Beveiligers Duitse luchthavens staken op luchthaven Frankfurt
BERLIJN (ANP/DPA) - Beveiligers op Duitse luchthavens staken ook dinsdag. Dat gebeurt dan op de luchthaven van Frankfurt, het belangrijkste vliegveld van Duitsland. Luchthavenuitbater Fraport roept reizigers daarom op niet naar de luchthaven af te reizen omdat er geen mogelijkheid is dat ze met het vliegtuig kunnen. Op de luchthaven van Frankfurt staan dinsdag zo'n 770 vluchten gepland.
Behalve in Frankfurt staken de beveiligers, die de veiligheidschecks bij passagiers uitvoeren, ook op de luchthavens van Hamburg, Stuttgart en Karlsruhe/Baden-Baden. Maandag legden beveiligers het werk al neer op de luchthavens van Köln/Bonn, Düsseldorf, Berlijn, Bremen, Hannover, Leipzig en München. Ook daar werden de nodige vluchten geannuleerd.
De staking die wordt geleid door vakbond Ver.di richt zich op een beter loon en betere arbeidsomstandigheden voor de circa 25.000 beveiligers op Duitse vliegvelden. Na drie overlegrondes is er nog geen doorbraak. Deze week praten de vakbond en de werkgevers verder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.
7 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
10 uur geleden