Bevolking groeit weer na maanden van krimp
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse bevolking is weer gegroeid in het derde kwartaal. In de drie maanden daarvoor nam het aantal inwoners nog licht af. Het coronavirus eiste toen veel slachtoffers en tegelijkertijd kwamen tijdens de eerste golf weinig migranten deze kant op. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Het aantal inwoners nam het afgelopen kwartaal met 39.000 toe. Deze toename is kleiner dan in dezelfde periode in 2019, toen er ruim 57.000 inwoners bij kwamen.
De bevolking groeide in juli, augustus en september met name vanwege migratie. Er waren meer mensen die van het buitenland naar Nederland verhuisden dan andersom. Daardoor groeide de bevolking met 29.600 inwoners als gevolg van migratie. Dat is nog wel ruim een derde minder dan een jaar eerder. Er kwamen vooral minder mensen van buiten de Europese Unie (EU) deze kant op. De migratie uit Midden- en Oost-Europese landen zoals Polen, Roemenië en Bulgarije herstelde wel weer bijna naar het oude niveau. In het tweede kwartaal droogde de migratie vrijwel volledig op vanwege de coronamaatregelen.
In het derde kwartaal werden voor het eerst dit jaar meer kinderen geboren dan er mensen overleden. Daardoor groeide de bevolking met nog eens 9500 inwoners, bovenop de toename die door migratie werd veroorzaakt. In de eerste helft van dit jaar eiste het coronavirus veel slachtoffers. Dat trok de bevolkingsgroei omlaag.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Na vier dagen staking gaan de Curaçaose huisartsen vrijdag weer aan de slag. Daartoe heeft de Curaçaose Huisartsen Vereniging (CNHV) haar leden donderdag opgeroepen, nadat de overheid een kort geding had aangespannen. Apothekers die zich solidair hadden verklaard en de deuren hadden gesloten, gaan vrijdag onder druk ook weer aan de slag.
1 minuut geledenAMSTERDAM (ANP) - Het KLM-toestel dat na een bommelding is geland in de Roemeense hoofdstad Boekarest is in de nacht van donderdag op vrijdag niet vertrokken naar Tel Aviv. Dat zei een woordvoerder van KLM desgevraagd.
1 uur geledenGROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het aquaduct Mid-Fryslân bij Grou is sinds donderdagavond in beide richtingen afgesloten voor al het verkeer. Dat maakte Rijkswaterstaat bekend.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Nog twee vluchten zijn donderdag doelwit geweest van een bommelding, waaronder een KLM-vlucht richting Tel Aviv. Dat meldt de Roemeense veiligheidsdienst en wordt desgevraagd door KLM bevestigd aan het ANP. Het toestel maakte een geplande tussenstop in Boekarest, nadat het was vertrokken van Schiphol.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer gebruiken inmiddels voor ruim een kwart van de ritten OVpay. Om precies te zijn ging het half oktober om 28 procent van alle ov-reizen, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in antwoorden op Kamervragen. Onder reizigers die zonder korting reizen, is 64 procent van de reizen met het nieuwe inchecksysteem.
11 uur geleden