Beveiligers luchthavens Duitsland willen donderdag staken
BERLIJN (ANP/DPA) - Beveiligers op Duitse luchthavens willen donderdag gaan staken. De Duitse vakbond Verdi heeft voor die dag een landelijke staking uitgeroepen. De kans is groot dat er door de actie tal van vluchten zullen uitvallen, omdat passagiers dan bijvoorbeeld niet door de security kunnen in Duitsland.
Wat de precieze impact zal zijn van de actie, is nog niet duidelijk. Verdi vertegenwoordigt ongeveer 25.000 medewerkers die werkzaam zijn in de luchthavenbeveiliging. Ze eisen hogere lonen in de lopende cao-onderhandelingen.
Duitsland wordt de laatste tijd getroffen door meerdere stakingen in de vervoerssector. Vorige week legden treinmachinisten al massaal het werk neer. De staking begon woensdag en pas maandag reed het personenvervoer over het spoor weer volgens de dienstregeling. Daarmee was het de langste spoorwegstaking in Duitsland ooit.
Maandag kondigde Verdi aan dat ook medewerkers van lokale Duitse ov-bedrijven het werk willen neerleggen. Die laatste actie staat voor vrijdag in de agenda. "De tijd is gekomen om meer druk uit te oefenen op de werkgevers", gaf de bond daarbij aan, verwijzend naar op niets uitgelopen loononderhandelingen voor de ongeveer 90.000 werknemers van meer dan 130 lokale vervoerders.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend kleine minnen geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het belangrijke banenrapport van de overheid over augustus. Dat viel veel beter uit dan verwacht, waardoor de verwachting voor een renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank weer werd versterkt.
8 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - FNV-voorzitter Hans Spekman vindt de uitnodiging van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) om in gesprek te gaan over de toekomst van de sociale zekerheid "echt onzin". Dat zei de voorman tijdens de stakingsbijeenkomst van havenwerkers. Minister Vijlbrief deed vrijdagochtend een hernieuwde oproep aan de vakbonden om te komen praten.
1 uur geledenEEFDE (ANP) - Meer schepen kunnen vanaf maandag gebruikmaken van de sluis bij het Gelderse Eefde. Rijkswaterstaat meldt dat het aantal doorvaarten dan wordt verdubbeld van vijf per dag nu naar tien. Dat kan omdat de waterstand op de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft een plan aangekondigd ter waarde van meer dan 1 miljard euro om boeren te helpen die getroffen zijn door de opeenvolgende hittegolven, droogtes en branden in het land. Volgens de Franse minister van Landbouw Annie Genevard zal ongeveer de helft van het pakket, 520 miljoen euro, worden gebruikt voor directe snelle uitbetalingen aan boeren ter compensatie van de geleden weerschade.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Havenwerkers hebben het werk neergelegd in de havens van Rotterdam, Amsterdam en Zeeland. Met de staking van 11.15 uur tot 19.00 uur protesteren de vakbonden tegen de kabinetsplannen rondom de sociale zekerheid. FNV verwacht dat honderden havenwerkers samenkomen op de stakingslocatie in de haven van Rotterdam.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De opkomst voor de staking in de metaal- en bouwsector vrijdag in Oost-Nederland is iets lager uitgevallen dan verwacht. FNV-bestuurder Dino Djulbic zegt dat 200 tot 250 werknemers het werk hebben neergelegd uit protest tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Donderdag dacht de grootste vakbond van Nederland nog dat zo'n 250 mensen dit zouden doen.
4 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in augustus verder gestegen na de toename in juli, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De prijsstijgingen worden veroorzaakt door de extreme weersomstandigheden en de aanhoudende geopolitieke spanningen in de Perzische Golf en de Zwarte Zee, die de aanvoer vanuit belangrijke productieregio's verstoren.
4 uur geleden