Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beving Marokko: Amsterdam en Rotterdam doneren 1 euro per inwoner

Beving Marokko: Amsterdam en Rotterdam doneren 1 euro per inwoner

AMSTERDAM/ROTTERDAM (ANP) - Amsterdam en Rotterdam doneren een euro per inwoner van hun gemeenten voor de slachtoffers van de aardbeving in Marokko. Door de zware aardbeving vrijdagavond in het Marokkaanse Atlasgebergte zijn ruim duizend mensen omgekomen.

"Deze afschuwelijke ramp slaat een gat in het leven van zovelen. Onze gedachten zijn bij de getroffenen, hun naasten en al die mensen die nog in angst en onzekerheid verkeren over de veiligheid van hun dierbaren, in Marokko en in Nederland", zeggen burgemeester Femke Halsema van Amsterdam en haar ambtgenoot Ahmed Aboutaleb van Rotterdam.

Amsterdam schenkt 919.000 euro, Rotterdam legt 665.000 euro op tafel. In beide steden hangt de vlag halfstok als teken van medeleven met de slachtoffers en de nabestaanden.

Turkije en Syrië

Ook Schiedam doneert 1 euro per inwoner voor de hulpverlening in Marokko. Dat komt voor die gemeente neer op een bedrag van 81.186 euro. "We leven mee met de vele mensen die in Marokko zijn getroffen door de gevolgen van deze verwoestende aardbeving. Onze gedachten gaan ook uit naar alle stadgenoten die in onzekerheid verkeren over het lot van hun familie en vrienden in het getroffen gebied", verklaart burgemeester Jules Bijl. Het Stadserf in het centrum wordt zaterdag en zondag rood verlicht, de kleur van de vlag van Marokko.

In februari waren Amsterdam en Rotterdam de eerste gemeenten die 1 euro per inwoner doneerden na de aardbeving in Turkije en Syrië. In de maand erna sloten meer dan 160 gemeenten zich bij dat initiatief aan. Dat leverde een bedrag van ruim 11 miljoen euro op.

Meer uit Binnenland

Vrouwen verbergen hormonale klachten vaak op het werk

DEN HAAG (ANP) - Vrouwelijke werknemers verbergen hormoongerelateerde klachten vaker op het werk dan andere gezondheidsklachten. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.

52 minuten geleden
Nederlandse boot vertrokken om aan te sluiten bij vloot naar Gaza

MILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.

6 uur geleden
Doden in Alkmaar niet door toedoen derden om het leven gekomen

ALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.

6 uur geleden
OM eist werkstraffen en geldboete tegen klimaatactivisten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.

7 uur geleden
Lading cocaïne gevonden bij controle in haven Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.

8 uur geleden
Woningen Heerlen ontruimd om vondst mogelijk explosief

HEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.

8 uur geleden
Drie doden aangetroffen in woning Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - In een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn woensdag drie doden aangetroffen. Dat meldt de politie, die ook zegt op dit moment nog rekening te houden met alle mogelijke scenario's.

10 uur geleden