Beveiligers Duitse luchthavens staken op luchthaven Frankfurt
BERLIJN (ANP/DPA) - Beveiligers op Duitse luchthavens staken ook dinsdag. Dat gebeurt dan op de luchthaven van Frankfurt, het belangrijkste vliegveld van Duitsland. Luchthavenuitbater Fraport roept reizigers daarom op niet naar de luchthaven af te reizen omdat er geen mogelijkheid is dat ze met het vliegtuig kunnen. Op de luchthaven van Frankfurt staan dinsdag zo'n 770 vluchten gepland.
Behalve in Frankfurt staken de beveiligers, die de veiligheidschecks bij passagiers uitvoeren, ook op de luchthavens van Hamburg, Stuttgart en Karlsruhe/Baden-Baden. Maandag legden beveiligers het werk al neer op de luchthavens van Köln/Bonn, Düsseldorf, Berlijn, Bremen, Hannover, Leipzig en München. Ook daar werden de nodige vluchten geannuleerd.
De staking die wordt geleid door vakbond Ver.di richt zich op een beter loon en betere arbeidsomstandigheden voor de circa 25.000 beveiligers op Duitse vliegvelden. Na drie overlegrondes is er nog geen doorbraak. Deze week praten de vakbond en de werkgevers verder.
Meer uit Financieel
HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
9 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
10 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
16 uur geleden