Beveiligingsbranche gaat na 1 januari minder met zzp'ers werken
VOORBURG (ANP) - Veel beveiligingsbedrijven die nu nog met zzp'ers werken, gaan dat vanaf 1 januari 2025 minder vaak doen, zegt de Nederlandse Veiligheidsbranche. Vanaf die datum gaat de Belastingdienst handhaven op schijnzelfstandigheid onder zzp'ers. Werkgevers die zzp'ers werk laten doen dat in loondienst gedaan moet worden, kunnen hier op termijn voor beboet worden.
De Nederlandse Veiligheidsbranche zegt dat deze "grote financiële risico's" reden voor veel bedrijven zijn om zzp'ers in de ban te doen. "Er zal dus minder werk zijn voor zzp'ers, maar des te meer voor beveiligers in loondienst", zegt algemeen-secretaris Trees van den Broeck-Oosterhoff.
In 2024 stonden er ruim 13.400 beveiligingsbedrijven ingeschreven bij de Kamer van Koophandel, terwijl de teller in 2020 nog op iets meer dan 5200 stond. Die forse toename werd vooral veroorzaakt door mensen die als zzp'er in de beveiliging gingen werken. Van den Broeck-Oosterhoff: "Veel zzp'ers zijn bij een beveiligingsbedrijf in loondienst en werken daarnaast voor zichzelf." Hoeveel dat er precies zijn, is niet duidelijk.
Zekerheid
De brancheorganisatie is blij dat schijnzelfstandigheid nu wordt aangepakt. "Daarbij weten veel, zo niet de meeste, zzp'ers in onze bedrijfstak zelf ook wel dat ze schijnzelfstandigen zijn", zegt Van den Broeck-Oosterhoff. "Veel van hen kiezen daarom nu voor de zekerheid van een vaste baan met alle bijkomende voordelen." Om hoeveel mensen het gaat, kan ze nu nog niet zeggen.
Ook kan de organisatie nog niet zeggen of veel zzp'ers besluiten over te stappen naar andere sectoren. "Die vrees bestaat wel bij beveiligingsbedrijven", zegt Van den Broeck-Oosterhoff. Maar ze wijst erop dat beveiliging "een vak" is, waarvoor je een speciale mbo-opleiding moet volgen. "Een diploma is dus geld waard."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
4 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
1 dag geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
1 dag geleden