Beveiligers, cateraars en schoonmakers willen langer coronasteun
GORINCHEM (ANP) - Cateraars, beveiligers, schoonmakers en verhuizers ondervinden nog steeds nadeel van de coronamaatregelen. Daarom zouden ze ook na 1 oktober nog moeten kunnen rekenen op financiële hulp van de overheid. Daarvoor pleit Ard van der Steur, voorzitter van het Platform Commerciële Dienstverlening waarin de vier branches samenwerken.
Het kabinet heeft eerder aangekondigd dat de massale coronasteun voor het bedrijfsleven eind deze maand wordt stopgezet. Maar er zouden wel steunpakketten op maat worden gemaakt. Van der Steur, zelf voormalig Kamerlid en oud-minister van Veiligheid en Justitie, roept de Tweede Kamer in een verklaring op om hiervoor ook de commerciële dienstverleners in aanmerking te laten komen.
Een deel van de bedrijven uit de branches zal waarschijnlijk zonder steun verder kunnen. Maar dat zou niet gelden voor bijvoorbeeld de beveiligers en schoonmakers van nachtclubs, festivals en evenementen. Daarvoor gelden namelijk nog beperkingen. Ook cateraars van onder meer vliegtuigen hebben het nog erg moeilijk, nu reizen en vliegen nog steeds beperkt zijn door de geldende reisadviezen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft dinsdag zijn recordslotstand verder aangescherpt. Ook op andere beurzen in Europa was de stemming positief, onder meer gesteund door dalende olieprijzen.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel in de Benelux voor verpakkingen van Chocomel. Dat komt naar voren uit de recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag in een zaak die het zuivelconcern had aangespannen tegen een Spaanse concurrent.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) geeft een waarschuwing af over de risico's van hedgefondsen. Deze beleggingsfondsen gebruiken risicovolle strategieën om een hoog rendement te behalen. Deskundigen van de organisatie stellen dat deze fondsen steeds belangrijker worden op de financiële markten. Hun speculatieve handel kan problemen op de beurzen echter verergeren als er iets misgaat.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend, waardoor de technologiegraadmeter Nasdaq het slotrecord van een dag eerder verder aanscherpte. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg onder meer steun van een daling van de olieprijzen.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Paramount Skydance heeft de overname van Warner Bros. Discovery ter waarde van 110 miljard dollar afgerond. Daarmee is een van de grootste mediafusies aller tijden een feit, na een slepende biedingenstrijd met Netflix en het afweren van allerlei rechtszaken.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Vleesverwerker Vion is van plan zijn varkensslachterij in Apeldoorn te verkopen en werknemers onder te brengen bij andere locaties van het bedrijf in Nederland. Door de krimp van de varkensstapel hoeven er minder dieren te worden geslacht en is sprake van overcapaciteit, aldus Vion.
5 uur geleden