Bevolking EU voor eerst deze eeuw afgenomen
LUXEMBURG (ANP) - Voor het eerst sinds het begin van deze eeuw is de bevolking in de Europese Unie in 2020 afgenomen. De bevolking kromp van afgerond 447,3 miljoen naar 447,0 miljoen. Volgens het Europees Bureau voor de Statistiek is de breuk in de jaarlijkse bevolkingsgroei mede te wijten aan de coronapandemie.
Daardoor was er in de EU in totaal een hoger sterftecijfer dan normaal maar er zijn ook minder migranten aangekomen. Tussen 2000 en 2020 nam de totale bevolking in de 27 landen met 4 procent toe van 429 naar 447 miljoen, grotendeels dankzij migratie. Maar vorig jaar nam de populatie af met 312.000 mensen, stelt het statistiekbureau.
De Europese bevolking blijft verouderen. Het aantal 80-jarigen en ouder verdubbelde de afgelopen twintig jaar bijna, van 3,4 procent als aandeel in de totale bevolking in 2001 naar 5,9 procent in 2020. Ook blijft de leeftijd waarop vrouwen voor het eerst moeder worden stijgen tot inmiddels ruim 29 jaar. En sinds het begin van dit millennium verdubbelde ook het percentage 40-plussers dat een eerste kind baarde.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.
6 uur geledenHOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.
7 uur geledenGENEVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft goedkeuring gegeven om klinische testen uit te voeren met twee nieuwe ebolavaccins. Het gaat om de eerste vaccins die speciaal zijn ontwikkeld tegen de bundibugyovariant van het virus, dat de afgelopen maanden al voor duizenden doden heeft gezorgd in de Democratische Republiek Congo.
10 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt een verdere stijging van het dodental na een Russische aanval maandag op een distributiepunt voor humanitaire hulpgoederen. Het gaat om veertig doden. Daarmee is het een van de dodelijkste aanvallen op burgers in Oekraïne dit jaar.
15 uur geleden