Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bevolking EU voor eerst deze eeuw afgenomen

Bevolking EU voor eerst deze eeuw afgenomen

LUXEMBURG (ANP) - Voor het eerst sinds het begin van deze eeuw is de bevolking in de Europese Unie in 2020 afgenomen. De bevolking kromp van afgerond 447,3 miljoen naar 447,0 miljoen. Volgens het Europees Bureau voor de Statistiek is de breuk in de jaarlijkse bevolkingsgroei mede te wijten aan de coronapandemie.

Daardoor was er in de EU in totaal een hoger sterftecijfer dan normaal maar er zijn ook minder migranten aangekomen. Tussen 2000 en 2020 nam de totale bevolking in de 27 landen met 4 procent toe van 429 naar 447 miljoen, grotendeels dankzij migratie. Maar vorig jaar nam de populatie af met 312.000 mensen, stelt het statistiekbureau.

De Europese bevolking blijft verouderen. Het aantal 80-jarigen en ouder verdubbelde de afgelopen twintig jaar bijna, van 3,4 procent als aandeel in de totale bevolking in 2001 naar 5,9 procent in 2020. Ook blijft de leeftijd waarop vrouwen voor het eerst moeder worden stijgen tot inmiddels ruim 29 jaar. En sinds het begin van dit millennium verdubbelde ook het percentage 40-plussers dat een eerste kind baarde.

Meer uit Buitenland

Kallas verwacht maandag akkoord over EU-missie in Libanon

BEIROET (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken maandag formeel besluiten tot een nieuwe EU-missie in Libanon. Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie in Beiroet. "Deze missie zal een cruciale bijdrage leveren aan de veiligheid in Libanon."

2 minuten geleden
Franse politie grijpt weer in bij schoolprotesten Parijs

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse politie is in Parijs opnieuw slaags geraakt met scholieren die protesteren voor hervormingen in het onderwijs. De politie greep in bij de Place de la Bastille, waar duizenden jongeren naartoe waren gekomen.

4 minuten geleden
4 jaar voor Russische politica om donatie aan stichting Navalny

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische oppositiepolitica Jelena Perepelitsa is veroordeeld tot vier jaar strafkamp omdat ze een donatie zou hebben gedaan aan de anticorruptiestichting (FBK), opgericht door Aleksej Navalny. Die stichting staat in Rusland op een lijst met extremistische organisaties en is verboden.

52 minuten geleden
ICC acht Filipijnse ex-president Duterte fit genoeg voor proces

DEN HAAG (ANP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte is volgens het Internationaal Strafhof (ICC) fit genoeg om te worden vervolgd. Een deskundigenpanel is tot deze conclusie gekomen. Advocaten van de 81-jarige Duterte hielden vol dat hij vanwege zijn gezondheid niet voor het hof kan verschijnen.

1 uur geleden
Houthi's zeggen luchthaven van Riyad te hebben aangevallen

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen de internationale luchthaven in Riyad te hebben aangevallen met een ballistische raket. De raket heeft volgens de groep het doel geraakt. Saudi-Arabië zei eerder twee raketten te hebben onderschept.

1 uur geleden
Politie VK: huiszoekingsbevelen bij ex-prins Andrew onrechtmatig

LONDEN (ANP) - De Britse politie erkent dat de huiszoekingsbevelen die eerder dit jaar werden gebruikt om de oude woning van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor te doorzoeken, onrechtmatig waren. Andrew spande maandag een rechtszaak aan tegen de Thames Valley Police en die geeft nu toe dat die huiszoekingsbevelen niet op de juiste manier zijn verkregen.

1 uur geleden
Opgepakte chef geheime dienst BND had banden met Chinese generaal

BERLIJN (ANP) - De deze week gearresteerde ex-chef van de Duitse inlichtingendienst BND, August Hanning, had volgens Duitse media goede banden met een Chinese generaal en zakenman. Justitie onderzoekt de relatie tussen de twee, meldt onder meer Der Spiegel.

1 uur geleden