Beveiligers Duitse luchthavens staken op luchthaven Frankfurt
BERLIJN (ANP/DPA) - Beveiligers op Duitse luchthavens staken ook dinsdag. Dat gebeurt dan op de luchthaven van Frankfurt, het belangrijkste vliegveld van Duitsland. Luchthavenuitbater Fraport roept reizigers daarom op niet naar de luchthaven af te reizen omdat er geen mogelijkheid is dat ze met het vliegtuig kunnen. Op de luchthaven van Frankfurt staan dinsdag zo'n 770 vluchten gepland.
Behalve in Frankfurt staken de beveiligers, die de veiligheidschecks bij passagiers uitvoeren, ook op de luchthavens van Hamburg, Stuttgart en Karlsruhe/Baden-Baden. Maandag legden beveiligers het werk al neer op de luchthavens van Köln/Bonn, Düsseldorf, Berlijn, Bremen, Hannover, Leipzig en München. Ook daar werden de nodige vluchten geannuleerd.
De staking die wordt geleid door vakbond Ver.di richt zich op een beter loon en betere arbeidsomstandigheden voor de circa 25.000 beveiligers op Duitse vliegvelden. Na drie overlegrondes is er nog geen doorbraak. Deze week praten de vakbond en de werkgevers verder.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische supermarkten mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen. Volksgezondheidsminister Frank Vandenbroucke legt zich volgens Belgische media neer bij een uitspraak hierover van het Grondwettelijk Hof over het tabaksverbod.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst aan de handelsdag begonnen. Beleggers op de financiële markten verwerkten een heropleving van gevechten in de wateren rondom Iran een dag eerder. Buiten Nederland kwam een aantal grote beursgenoteerde bedrijven met kwartaalcijfers, waarbij brouwer AB InBev goede sier maakte.
32 minuten geledenZAANDAM (ANP) - In vier winkels van Albert Heijn in Amsterdam en Rotterdam gaan beveiligers bodycams dragen. Volgens Albert Heijn draait het om een proef om beter te kunnen omgaan met agressie en bedreigende situaties in de supermarkt.
46 minuten geledenBRABAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK wil in drie jaar zo'n honderd nieuwe winkels openen op centrale locaties in grote Europese steden, zoals Brussel, Barcelona, Boekarest en Dublin. Ook in Amsterdam komen er nog zeker twee nieuwe winkels bij, heeft de keten aangekondigd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bierconcern AB InBev heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet en winst in de boeken gezet. Het bedrijf achter merken als Jupiler, Leffe en Corona profiteerde daarbij van de toegenomen populariteit van zijn premiummerken, maar ook van zijn alternatieven voor bier.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Een schip van het Deense scheepvaartconcern Maersk is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens een verklaring van Maersk is dat gebeurd onder Amerikaanse begeleiding.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir Technologies heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn omzet in de Verenigde Staten ruim verdubbeld, grotendeels door opdrachten van de Amerikaanse overheid. De nettowinst nam met ruim de helft toe, werd maandag na het slot van de Amerikaanse beurzen bekend. Het concern verhoogde zijn winst- en omzetverwachting voor heel het jaar.
10 uur geleden