Bevoorrading supers trager, soms onlinebestellingen geannuleerd
UTRECHT (ANP) - De bevoorrading van supermarkten kan op sommige plekken in Nederland iets langer duren door het winterse weer. Albert Heijn en PLUS laten weten dat dit echter niet leidt tot veel lege schappen. Wel moest Albert Heijn "in een beperkt aantal gevallen" onlinebestellingen annuleren omdat het bijvoorbeeld te onveilig was om ze te leveren.
Om hoeveel gedupeerde klanten het gaat, zegt de supermarktketen niet. "Klanten worden hierover persoonlijk geïnformeerd." De bezorging van bestelde boodschappen kampt dinsdag in sommige gebieden opnieuw met vertraging.
PLUS waarschuwt ook voor vertragingen bij het bezorgen van boodschappen. "Tot nu toe hebben wij nog geen berichten vanuit onze ondernemers gekregen dat er niet uitgeleverd kan worden", voegt een woordvoerster daaraan toe. Vanwege de weersomstandigheden begint PLUS vroeger met het bevoorraden van winkels, houdt het bedrijf extra vrachtwagens achter de hand en probeert het zijn distributiecentra sneeuw- en ijsvrij te houden.
Vrachtwagens
Jumbo moest maandag de bestellingen van "een paar honderd klanten" annuleren, meldt een woordvoerster. "De situatie was op sommige plekken te gevaarlijk voor onze bezorgers om daar in de buurt te rijden." Gedupeerden krijgen hiervoor geen compensatie, omdat volgens Jumbo sprake is van overmacht. Sommige vrachtwagens voor het beleveren van supermarkten kwamen later aan bij een winkel, maar om deze reden zijn geen lege schappen ontstaan, aldus de zegsvrouw.
Een woordvoerder van pakketbezorger DHL zegt opnieuw dat de "uitdagingen" in woonwijken groter zijn dan op grote wegen, omdat daar minder wordt geruimd en gestrooid. Maandag sprak DHL van langere reistijden. "Toch verwachten we voor vandaag geen noemenswaardige achterstanden", meldt hij dinsdag.
Het ov had dinsdag ook last van het winterweer. Tot 10.00 uur reden geen treinen van NS, mede door een IT-storing. In bepaalde regio's reden in de ochtend ook geen bussen. De impact hiervan op productiebedrijven lijkt echter mee te vallen. Productiemedewerkers van VDL, Tata Steel en Heineken konden op hun werk komen, melden die bedrijven. Heineken laat vanwege de veiligheid meerdere kleinere vrachtwagens rijden in plaats van grote.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic hervat de bezorgingen van bestelde boodschappen donderdagochtend. Woensdag schrapte Picnic alle bezorgingen, omdat het vanwege het winterse weer onverantwoord was om de weg op te gaan.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de verkoop van tickets tijdelijk stopgezet. Daarmee wil de luchtvaartmaatschappij ervoor zorgen dat zoveel mogelijk stoelen in vliegtuigen beschikbaar zijn om op Schiphol gestrande reizigers naar hun bestemming te brengen. Daarvoor zet KLM ook grotere toestellen in.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is woensdag flink lager gesloten. Daarmee is de graadmeter verder verwijderd van de grens van 1000 punten, nadat de AEX dinsdag nog een nieuw record had bereikt. Vooral de koers van postkluisjesbedrijf InPost (min 5,9 procent) drukte op de stemming.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - De regering van China heeft een aantal technologiebedrijven in het land verzocht bestellingen van H200-chips bij het Amerikaanse Nvidia stop te zetten. Dat meldt het nieuwsmedium voor de techsector The Information op basis van ingewijden. Beijing wil de bedrijven mogelijk verplichten Chinese chips voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie te kopen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Vrijwilligers van het Nederlandse Rode Kruis gaan woensdagavond opnieuw naar Schiphol om hulp te bieden aan gestrande reizigers. Volgens een woordvoerster zijn er net als afgelopen nacht weer vier hulpverleners paraat op de luchthaven.
2 uur geledenVEVEY (ANP/RTR) - Nestlé roept ook babyvoeding terug uit landen in Azië, Zuid-Amerika en Midden-Amerika. Eerder deze week riep het bedrijf al partijen terug uit verschillende Europese landen uit angst voor aanwezigheid van de bacterie Bacillus cereus, die mogelijk voor ernstig braken en diarree zorgt.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht donderdag geen vluchten te moeten annuleren, omdat de weersomstandigheden "er gunstig genoeg uitzien". Wel houdt de luchthaven de "situatie nauwlettend in de gaten", aldus een woordvoerster. Wel moeten reizigers rekening houden met vertragingen.
2 uur geleden