Bever graaft weer gangen in dijk langs de Maas in Brabant
DEN BOSCH (ANP) - Een of meer bevers hebben voor de derde keer in een jaar tijd lange gangen gegraven in de dijk langs de oude Maasarm bij het Brabantse Haren. De gangen zijn dichtgegooid, want de dijk raakt instabiel door de graverij en kan dan helemaal verzakken of instorten volgens de dijkbeheerder, waterschap Aa en Maas.
Kortgeleden werd ontdekt dat de dijk een verzakking had. Een rattenvanger van het schap vond vervolgens onder water drie ingangen naar de meterslange bevergangen. Bevers hebben volgens het waterschap een grote voorkeur voor dijken langs de oude Maasarmen in het gebied. Bij Haren is al eerder een groot gangenstelsel met een nestkamer weggegraven. Ook in Limburg en in het werkgebied van waterschap Rivierenland (van de Duitse grens tot in Zuid-Holland) veroorzaken gravende bevers veel overlast en schade.
Omdat de dijk bij Haren door het slechte weer erg nat en glad was, is een tijdelijke weg aangelegd om bij de bevergangen te kunnen komen. De werkbaan bestaat uit geotextiel met daarop gebroken puin. Het schap laat deze weg nu liggen voor als er nieuwe graafwerkzaamheden worden ontdekt. Volgend jaar start in die buurt een dijkverbeteringsproject. De Maasdijk bij Haren krijgt dan stalen damwanden. Voor het beschermde dier worden hoogwatervluchtplaatsen aangelegd.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het onderzoek van de politie naar de explosie in de Utrechtse Visscherssteeg van donderdag 15 januari is afgerond. Dat schrijft het Utrechtse college in een brief aan de gemeenteraad. De resultaten van het onderzoek liggen nu bij het Openbaar Ministerie, dat ze beoordeelt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "niet eenvoudig" om landen buiten de Europese Unie vluchtelingen of afgewezen asielzoekers te laten opvangen, stelt denktank Clingendael in een rapport dat is opgesteld voor het ministerie van Asiel en Migratie. Onderzoekers schrijven dat zulke samenwerkingen weliswaar juridisch haalbaar worden als het Europese migratiepact deze zomer van kracht wordt, maar dat er nog veel problemen in de weg zitten.
3 uur geledenNICE (ANP/BELGA) - Tom van der Bruggen, die in de jaren tachtig de beroemde speelgoedblokken van het merk Kapla uitvond, is op 80-jarige leeftijd overleden, meldt zijn echtgenote. Hij overleed afgelopen weekend in zijn woonplaats, de Franse stad Nice.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie Palestijnen krijgen vooralsnog geen hulp van het ministerie van Buitenlandse Zaken om Gaza te verlaten en naar Nederland te reizen. Hun verzoek om bijstand van Nederland af te dwingen werd afgewezen door de rechter.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel was het dit weekend weer druk. Ondanks de afspraak niet meer dan 2000 mensen op het terrein te hebben, waren er alle dagen 2100 mensen of meer. De dagen ervoor waren er zo'n veertig tot honderd mensen minder. De boete die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hiervoor moet overmaken aan de gemeente Westerwolde is opgelopen naar 3,7 miljoen euro.
8 uur geledenHOEK VAN HOLLAND (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft zaterdagavond zeventien mensen aangetroffen in een koeltrailer in Hoek van Holland. Onder hen bevonden zich zes minderjarigen. Twee verdachten zijn aangehouden op verdenking van mensensmokkel, meldt de marechaussee maandag.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten vanaf komend weekend rekening houden met drukkere treinen en een langere reistijd door werkzaamheden op meerdere trajecten, meldt de NS. De dienstregeling in heel Nederland kan volgens de vervoerder last hebben van deze werkzaamheden. Op sommige trajecten rijden helemaal geen treinen vanwege geplande werkzaamheden. De NS adviseert mensen hun reis kort voor vertrek te plannen.
9 uur geleden