Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bevrijdingsdag afgesloten met 5 meiconcert vanuit Carré

Bevrijdingsdag afgesloten met 5 meiconcert vanuit Carré

AMSTERDAM (ANP) - De viering van Bevrijdingsdag is woensdag traditiegetrouw afgesloten met het 5 meiconcert. Ook dit jaar was dat vanwege de coronamaatregelen niet op de Amstel, maar in Koninklijk Theater Carré in Amsterdam. Het concert was, zonder publiek, rechtstreeks te zien op televisie.

Onder begeleiding van het Metropole Orkest stonden onder anderen Maan, André van Duin, Laetitia Gerards Shary-An, Hanin, ZO! Gospel Choir en ISH Dance Collective op het podium. Claudia de Breij zong een deel van haar nummer Mag ik dan bij jou in het Duits, dat ze tien jaar geleden vertaald heeft met hulp van haar Duitse buurvrouw. Stef Bos verbond het programma aan elkaar. Hij vertelde persoonlijke anekdotes die "het idee van vrijheid voor iedereen tastbaar maken".

Ook dit keer waren koning Willem-Alexander en koningin Máxima niet bij het concert aanwezig. Normaal gesproken zijn ze er wel en varen ze na afloop weg, terwijl ze worden uitgezwaaid door het publiek langs de kades en vanaf bootjes op het nummer We'll Meet Again. Het nummer klonk nu als afsluiting in Carré, gezongen door alle aanwezige artiesten samen.

Bevrijdingsdag verliep net als vorig jaar anders dan andere jaren. De activiteiten speelden zich vooral online af, zoals de tweehonderd optredens bij de Bevrijdingsfestivals. Deze concerten waren te zien via een livestream.

De Duitse bondskanselier Angela Merkel hield dit keer de 5 meilezing, online vanuit Berlijn. Minister-president Mark Rutte sprak digitaal met haar over vrijheid vanuit het Kunstmuseum in Den Haag. Daarna ontstak hij het Bevrijdingsvuur, het officiële startsein van alle activiteiten op 5 mei.

Meer uit Binnenland

Nabestaanden aanvaring Waddenzee: neem verantwoordelijkheid

LEEUWARDEN (ANP) - In de strafzaak over de dodelijke aanvaring op de Waddenzee hebben de nabestaanden in hun spreekrecht de schipper van de watertaxi en de kapitein van de snelboot opgeroepen hun fouten te erkennen. "Hoe moeilijk kan het zijn, om de verantwoordelijkheid voor je fouten te nemen", zei de vrouw die door de aanvaring zowel haar 46-jarige echtgenoot als 12-jarige zoon verloor.

36 minuten geleden
Voetballer Promes aanwezig bij zijn strafzaak in hof Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes is dinsdag in het gerechtshof in Amsterdam verschenen voor een voorbereidende zitting in de strafzaak tegen hem. De 33-jarige Promes wordt verdacht van cocaïnesmokkel en het neersteken van zijn neef. Zijn advocaat wil dat de zitting achter gesloten deuren wordt behandeld, het hof moet daar nog op reageren.

37 minuten geleden
Marco Kroon niet vervolgd om wegslepen demonstrant Bevrijdingsdag

ARNHEM (ANP) - Majoor Marco Kroon wordt niet vervolgd omdat hij ingreep toen actievoerders wilden demonstreren tijdens een toespraak van minister Ruben Brekelmans tijdens Bevrijdingsdag in Wageningen. De zaak tegen hem wordt geseponeerd, net als die tegen vijf demonstranten, meldt het Openbaar Ministerie.

42 minuten geleden
Nederlandse brandweerlieden gaan Spaanse collega's helpen

ARNHEM (ANP) - Nederlandse brandweerlieden gaan naar Spanje om hun collega's daar te helpen bij de bestrijding van natuurbranden. Dat gebeurt in de regio Galicië, in het noordwesten van Spanje, meldt de Raad van Commandanten en Directeuren Veiligheidsregio (RCDV), waaronder de brandweerkorpsen vallen.

2 uur geleden
Vogels leggen recordaantal eieren voor camera's Beleef de Lente

ZEIST (ANP) - Veertien soorten vogels legden 77 eieren voor de camera's van Beleef de Lente, waarmee mensen in vogelnesten door het hele land kunnen kijken. Dat zijn meer eieren dan ooit, meldt Vogelbescherming Nederland dinsdag. In totaal kwamen er 71 kuikens uit, die het nest allemaal hebben verlaten.

2 uur geleden
NS en Arriva zetten extra treinen in rond Nijmeegse Vierdaagse

NIJMEGEN (ANP) - De NS en Arriva zetten ook dit jaar in de dagen rond de Nijmeegse Vierdaagse en de Vierdaagsefeesten extra treinen in van en naar Nijmegen. In de vroege ochtend rijdt de NS met extra treinen vanuit Den Bosch, Utrecht Centraal en Zwolle, zodat wandelaars op tijd aan de start kunnen verschijnen. Overdag, 's avonds en in de nacht rijden er de hele week extra en langere treinen van en naar Nijmegen.

2 uur geleden
RSJ: meer doen om gevangenen makkelijker te laten stemmen

DEN HAAG (ANP) - Er moet meer worden gedaan om stemmen makkelijker te maken voor gevangenen, vindt de Raad voor Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming (RSJ). Nu gebeurt er nog te weinig voor deze groep. "Daarmee gaan veel stemmen verloren", concludeert de raad.

3 uur geleden