Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bevolking EU voor eerst deze eeuw afgenomen

Bevolking EU voor eerst deze eeuw afgenomen

LUXEMBURG (ANP) - Voor het eerst sinds het begin van deze eeuw is de bevolking in de Europese Unie in 2020 afgenomen. De bevolking kromp van afgerond 447,3 miljoen naar 447,0 miljoen. Volgens het Europees Bureau voor de Statistiek is de breuk in de jaarlijkse bevolkingsgroei mede te wijten aan de coronapandemie.

Daardoor was er in de EU in totaal een hoger sterftecijfer dan normaal maar er zijn ook minder migranten aangekomen. Tussen 2000 en 2020 nam de totale bevolking in de 27 landen met 4 procent toe van 429 naar 447 miljoen, grotendeels dankzij migratie. Maar vorig jaar nam de populatie af met 312.000 mensen, stelt het statistiekbureau.

De Europese bevolking blijft verouderen. Het aantal 80-jarigen en ouder verdubbelde de afgelopen twintig jaar bijna, van 3,4 procent als aandeel in de totale bevolking in 2001 naar 5,9 procent in 2020. Ook blijft de leeftijd waarop vrouwen voor het eerst moeder worden stijgen tot inmiddels ruim 29 jaar. En sinds het begin van dit millennium verdubbelde ook het percentage 40-plussers dat een eerste kind baarde.

Meer uit Buitenland

Storm Austen zorgt voor problemen in West-Europa

BRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.

43 minuten geleden
Honderden gewonden door tyfoon Champi in Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.

1 uur geleden
Macron: slachtoffers schietpartij doelwit om geloof en huidskleur

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.

1 uur geleden
Terreuronderzoek geopend naar verdachte schietpartij Parijs

PARIJS (ANP/RTR) - De antiterrorismeafdeling van het Franse OM heeft formeel een terrorismeonderzoek geopend naar de verdachte van de dodelijke schietpartij nabij Parijs eerder op vrijdag. Daardoor kwam al zeker één iemand om het leven. Vijf anderen zijn gewond, van wie er drie in kritieke toestand verkeren. Een van hen is een 12-jarig meisje.

1 uur geleden
Franse scholieren roepen op tot protest na gesprek met Macron

PARIJS (ANP) - Een afvaardiging van de Franse scholieren roept op tot nieuwe demonstraties na in hun ogen niet toereikende toezeggingen van president Emmanuel Macron. Volgens de groep deed het Franse staatshoofd enkele heldere toezeggingen over onderwijshervormingen, maar is het wachten op "concrete voortgang", zo meldt BFMTV.

2 uur geleden
Filipijnse autoriteiten starten onderzoek naar vader van Meghan

MANILA (ANP/RTR) - De autoriteiten in de Filipijnen zijn een onderzoek begonnen naar Thomas Markle, de vader van Meghan Markle. De 82-jarige schoonvader van de Britse prins Harry, die een periode in het Filipijnse Cebu heeft gewoond, wordt beschuldigd van het bezit van beelden van seksueel kindermisbruik.

2 uur geleden
Kremlin: details evacuatie Olesjky worden besproken met Kyiv

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt met Oekraïne de details te bespreken rond een humanitair bestand in het door Rusland bezette Oekraïense Olesjky. Dat bestand werd bemiddeld door de Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump, zo meldde het Witte Huis vrijdag.

3 uur geleden