Bever graaft weer gangen in dijk langs de Maas in Brabant
DEN BOSCH (ANP) - Een of meer bevers hebben voor de derde keer in een jaar tijd lange gangen gegraven in de dijk langs de oude Maasarm bij het Brabantse Haren. De gangen zijn dichtgegooid, want de dijk raakt instabiel door de graverij en kan dan helemaal verzakken of instorten volgens de dijkbeheerder, waterschap Aa en Maas.
Kortgeleden werd ontdekt dat de dijk een verzakking had. Een rattenvanger van het schap vond vervolgens onder water drie ingangen naar de meterslange bevergangen. Bevers hebben volgens het waterschap een grote voorkeur voor dijken langs de oude Maasarmen in het gebied. Bij Haren is al eerder een groot gangenstelsel met een nestkamer weggegraven. Ook in Limburg en in het werkgebied van waterschap Rivierenland (van de Duitse grens tot in Zuid-Holland) veroorzaken gravende bevers veel overlast en schade.
Omdat de dijk bij Haren door het slechte weer erg nat en glad was, is een tijdelijke weg aangelegd om bij de bevergangen te kunnen komen. De werkbaan bestaat uit geotextiel met daarop gebroken puin. Het schap laat deze weg nu liggen voor als er nieuwe graafwerkzaamheden worden ontdekt. Volgend jaar start in die buurt een dijkverbeteringsproject. De Maasdijk bij Haren krijgt dan stalen damwanden. Voor het beschermde dier worden hoogwatervluchtplaatsen aangelegd.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
9 uur geleden