Beveiligingsbedrijven Schiphol namen coronaregels niet zo nauw
AMSTERDAM (ANP) - Een aantal beveiligingsbedrijven op Schiphol is opgedragen de coronamaatregelen beter na te leven. Dit na klachten van beveiligers. Vakbond CNV had de Arbeidsinspectie eerder opdracht gegeven de kwestie te onderzoeken.
Bij CNV kwamen meerdere klachten binnen van beveiligers over de omstandigheden waaronder zij werken. Op de luchthaven zouden onvoldoende voorzieningen getroffen zijn en zou het aan adequaat toezicht op de naleving van coronamaatregelen ontbreken. Dan gaat het onder andere om het naleven van de mondkapjesplicht. Verder zouden de hygiƫnevoorzieningen tekortschieten. Ook was het in wachtruimten voor personeel niet altijd mogelijk om voldoende afstand tot elkaar te bewaren.
Als een vakbond een klacht indient bij de Arbeidsinspectie is deze altijd verplicht de zaak te onderzoeken. Uit dat onderzoek van eind vorig jaar bleek volgens de inspectie inderdaad dat niet aan alle regels werd voldaan. Bedrijven hebben eind december van de Arbeidsinspectie al te horen gekregen dat ze de regels beter moeten naleven. De inspectiedienst zal erop toezien dat dit ook gebeurt.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.
25 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.
1 uur geledenTOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Air France-KLM verwacht zijn vliegschema deze zomer te kunnen uitvoeren, ondanks eerdere zorgen over mogelijke brandstoftekorten. "Air France, KLM en Transavia zullen al hun klanten deze zomer vervoeren", heeft topman Ben Smith van het luchtvaartconcern woensdag gezegd in een Franse persverklaring.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ov-bedrijf Transdev biedt buschauffeurs in Utrecht sinds deze week een hoger salaris voor extra diensten om een chauffeurstekort. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door RTV Utrecht. De regeling geldt in elk geval tot de zomer en wordt mogelijk verlengd als de personeelskrapte in die regio aanblijft.
2 uur geleden