Beveiligingsbranche gaat na 1 januari minder met zzp'ers werken
VOORBURG (ANP) - Veel beveiligingsbedrijven die nu nog met zzp'ers werken, gaan dat vanaf 1 januari 2025 minder vaak doen, zegt de Nederlandse Veiligheidsbranche. Vanaf die datum gaat de Belastingdienst handhaven op schijnzelfstandigheid onder zzp'ers. Werkgevers die zzp'ers werk laten doen dat in loondienst gedaan moet worden, kunnen hier op termijn voor beboet worden.
De Nederlandse Veiligheidsbranche zegt dat deze "grote financiële risico's" reden voor veel bedrijven zijn om zzp'ers in de ban te doen. "Er zal dus minder werk zijn voor zzp'ers, maar des te meer voor beveiligers in loondienst", zegt algemeen-secretaris Trees van den Broeck-Oosterhoff.
In 2024 stonden er ruim 13.400 beveiligingsbedrijven ingeschreven bij de Kamer van Koophandel, terwijl de teller in 2020 nog op iets meer dan 5200 stond. Die forse toename werd vooral veroorzaakt door mensen die als zzp'er in de beveiliging gingen werken. Van den Broeck-Oosterhoff: "Veel zzp'ers zijn bij een beveiligingsbedrijf in loondienst en werken daarnaast voor zichzelf." Hoeveel dat er precies zijn, is niet duidelijk.
Zekerheid
De brancheorganisatie is blij dat schijnzelfstandigheid nu wordt aangepakt. "Daarbij weten veel, zo niet de meeste, zzp'ers in onze bedrijfstak zelf ook wel dat ze schijnzelfstandigen zijn", zegt Van den Broeck-Oosterhoff. "Veel van hen kiezen daarom nu voor de zekerheid van een vaste baan met alle bijkomende voordelen." Om hoeveel mensen het gaat, kan ze nu nog niet zeggen.
Ook kan de organisatie nog niet zeggen of veel zzp'ers besluiten over te stappen naar andere sectoren. "Die vrees bestaat wel bij beveiligingsbedrijven", zegt Van den Broeck-Oosterhoff. Maar ze wijst erop dat beveiliging "een vak" is, waarvoor je een speciale mbo-opleiding moet volgen. "Een diploma is dus geld waard."
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.
15 uur geledenMANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
17 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
20 uur geleden