Beveiligingsbedrijven Schiphol namen coronaregels niet zo nauw
AMSTERDAM (ANP) - Een aantal beveiligingsbedrijven op Schiphol is opgedragen de coronamaatregelen beter na te leven. Dit na klachten van beveiligers. Vakbond CNV had de Arbeidsinspectie eerder opdracht gegeven de kwestie te onderzoeken.
Bij CNV kwamen meerdere klachten binnen van beveiligers over de omstandigheden waaronder zij werken. Op de luchthaven zouden onvoldoende voorzieningen getroffen zijn en zou het aan adequaat toezicht op de naleving van coronamaatregelen ontbreken. Dan gaat het onder andere om het naleven van de mondkapjesplicht. Verder zouden de hygiënevoorzieningen tekortschieten. Ook was het in wachtruimten voor personeel niet altijd mogelijk om voldoende afstand tot elkaar te bewaren.
Als een vakbond een klacht indient bij de Arbeidsinspectie is deze altijd verplicht de zaak te onderzoeken. Uit dat onderzoek van eind vorig jaar bleek volgens de inspectie inderdaad dat niet aan alle regels werd voldaan. Bedrijven hebben eind december van de Arbeidsinspectie al te horen gekregen dat ze de regels beter moeten naleven. De inspectiedienst zal erop toezien dat dit ook gebeurt.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.
26 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.
42 minuten geledenDETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de accijns op autobrandstoffen "voor een bepaalde periode" schrappen om burgers en bedrijven te ondersteunen. Dat heeft hij gezegd in een interview met de Amerikaanse nieuwszender CBS News.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex in Amsterdam, is met klein verlies aan de handelsweek begonnen. Beleggers stelden zich terughoudend op nadat de Amerikaanse president Donald Trump het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict. Toch zakten defensieaandelen door speculatie dat het bestand tussen Oekraïne en Rusland erop zou wijzen dat die oorlog zijn einde nadert.
3 uur geleden