Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beveiligingschef Amerikaans Huis treedt af na bestorming

Beveiligingschef Amerikaans Huis treedt af na bestorming

WASHINGTON (ANP/RTR) - De man die verantwoordelijk is voor de beveiliging van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden ruimt het veld. Paul Irving neemt zelf ontslag als hoofd beveiliging, stelt de Democratische voorzitter van het Huis Nancy Pelosi.

Eerder riep de leider van de Democraten in de Senaat Chuck Schumer het beveiligingshoofd van de Senaat op te vertrekken. Schumer zei tegen nieuwssite Politico Michael Stenger zelf te zullen ontslaan als hij de komende twee weken zelf niet opstapt. De Democraten hebben het vanaf 20 januari ook in de Senaat voor het zeggen.

De beveiliging van het Capitool, waar het Amerikaanse parlement is gevestigd, leek woensdag totaal niet voorbereid op de bestorming van Trump-aanhangers. Ze wisten door te dringen tot de Senaat en delen van het Huis van Afgevaardigden, waar de leden tot kort daarvoor de verkiezingsuitslag bespraken met het oog op het presidentschap van Joe Biden.

Uitleg

Veel politici hebben al uitleg gevraagd over de veronderstelde beveiligingsblunder. Stenger is sinds 2018 verantwoordelijk voor handhaving van de regels van de Senaat, inclusief de beveiliging en stuurt achthonderd medewerkers aan. Hij heeft 35 jaar voor de geheime dienst USSS gewerkt. Irving werkte acht jaar als hoofd beveiliging van het Huis en was 25 jaar actief voor de geheime dienst.

Pelosi roept ook om het aftreden van de chef van de Capitoolpolitie. Commissaris Steven Sund stelde eerder dat zijn agenten bij de bestorming een heroïsche prestatie hadden geleverd "gezien de situatie waar ze zich in bevonden". Volgens Sund lag er een "robuust beveiligingsplan", maar waren de rellen bij de bestorming van de buitencategorie.

Meer uit Buitenland

Denemarken: migranten in 2027 naar terugkeercentrum buiten EU

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken verwacht eind 2027 klaar te zijn om migranten die niet in het land mogen blijven uit te zetten via een zogenoemd terugkeercentrum buiten de Europese Unie.

22 minuten geleden
Reform UK stuurt medewerkers weg na nieuwe rel over donaties

LONDEN (ANP) - Reform UK heeft twee medewerkers weggestuurd na een nieuwe rel over donaties, meldt Sky News. Zij kwamen donderdagavond voor in een uitzending van Channel 4 News over illegale partijfinanciering.

30 minuten geleden
VK: Falklandeilanden zijn Brits omdat inwoners dat willen

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse minister van Defensie, Wes Streeting, zei vrijdag dat de Falklandeilanden "Brits zijn omdat de inwoners van de Falklandeilanden ervoor kiezen Brits te zijn". Hij reageerde daarmee op de Argentijnse president Javier Milei, die in een televisietoespraak hernieuwde aanspraak maakte op de eilanden.

1 uur geleden
Frankrijk registreert oversterfte van 7000 tijdens hittegolven

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk heeft deze zomer tijdens de hittegolven een oversterfte van circa 7000 geregistreerd. Eerder werd bekend dat het land zijn heetste zomer beleefde sinds het begin van de metingen in 1900, met een gemiddelde temperatuur van 24 graden.

1 uur geleden
Nog tientallen mensen in tunnel Nepal waaruit tweetal werd gered

KATHMANDU (ANP/AFP) - In de tunnel in Nepal waaruit negen dagen na de verwoestende overstromingen twee personen levend zijn gered, zitten naar verwachting nog zeker 39 anderen vast. Dat zeggen de autoriteiten tegen BBC News.

2 uur geleden
Nepal: twee personen levend uit tunnel gered na overstromingen

KATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - Er zijn twee personen levend uit een tunnel in Nepal gered, negen dagen na de verwoestende overstromingen. Dat melden twee Nepalese ministers vrijdag. Zij werden gered uit de tunnel van waterkrachtcentrale Trishuli-3.

4 uur geleden
Zuid-Korea onderzoekt militaire opties voor Straat van Hormuz

SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea onderzoekt momenteel verschillende opties, waaronder militaire maatregelen, om de vrijheid van scheepvaart in de Straat van Hormuz te ondersteunen. Dat heeft het kantoor van president Lee Jae-myung vrijdag laten weten.

5 uur geleden