Beurzen zakken door vrees nieuwe lockdown
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten woensdag opnieuw flinke verliezen zien. De vrees voor nieuwe lockdownmaatregelen in Europa om de tweede coronagolf in te dammen zorgde voor een negatieve stemming op de financiƫle markten. Op het Damrak ging Heineken onderuit na de aankondiging van een grote reorganisatie door de bierbrouwer.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,5 procent lager op 537,63 punten. De MidKap verloor 2 procent tot 776,82 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs zakten 2,8 en 2,5 procent. Zowel Duitsland als Frankrijk zetten zich schrap voor strengere corornamaatregelen. De Londense FTSE daalde 1,5 procent.
Uitzender Randstad en vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield waren de grootste dalers in de AEX, met minnen van 5,4 en 4,5 procent. Heineken volgde met een verlies van 4 procent. De bierbrouwer gaat vanwege de coronacrisis aanzienlijk in de personeelskosten snijden. De uitgaven voor medewerkers op het hoofdkantoor en regionale kantoren moeten omlaag, waardoor banen verloren gaan. Gedwongen ontslagen zijn daarbij niet uitgesloten.
Carlsberg
KPN herstelde van een eerder fors koersverlies en won 0,5 procent. Het telecomconcern is positiever geworden over de winstgevendheid in heel 2020, dankzij solide prestaties in het derde kwartaal en kostenbesparingen. Bij de kleinere bedrijven was ICT Group (plus 6,4 procent) een positieve noot. De automatiseerder voerde de omzet afgelopen kwartaal verder op.
Bierbrouwer Carlsberg steeg 1,8 procent in Kopenhagen. De Deense concurrent van Heineken verhoogde zijn verwachtingen na een sterk derde kwartaal. PSA zakte 3,6 procent in Parijs. De eigenaar van Peugeot en Citroƫn zag de autoverkopen fors dalen door de coronacrisis. Aston Martin steeg 2,5 procent in Londen. Het Duitse autoconcern Daimler (min 3,8 procent) wil zijn belang in de Britse sportwagenmaker uitbreiden.
Deutsche Bank
In Frankfurt won Deutsche Bank 2 procent. De grootste bank van Duitsland wist in het derde kwartaal weer winst te boeken, na een stevig verlies een jaar eerder. De bank profiteerde met name van kostenbesparingen door het schrappen van duizenden banen. De Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero deed afgelopen kwartaal goede zaken dankzij de coronacrisis en klom 4,8 procent.
De euro was 1,1749 dollar waard, tegenover 1,1824 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,8 procent minder op 38,08 dollar. Brentolie zakte 3,1 procent in prijs tot 39,93 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - The Vegetarian Butcher Collective, het bedrijf achter Vivera en De Vegetarische Slager, heeft Rutger Rozendaal benoemd als nieuwe topman. Hij volgt William van Weede op.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) komt niet af van de status van beheerder van de gasopslagen Norg en Grijpskerk, oordeelt de rechter. Daarmee blijft het energiebedrijf ook gebonden aan regelgeving voor gasopslagen. Die schrijft onder andere voor dat beheerders pas mogen stoppen met gasopslagen als dat volgens de toezichthouder geen probleem voor de leveringszekerheid oplevert.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Diverse bedrijven hebben maatregelen genomen om bezorgers te ontzien tijdens de warme dagen. Onder meer bezorgers van boodschappen en pakketjes mogen extra pauzes houden en krijgen extra water mee, komt naar voren uit een rondvraag van het ANP.
44 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten voeren er nog niet zoveel schepen op een dag door de Straat van Hormuz als maandag. Dat blijkt uit gegevens van onderzoeksbureau Kpler. Het verkeer door de zeestraat is de afgelopen dagen toegenomen na het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran.
56 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV dreigt met meer en langere acties na de zomer tegen de plannen van het kabinet om te bezuinigen op de sociale zekerheid, in navolging van de landelijke staking in het openbaar vervoer woensdagochtend. Volgens de bond is dit een eerste waarschuwing aan het kabinet.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Iets meer dan een vijfde (21 procent) van de Duitsers heeft niet genoeg geld om een weekje buitenshuis op zomervakantie te gaan. Dat meldt het Duitse statistiekbureau Destatis. Dat komt volgens het bureau neer op een totaal van 17,3 miljoen mensen. Vooral eenoudergezinnen worden geraakt. Daarvan zegt 39 procent een week vakantie niet te kunnen betalen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland sluit zich aan bij het door de Verenigde Staten geleide Pax Silica om de toevoerketen voor de chipsindustrie en AI veilig te stellen. Het in december gelanceerde initiatief moet de deelnemende landen minder afhankelijk maken van China en gevoelige technologie beschermen.
2 uur geleden