Bevolking groeide afgelopen kwartaal, maar minder dan in 2020
DEN HAAG (ANP) - De bevolking is ondanks de uitbraak van het coronavirus gegroeid in het eerste kwartaal van dit jaar, meldt het statistiekbureau CBS op basis van voorlopige cijfers. De bevolkingstoename was wel lager dan in dezelfde periode in 2020. Door de virusuitbraak overleden meer mensen en kwamen minder migranten deze kant op. Maar het aantal geboortes nam toe.
In de eerste drie maanden van 2021 kwamen er 12.800 inwoners bij in Nederland, 2700 minder dan in dezelfde periode in 2020.
Die daling wordt vooral veroorzaakt doordat er minder migranten deze kant op kwamen. In het afgelopen kwartaal groeide de bevolking per saldo met 15.600 vanwege alleen migratie, tegen ruim 18.000 in dezelfde periode een jaar eerder. "In december werden reisbeperkingen ingevoerd die verband houden met corona", verklaren de onderzoekers. Daardoor vertrokken minder mensen naar het buitenland. Dat had een opdrijvend effect voor de bevolkingsgroei. Maar het aantal migranten dat naar Nederland kwam, daalde ook en bovendien sterker.
Vooral in januari noteerden de statistici een hoog sterftecijfer vanwege de tweede golf van het coronavirus. Daarna kwam de vaccinatiecampagne op gang en nam het aantal sterfgevallen vooral onder 80-plussers af. Tegelijkertijd werden er meer kinderen geboren dan in het eerste kwartaal van 2020. Het saldo van geboortes en sterfgevallen bleef daardoor hangen op het niveau van een jaar eerder, namelijk 2800.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.
34 minuten geledenLECH (ANP) - De populaire skigebieden Lech en Zürs zijn weer bereikbaar voor automobilisten, meldt de Oostenrijkse nieuwszender ORF. De Arlbergpas was sinds zaterdagmiddag afgesloten na een lawine, hierdoor konden mensen het gebied tijdelijk niet in of uit. De regio is erg populair onder Nederlandse wintersporters.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van de acht personen die zaterdag zijn aangehouden tijdens een demonstratie in Den Haag, zit nog een verdachte vast. Er werd gedemonstreerd tegen de komst van asielzoekers in het voormalige Haga Ziekenhuis aan de Sportlaan. De persoon die nog vastzit, wordt verdacht van het mishandelen van een politieagent. De agent werd met een voorwerp op het achterhoofd geslagen.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Bij een ongeluk op de snelweg A59 bij Waalwijk is in de nacht van zaterdag op zondag een 81-jarige vrouw uit Oosterhout om het leven gekomen. Ze botste met haar auto tegen een ander voertuig. Uit onderzoek blijkt dat de vrouw aan het spookrijden was, meldt de politie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelweg A59 bij Waalwijk (richting knooppunt Zonzeel) is zondagochtend rond 07.30 uur weer opengegaan, meldt de ANWB. Eerder in de nacht werd het wegdeel afgesloten omdat er een verkeersongeluk was gebeurd. Ook toeritten gingen dicht.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Komende week krijgen we alvast een voorproefje van het lenteweer met op woensdag temperaturen rond de 18 graden. In een voorlopige weersvoorspelling van Weeronline zet die trend voor maart door met hogere temperaturen dan gebruikelijk.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag in Groningen een waarschuwingsschot gelost, nadat agenten te voet de achtervolging hadden ingezet op een verdachte. Volgens de politie was zij rond 02.30 uur afgekomen op een melding van een schietpartij in de Hagedisstraat in de stad, waarbij meerdere personen betrokken zouden zijn.
7 uur geleden