Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beveiligingsbranche: maximum aan te beveiligen evenementen

Beveiligingsbranche: maximum aan te beveiligen evenementen

GORINCHEM (ANP) - Door het tekort aan beveiligers zit er voorlopig een maximum op het aantal evenementen dat verantwoord kan worden beveiligd. Met die opmerking reageert de Nederlandse Veiligheidsbranche, op vragen over het besluit van de gemeente Amsterdam dat Ajax woensdag sowieso niet gehuldigd kan worden op het Museumplein omdat er niet genoeg beveiligers zijn.

Veel beveiligers die voorheen parttime werkten zijn tijdens de coronapandemie ander werk gaan doen. De organisatie geeft aan dat het beveiligingsbedrijven niet lukt om nu kort na de coronaperiode weer veel beveiligers aan te nemen. Het zou ook de vraag zijn of eerder uitgestroomde krachten allemaal weer zullen terugkeren.

Beveiligingsbedrijven zetten naar eigen zeggen alles op alles om hun capaciteit weer op orde te krijgen. Maar voor nu roept de branchekoepel organisatoren, gemeenten en politie op om voordat er vergunningen voor evenementen worden verleend, eerst zorgvuldig te kijken naar de beschikbaarheid van beveiligers. "Als de veiligheid onvoldoende gewaarborgd is moet gekeken worden naar alternatieven."

Ajax

Maandag werd al duidelijk dat als Ajax woensdag landskampioen wordt, direct een huldiging in de Johan Cruijff ArenA volgt in plaats van elders in de stad. "Beveiligingsbedrijven hebben een uitdaging hun reguliere planning rond te krijgen en kunnen nauwelijks extra opdrachten aan, dat was ook het probleem in Amsterdam", legt Taco Van Luyten uit. Hij gaat bij de branchekoepel over evenementen- en horecabeveiliging.

Volgens Ard van der Steur, voorzitter van de Nederlandse Veiligheidsbranche, laat het personeelstekort in de branche zich inmiddels op meer plekken voelen. "Het tekort aan beveiligers uit zich in Amsterdam bij de huldiging van Ajax maar ook op Schiphol", stelt hij in een schriftelijke verklaring.

Vliegveld

Een tekort aan onder andere beveiligers, afhandelaars van bagage en andere krachten dwong het vliegveld tijdens de meivakantie luchtvaartmaatschappijen te vragen om op enkele drukke dagen boekingen te schrappen. Er was ook sprake van lange rijen, vertragingen en annuleringen.

Eerder noemde branchevereniging Vbe NL het tekort aan beveiligers in Nederland al "dramatisch". Bestuurslid Mark Kramer van de Vereniging Erkende Beveiligingsbedrijven (VEB) wees erop dat er momenteel ook veel beveiligers ingezet worden bij de opvang van Oekraïense vluchtelingen, waar 24 uur per dag iemand aanwezig moet zijn.

Meer uit Binnenland

Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

6 uur geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

7 uur geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

7 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

7 uur geleden
Mobiele eenheid met waterkanon ter plaatse in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.

7 uur geleden
Opnieuw protest in Loosdrecht, maar wel verder weg van opvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.

9 uur geleden
LAKS: veel geluidsoverlastklachten examens gaan over fatbikes

UTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.

9 uur geleden