Beveiliging Capitool was niet op de hoogte van plan bestorming
WASHINGTON (ANP/DPA) - De beveiliging van het Capitool was niet op de hoogte dat er plannen waren voor een massale bestorming van het Amerikaanse parlementsgebouw op 6 januari, melden Amerikaanse media. Volgens de voormalige baas van de Capitoolpolitie en de baas van de politie in de hoofdstad Washington hadden de inlichtingendiensten de informatie die bekend was niet goed doorgespeeld.
In de Senaat worden de belangrijkste politiebazen gehoord over de bestorming van het Capitool. Op 6 januari trokken Trump-aanhangers naar het parlementsgebouw en probeerden dat te bezetten. Parlementsleden moesten vluchten, terwijl de Senaat bezig was met het officieel bevestigen van de verkiezingsuitslag. Uiteindelijk overleden vijf mensen tijdens de bestorming.
Robert Contee, commissaris van de politie in Washington, zei dat de dreigingsmelding op 5 januari om 19.00 uur via een e-mail binnenkwam. Volgens de inmiddels opgestapte baas van de Capitoolpolitie Steven Sund waren zijn agenten niet goed voorbereid vanwege de gebrekkige informatie die zij hadden doorgekregen.
"We waren voorbereid op een massale demonstratie", aldus Sund. "Maar we kregen een goed gecoördineerde militaire aanval."
Meer uit Buitenland
SOTSJI (ANP/DPA) - De stembureaus in de Russische stad Sotsji zijn vrijdag tijdens de Russische parlementsverkiezingen kort gesloten vanwege een dronewaarschuwing. Aanwezigen zijn hierom tijdelijk naar schuilplaatsen verplaatst, meldt burgemeester van Sotsji Andrej Prosjoenin.
15 minuten geledenVISBY (ANP) - Duitse en Zweedse troepen oefenen hoe ze het cruciale Oostzee-eiland Gotland kunnen beschermen als Rusland het bedreigt. Het Zweedse Gotland geldt als de wachttoren van de Oostzee en onmisbare schakel tussen de Baltische landen en de rest van Europa.
30 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn regering opdracht gegeven een plan te maken om de kritieke infrastructuur in Frankrijk beter te beschermen. Volgens hem is de dreiging van Russische hybride aanvallen de afgelopen weken sterk toegenomen.
33 minuten geledenBANGA (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij op een Filipijnse middelbare school zijn zeker drie doden gevallen, meldt de burgemeester van de stad Banga. Een 16-jarige scholier begon om zich heen te schieten op de school en schoot daarna ook zichzelf dood. Acht jongeren raakten gewond.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie uit felle kritiek op de verkiezingen in Rusland die vrijdag zijn begonnen. De manier waarop die worden gehouden "onderstreept de voortdurende en toenemende uitholling van de democratie in Rusland", zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. De Commissie veroordeelt daarnaast de "illegale organisatie van zogenaamde verkiezingen door de Russische Federatie in de bezette gebieden van Oekraïne".
1 uur geledenTAIF (ANP/DPA) - Een Italiaanse Eurofighter is zwaar beschadigd geraakt door luchtaanvallen op een militaire basis in Saudi-Arabië, meldt het Italiaanse ministerie van Defensie. De straaljager stond geparkeerd op een militaire basis in Taif, vlak bij Mekka. Er raakte niemand gewond.
1 uur geledenROME (ANP) - Een Italiaanse scholier heeft op een school in Rome een lerares aangevallen en geprobeerd dat te livestreamen. De 13-jarige jongen spoot pepperspray in het gezicht van het slachtoffer en stak vervolgens met een mes, schrijft persbureau ANSA.
2 uur geleden