Beveiligers: gek als Harry zelf voor politiebescherming betaalt
LONDEN (ANP) - Oud-beveiligers van de Britse koninklijke familie vinden het vreemd als prins Harry zelf voor zijn politiebescherming zou betalen. De hertog van Sussex liet onlangs weten niet veilig naar zijn thuisland te kunnen komen omdat hij en zijn gezin geen recht meer hebben op dergelijke beveiliging sinds zijn stap terug binnen het koningshuis.
Hij betaalt thuis in Californië voor zijn eigen beveiliging. De Amerikaanse beveiligingsdienst van Harry en Meghan krijgt echter geen toegang tot bepaalde Britse documenten die de veiligheid van de familie zouden moeten waarborgen. De prins zei daarom best zelf te willen betalen voor politiebescherming, maar dat werd geweigerd.
Volgens oud-beveiligers zou het ook een rare oplossing zijn. "Dat schept een precedent. Wie is dan de werkgever? Waarom zou bijvoorbeeld Bill Gates geen officiële bescherming kunnen krijgen als hij aanbiedt daarvoor te betalen", zegt Simon Morgan, die als beveiliger voor het Britse koningshuis heeft gewerkt, tegen The Times. Dai Davies, voormalig hoofd van de beveiliging is het daarmee eens. Ook hij vindt dat het aan anderen het "verkeerde voorbeeld" geeft.
Morgan zegt wel dat Harry meer risico loopt dan andere beroemdheden. "Hij is nog steeds de kleinzoon van de koningin en zoon van de toekomstige koning. Hij is twee keer uitgezonden geweest naar Afghanistan. Daardoor loopt hij wel een groter risico."
Meer uit Buitenland
SANTA MARTA (ANP/AFP) - Frankrijk heeft op de conferentie over het afbouwen van fossiele brandstoffen als eerste land een 'routekaart' daarvoor gepresenteerd. Het land wil in de energiesector steenkool uiterlijk in 2030 uitgefaseerd hebben. Voor olie is het voornemen 2045, voor aardgas 2050.
22 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De jaarlijkse militaire parade in Moskou moet het dit keer stellen zonder tanks en andere grote attracties. De Russische krijgsmacht is te druk met Oekraïne.
58 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP) - De afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol is ook in hoger beroep veroordeeld voor het belemmeren van de rechtsgang. Zijn gevangenisstraf is met twee jaar verhoogd naar zeven jaar. Yoon verzette zich tegen zijn arrestatie in het onderzoek naar de militaire noodtoestand die hij in 2024 uitriep.
1 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De verzwakte bultrug Timmy is nog steeds onderweg naar de Noordzee. Een reddingsteam sleept de walvis, die wekenlang gestrand was voor de Duitse kust, sinds dinsdag in een drijvend bassin naar diepere wateren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Afghanistan dreigt tegen 2030 tot 20.000 vrouwelijke leerkrachten en 5400 vrouwelijke zorgverleners kwijt te raken als de beperkingen op meisjesonderwijs en de arbeidsrestricties voor vrouwen van kracht blijven. Dat heeft grote gevolgen voor de gezondheid en ontwikkeling van meisjes en vrouwen, maar ook voor het land als geheel. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde analyse van UNICEF.
5 uur geledenBONN (ANP) - Europa wordt geconfronteerd met steeds ernstigere gevolgen van klimaatverandering. Dat concluderen de Europese klimaatdienst Copernicus en de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) in hun jaarlijkse Staat van het Europese Klimaat. Vorig jaar had het continent onder meer te maken met "ongekende hittegolven", verwoestende bosbranden en een voortdurende afname van de biodiversiteit, schrijven zij.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
7 uur geleden