
Beveiligers Duitse luchthavens staken op luchthaven Frankfurt
BERLIJN (ANP/DPA) - Beveiligers op Duitse luchthavens staken ook dinsdag. Dat gebeurt dan op de luchthaven van Frankfurt, het belangrijkste vliegveld van Duitsland. Luchthavenuitbater Fraport roept reizigers daarom op niet naar de luchthaven af te reizen omdat er geen mogelijkheid is dat ze met het vliegtuig kunnen. Op de luchthaven van Frankfurt staan dinsdag zo'n 770 vluchten gepland.
Behalve in Frankfurt staken de beveiligers, die de veiligheidschecks bij passagiers uitvoeren, ook op de luchthavens van Hamburg, Stuttgart en Karlsruhe/Baden-Baden. Maandag legden beveiligers het werk al neer op de luchthavens van Köln/Bonn, Düsseldorf, Berlijn, Bremen, Hannover, Leipzig en München. Ook daar werden de nodige vluchten geannuleerd.
De staking die wordt geleid door vakbond Ver.di richt zich op een beter loon en betere arbeidsomstandigheden voor de circa 25.000 beveiligers op Duitse vliegvelden. Na drie overlegrondes is er nog geen doorbraak. Deze week praten de vakbond en de werkgevers verder.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De inflatie in China is in april voor de derde maand op rij gedaald onder druk van de zwakke binnenlandse economie. Zo worstelt China met een crisis op de vastgoedmarkt en hoge jeugdwerkloosheid. Daar komt nog de handelsoorlog met de Verenigde Staten bovenop.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Europese olie- en gasbedrijven gaan verschillend om met het decreet van de Amerikaanse president Donald Trump om de Golf van Mexico voortaan de Golf van Amerika te noemen. De Britse concerns BP en Shell gaan mee in dat besluit, zo valt te lezen in persberichten en jaarverslagen. TotalEnergies in Frankrijk blijft de naam Golf van Mexico gebruiken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering focust bij de eerste onderhandelingen over handelsakkoorden over importheffingen op ongeveer twintig handelspartners. De Verenigde Staten hebben een lijst van deze partners opgesteld. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan in aanloop naar de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en China over hun importheffingen op elkaars goederen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal de importheffing op Chinese goederen niet eenzijdig verlagen. Dit heeft Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt gezegd.
14 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Google heeft ingestemd met het schikken van een rechtszaak in de Verenigde Staten over beschuldigingen van discriminatie. Zo'n 4000 werknemers van het techconcern krijgen met de voorgestelde deal 50 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 44,4 miljoen euro.
15 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Zwitserland en de Verenigde Staten zijn overeengekomen hun handelsgesprekken te versnellen en zijn vastbesloten snel tot een akkoord te komen. Dat heeft de Zwitserse bondspresident Karin Keller-Sutter vrijdag gezegd, zonder een specifiek tijdspad te noemen.
16 uur geleden