Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beveiligingsbranche gaat na 1 januari minder met zzp'ers werken

Beveiligingsbranche gaat na 1 januari minder met zzp'ers werken

VOORBURG (ANP) - Veel beveiligingsbedrijven die nu nog met zzp'ers werken, gaan dat vanaf 1 januari 2025 minder vaak doen, zegt de Nederlandse Veiligheidsbranche. Vanaf die datum gaat de Belastingdienst handhaven op schijnzelfstandigheid onder zzp'ers. Werkgevers die zzp'ers werk laten doen dat in loondienst gedaan moet worden, kunnen hier op termijn voor beboet worden.

De Nederlandse Veiligheidsbranche zegt dat deze "grote financiële risico's" reden voor veel bedrijven zijn om zzp'ers in de ban te doen. "Er zal dus minder werk zijn voor zzp'ers, maar des te meer voor beveiligers in loondienst", zegt algemeen-secretaris Trees van den Broeck-Oosterhoff.

In 2024 stonden er ruim 13.400 beveiligingsbedrijven ingeschreven bij de Kamer van Koophandel, terwijl de teller in 2020 nog op iets meer dan 5200 stond. Die forse toename werd vooral veroorzaakt door mensen die als zzp'er in de beveiliging gingen werken. Van den Broeck-Oosterhoff: "Veel zzp'ers zijn bij een beveiligingsbedrijf in loondienst en werken daarnaast voor zichzelf." Hoeveel dat er precies zijn, is niet duidelijk.

Zekerheid

De brancheorganisatie is blij dat schijnzelfstandigheid nu wordt aangepakt. "Daarbij weten veel, zo niet de meeste, zzp'ers in onze bedrijfstak zelf ook wel dat ze schijnzelfstandigen zijn", zegt Van den Broeck-Oosterhoff. "Veel van hen kiezen daarom nu voor de zekerheid van een vaste baan met alle bijkomende voordelen." Om hoeveel mensen het gaat, kan ze nu nog niet zeggen.

Ook kan de organisatie nog niet zeggen of veel zzp'ers besluiten over te stappen naar andere sectoren. "Die vrees bestaat wel bij beveiligingsbedrijven", zegt Van den Broeck-Oosterhoff. Maar ze wijst erop dat beveiliging "een vak" is, waarvoor je een speciale mbo-opleiding moet volgen. "Een diploma is dus geld waard."

Meer uit Financieel

Nederlandse industrie laat opnieuw lichte verbetering zien

ZEIST (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in november opnieuw een lichte verbetering laten zien ten opzichte van een maand eerder. Zowel de productie als het aantal nieuwe orders groeide. De verwachtingen voor het komende jaar lagen ook op het hoogste niveau sinds juli, al liggen die nog wel onder het langetermijngemiddelde. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse peiling.

4 minuten geleden
Detailhandel zet ruim 3 procent meer om, ook volume stijgt

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in oktober meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,1 procent, na een stijging van 3,8 procent in september. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 1,6 procent hoger dan een jaar geleden. Online werd bijna 5 procent meer omgezet dan een jaar eerder.

1 uur geleden
Wereldwijde wapenverkoop stijgt door oorlogen in Oekraïne en Gaza

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De honderd grootste wapenbedrijven ter wereld hebben vorig jaar samen een recordomzet van 679 miljard dollar (zo'n 585 miljard euro) behaald. Dat is 5,9 procent meer dan een jaar eerder, meldt SIPRI. Het onderzoeksinstituut schrijft de groei vooral toe aan de oorlogen in Oekraïne en Gaza, die de vraag naar wapens sterk hebben opgedreven.

1 uur geleden
Wereldwijde wapenverkoop stijgt door oorlogen in Oekraïne en Gaza

STOCKHOLM (ANP) - De honderd grootste wapenbedrijven ter wereld hebben vorig jaar samen een recordomzet van 679 miljard dollar (zo'n 585 miljard euro) behaald. Dat is 5,9 procent meer dan een jaar eerder, meldt SIPRI. Het onderzoeksinstituut schrijft de groei vooral toe aan de oorlogen in Oekraïne en Gaza, die de vraag naar wapens sterk hebben opgedreven.

6 uur geleden
Bird trekt overnamevoorstel CM.com in

AMSTERDAM (ANP) - Aanbieder van communicatiesoftware Bird trekt het voorstel om branchegenoot CM.com over te nemen in. Dat meldt Bird zondag. Het Amsterdamse softwarebedrijf deed 5 november een overnamebod met een totale waarde van 165,8 miljoen euro in contanten.

12 uur geleden
Boerenprotesten in Griekenland om vertraagde Europese subsidies

ATHENE (ANP/RTR) - Griekse boeren zijn zondag slaags geraakt met de politie tijdens protesten in delen van het Zuidoost-Europese land. Ze zijn boos over de vertraagde uitbetaling van Europese subsidies, veroorzaakt door onderzoeken naar een groot corruptieschandaal in Griekenland.

14 uur geleden
Oliekartel OPEC+ draait oliekraan in januari niet verder open

WENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieproducerende landen die zijn verenigd in oliekartel OPEC+ gaan in het eerste kwartaal van volgend jaar niet nog meer olie oppompen. Dat hebben ze zondag besloten op een vergadering. Dat betekent dat de landen afzien van hun eerdere patroon om de olieproductie telkens wat verder op te voeren, waarmee ze de prijzen aan de pomp in Nederland potentieel iets drukten.

14 uur geleden