat de festivals na dit jaar allemaal nog kunnen blijven doorgaan, beklemtoont Laroes.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde vorige week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.
50 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) trekt het boetekleed aan, omdat hij "onhandig" heeft geopereerd bij het herstellen van de relatie met de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA. "Er zijn dingen niet goed gegaan", erkende hij donderdag in de Tweede Kamer.
1 dag geleden