Bevestiging: klimaatcrisis verergert droogte in Hoorn van Afrika
DE BILT (ANP) - De droogte in de Hoorn van Afrika zou niet zo extreem zijn geweest als de aarde niet was opgewarmd door de klimaatcrisis. Onderzoekers leggen in een studie van World Weather Attribution nu officieel de connectie tussen klimaatverandering en de droogte die sinds 2020 onder meer Ethiopië, Kenia en Somalië teistert.
World Weather Attribution toont met onderzoek aan in hoeverre extreme weersverschijnselen veroorzaakt zijn door klimaatverandering. Hier werken onder meer onderzoekers van het KNMI aan mee. De groep van negentien wetenschappers concludeerden samen dat de opgewarmde aarde de twee regenperiodes in Oost-Afrika beïnvloedt. De afgelopen jaren is in deze maanden weinig regen gevallen.
De droogte in de Hoorn van Afrika is alleen soms onderbroken door korte en hevige regen. Die leidde juist weer tot plotselinge overstromingen. Door alle omstandigheden bij elkaar zijn zeker 4,3 miljoen mensen in nood, meldde de Keniaanse National Drought Management Authority eind 2022 al. Volgens VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR zijn miljoenen mensen op de vlucht door droogte in Kenia, Ethiopië en Somalië.
De Hoorn van Afrika heeft te maken met de ernstigste droogte in veertig jaar. Volgens hulporganisaties is het einde nog niet in zicht.
Meer uit Buitenland
De bruiloft van zangeres Taylor Swift en American football-speler Travis Kelce begint vrijdag om 17.00 uur lokale tijd in New York en duurt tot in de vroege ochtenduren van zaterdag. Dat meldden diverse Amerikaanse media nadat The Associated Press een kopie had bemachtigd van een door de stad afgegeven vergunning.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een man die wordt verdacht van het beschadigen van de Reflecting Pool in Washington is aangeklaagd voor het vernielen van eigendom, maakte openbaar aanklager Jeanine Pirro donderdag bekend. De 67-jarige David Hearn, een voormalig olympisch kanoër, ontkende eerder met opzet iets kapot gemaakt te hebben.
3 uur geledenDARFUR (ANP/AFP) - Een vrachtwagen die werd gebruikt door de Verenigde Naties om hulpgoederen te vervoeren is aangevallen met een drone in Soedan. Daarbij is 50 ton aan hulpgoederen verloren gegaan, meldt de VN.
4 uur geledenSAINTE-MARIE-LA-MER (ANP/AFP) - In het zuiden van Frankrijk zijn bijna 3000 mensen geëvacueerd om natuurbranden. De brandweer probeert met blushelikopters en blusvliegtuigen het vuur bij de plaatsen Sainte-Marie-la-Mer en Canet-en-Roussillon onder controle te krijgen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Een deelnemer aan de Britse versie van het realityprogramma Married at First Sight is aangehouden op verdenking van verkrachting. Dat heeft de Metropolitan Police bevestigd aan BBC News. De verdachte is inmiddels op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
6 uur geledenKYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv is een grote hoeveelheid hulpgoederen van het Rode Kruis verloren gegaan. Een van de belangrijkste opslaglocaties met daarin hulpgoederen met een waarde van meer dan 1,5 miljoen euro werd volledig verwoest, aldus het Rode Kruis.
7 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Door nachtelijke Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn 27 doden gevallen, meldt de belangrijkste legerfunctionaris van de stad, Tymur Tkatsjenko. Daarnaast zouden 91 mensen gewond zijn geraakt.
8 uur geleden