Beveiligingsbranche hekelt coronabanenplan van kabinet
AMSTERDAM (ANP) - De beveiligingsbranche roept het kabinet op geen personeel uit andere sectoren de handhaving van de aanstaande mondkapjesplicht op zich te laten nemen, maar geschoolde en gescreende beveiligers uit de branche in te zetten. "Het is een verkeerd signaal om in deze crisistijden bijvoorbeeld minderjarigen in te zetten terwijl de ervaren beveiligers thuis op de bank zitten", aldus de branche.
"Indien ongediplomeerd personeel wordt ingezet is het niet de vraag of het fout gaat, maar wanneer?" Dat schrijven de Vereniging Beveiligingsorganisaties Nederland (VBenl), de Vereniging Erkende Beveiligingsbedrijven (VEB) en de Nederlandse Veiligheidsbranche (NVB) aan de ministers Grapperhaus van Justitie en Veiligheid, Koolmees van Sociale Zaken en Wiebes van Economische Zaken.
In het Veiligheidsberaad van vorige week werd het idee van de zogenoemde coronabanen geopperd om de politie en de boa's te ondersteunen; mensen die als gevolg van de coronacrisis geen werk meer hebben, zouden ingezet kunnen worden voor ondersteunende handhavingstaken. Dat zou dan tijdelijk 3500 banen kunnen opleveren.
De branche zegt hard geraakt te zijn door de coronacrisis door het wegvallen van opdrachten en de stilstand in de evenementen- en horecasector. De coronabanen werken "verstorend voor de markt", aldus de verenigingen. De branche wil dat er pas uitgeweken wordt naar andere sectoren als er niet genoeg beveiligers meer beschikbaar zijn. Daarnaast is het inzetten van ongeschoold en niet-gediplomeerd personeel tegen de wet.
Vanaf dinsdag 1 december moet iedereen in een openbare binnenruimte verplicht een mondkapje dragen. De beveiligingsbranche wil zo snel mogelijk overleg met het kabinet over de uitwerking van de coronabanen. De branche kijkt "met verbazing naar de ontwikkelingen in het veiligheidsveld" en hekelt de wijze waarop er nu over beveiliging gesproken wordt, zonder dat de branche betrokken is.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.
10 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.
13 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
15 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
16 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
1 dag geleden