Bevolking groeide afgelopen kwartaal, maar minder dan in 2020
DEN HAAG (ANP) - De bevolking is ondanks de uitbraak van het coronavirus gegroeid in het eerste kwartaal van dit jaar, meldt het statistiekbureau CBS op basis van voorlopige cijfers. De bevolkingstoename was wel lager dan in dezelfde periode in 2020. Door de virusuitbraak overleden meer mensen en kwamen minder migranten deze kant op. Maar het aantal geboortes nam toe.
In de eerste drie maanden van 2021 kwamen er 12.800 inwoners bij in Nederland, 2700 minder dan in dezelfde periode in 2020.
Die daling wordt vooral veroorzaakt doordat er minder migranten deze kant op kwamen. In het afgelopen kwartaal groeide de bevolking per saldo met 15.600 vanwege alleen migratie, tegen ruim 18.000 in dezelfde periode een jaar eerder. "In december werden reisbeperkingen ingevoerd die verband houden met corona", verklaren de onderzoekers. Daardoor vertrokken minder mensen naar het buitenland. Dat had een opdrijvend effect voor de bevolkingsgroei. Maar het aantal migranten dat naar Nederland kwam, daalde ook en bovendien sterker.
Vooral in januari noteerden de statistici een hoog sterftecijfer vanwege de tweede golf van het coronavirus. Daarna kwam de vaccinatiecampagne op gang en nam het aantal sterfgevallen vooral onder 80-plussers af. Tegelijkertijd werden er meer kinderen geboren dan in het eerste kwartaal van 2020. Het saldo van geboortes en sterfgevallen bleef daardoor hangen op het niveau van een jaar eerder, namelijk 2800.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - Bij een steekpartij in een horecapand aan de Kerkstraat in Assen zijn twee mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Drenthe op X. De slachtoffers werden ter plaatse aangetroffen. Een van hen is ernstig gewond.
4 uur geledenLEENDE (ANP) - Bij een steekpartij in Leende is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon gewond geraakt. Het incident gebeurde rond 03.00 uur in een woning aan de Oostrikkerstraat. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Schilderswijk in Den Haag heeft de politie zaterdagavond 29 aanhoudingen verricht. Feestvreugde om de WK-zege van Marokko sloeg daar om in ongeregeldheden. Twee agenten en een verkeersregelaar raakten daarbij gewond. Dat meldt de politie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Rotterdam, Utrecht en Den Haag is het weer rustig op straat nadat de Mobiele Eenheid (ME) zaterdagavond moest optreden wegens onrust rond de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Fans van Marokko gingen in de grote steden de straat op om de winst te vieren.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn supporters van Marokko, die de winst van de WK-wedstrijd tegen Canada vierden, huiswaarts gekeerd.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Mobiele Eenheid (ME) heeft zaterdagavond ook ingegrepen in Utrecht doordat onrust ontstond na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Dat meldt een woordvoerder van de politie Midden-Nederland.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in bij de onrust in de Haagse Schilderswijk. Kort na 23.00 uur gaf burgemeester Jan van Zanen een noodbevel uit voor een deel van de wijk, waar het onrustig is geworden na de WK-overwinning van Marokko op Canada.
9 uur geleden