Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beveiliging bij Amsterdamse Joodse instellingen wordt dynamischer

Beveiliging bij Amsterdamse Joodse instellingen wordt dynamischer

AMSTERDAM (ANP) - De inzet van de Koninklijke Marechaussee bij de beveiliging van Joodse instellingen in Amsterdam verandert. Tot nu toe stonden marechaussees stil in de buurt van de ingang, maar met de nieuwe aanpak krijgen ze een dynamischere rol. Dat bevestigt een woordvoerder van de gemeente na een bericht hierover in De Telegraaf.

Joodse instellingen die zijn aangewezen als 'hoogrisico-object' worden door de politie en in sommige gevallen de marechaussee beveiligd. Volgens de gemeente is de afgelopen jaren de veiligheid van de meeste bewaakte panden aanzienlijk verbeterd. Daardoor kan de Koninklijke Marechaussee nu meer oog hebben voor de omgeving. "Bijvoorbeeld door actief de buurt te verkennen", staat in een verklaring. "Op deze manier wordt het zicht op de omgeving beter en is de marechaussee minder voorspelbaar voor eventuele kwaadwillenden."

Hoe de nieuwe dynamische aanpak er precies uit komt te zien en hoeveel mensen er worden ingezet, kan de Koninklijke Marechaussee uit veiligheidsoverwegingen niet zeggen. Andere gemeenten werken ook al op deze manier en de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid onderschrijft deze werkwijze. Volgens de gemeente is dit eveneens afgestemd met stichting Bij Leven en Welzijn (BLEW), het adviesorgaan dat zich bezighoudt met de bescherming van de Joodse gemeenschap. De aanpak wordt over een jaar geëvalueerd.

Meer uit Binnenland

Systemen Universiteit Utrecht draaien weer na brand in datacenter

UTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.

40 minuten geleden
Markuszower sprak over omstreden term 'omvolking' in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."

1 uur geleden
Finale songfestival door 798.000 mensen bekeken op Nederlandse tv

WENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.

2 uur geleden
Nederlands speurhondenteam arriveert zondagmiddag op Saba

THE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.

3 uur geleden
Groep wadlopers gered van het wad bij Ameland

AMELAND (ANP) - Een groep van 28 wadlopers en vier gidsen is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.

4 uur geleden
Gestrande wadlopers met reddingsboten en heli van wad gehaald

AMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.

5 uur geleden
België eist stemming over songfestival, anders geen deelname

WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.

15 uur geleden