Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen wachten op uitslag Senaatsverkiezingen Georgia

Beurzen wachten op uitslag Senaatsverkiezingen Georgia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam leverde woensdag de openingswinst weer in. Ook de andere beurzen in Europa zagen de eerdere stevige winsten deels verdampen. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street en hielden de ontwikkelingen rond het coronavirus in de gaten. Daarnaast werd gewacht op de uitslag van de tweede ronde van de Senaatsverkiezingen in de Amerikaanse staat Georgia.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent in de min op 633,03 punten. De MidKap won 0,5 procent tot 949,10 punten. Parijs klom 0,1 procent en Londen steeg 0,7 procent. Frankfurt won een fractie. In Duitsland werd de lockdown verlengd tot eind januari. Volgens de Duitse minister van Financiën Olaf Scholz kan de grootste economie van de eurozone de lockdown tegen het coronavirus voor lange tijd doorstaan.

De uitkomst van de verkiezingen in Georgia bepaalt welke partij het voor het zeggen krijgt in de Amerikaanse Senaat. Als de Democraten beide zetels winnen hebben ze een meerderheid in de Senaat en wordt het voor aankomend president Joe Biden makkelijker om zijn beleid door te voeren. Amerikaanse beleggers vrezen echter dat de Democraten de belastingen gaan verhogen.

Aegon

Koploper in de AEX was verzekeraar Aegon met een winst van 3,8 procent. Shell (plus 1,7 procent) zette de opmars voort. Het olie- en gasconcern won een dag eerder al ruim 7 procent dankzij de hogere olieprijzen. Betaalbedrijf Adyen stond onderaan met een verlies van 2,5 procent.

In de MidKap was bodemonderzoeker Fugro, die veel oliebedrijven als klant heeft, de grootste stijger met een plus van 3,7 procent. Maritiem oliedienstverlener SBM Offshore klom 2 procent. Biotechnoloog Pharming sloot de rij met een min van 1 procent.

Sligro

Bij de kleinere bedrijven won Sligro 3 procent. De groothandelsketen draaide afgelopen jaar bijna een vijfde minder omzet door het coronavirus. Vooral de sluiting van veel horecazaken zat het concern dwars. De omzetcijfers waren wel beter dan verwacht.

Ease2Pay werd een derde meer waard op de lokale markt. De parkeer- en tankapp is afgelopen jaar toch gegroeid, terwijl er veel minder gereden en getankt werd als gevolg van de coronacrisis. Ook haalde Ease2Pay 1,3 miljoen euro op met de uitgifte van nieuwe aandelen.

Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie meer op 49,94 dollar. Brentolie klom 0,3 procent in prijs tot 53,78 dollar per vat. De euro was 1,2323 dollar waard, tegen 1,2293 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

China: bedrijfsconflicten als Nexperia moeten intern opgelost

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Bedrijfsconflicten zoals het geschil bij de Chinees-Nederlandse chipproducent Nexperia moeten intern opgelost worden door middel van dialoog en overleg. Dat zei de Chinese handelsminister Wang Wentao in een videogesprek met zijn Britse collega Peter Kyle. Wang zegt dat China bij de Nederlandse regering aandringt om bedrijven aan te moedigen deze koers te volgen.

16 minuten geleden
Uitgesteld banenrapport VS toont sterke banengroei in september

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - In de Verenigde Staten zijn er in september 119.000 banen bijgekomen, meldt het Amerikaanse statistiekbureau van het ministerie van Arbeid in het uitgestelde banenrapport. Dat is fors meer dan de 51.000 banen die kenners volgens persbureau Bloomberg hadden verwacht.

16 minuten geleden
Reuters: Unilever overweegt een aantal Britse merken te verkopen

LONDEN (ANP/RTR) - Unilever overweegt een aantal Britse voedingsmerken te verkopen, waaronder broodbeleg Marmite en mosterdmerk Colman's. Dat meldt persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen. Ook zou het Britse was- en levensmiddelenconcern overwegen Bovril van de hand te doen, een rundvleesextract waarmee je bouillon kunt maken.

1 uur geleden
ABN AMRO stopt met deel flexkrachten antiwitwasafdeling

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verwacht de samenwerking met een aantal flexwerkers op de afdeling die financiële criminaliteit zoals witwassen opspoort te beëindigen. Het is nog onduidelijk hoeveel uitzendkrachten en medewerkers van detacheerders weg moeten. Volgens de bank gaat het om een "relatief kleine groep".

1 uur geleden
Frans concern wil transportbedrijf Vos Logistics uit Oss inlijven

OSS (ANP) - Het Franse Jacky Perrenot wil het Nederlandse transportbedrijf Vos Logistics overnemen. De stap is onderdeel van een internationaal groeiplan van de Franse transport- en logistiekonderneming. Hoeveel geld met de overname gemoeid is, werd niet bekendgemaakt.

1 uur geleden
Dr. Martens verplaatst productie om impact heffingen te beperken

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Schoenenmerk Dr. Martens verplaatst de productie van een deel van zijn schoenen van Laos naar Vietnam, om de impact van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump te verzachten. Ook is het Britse bedrijf, dat bekendstaat om de hoge laarzen met dikke zolen, van plan de prijzen van sommige van zijn schoenen vanaf volgend jaar te verhogen.

2 uur geleden
Brussel past regels aan voor duurzame investeringen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil de wet aanpassen voor investeringen door banken, verzekeraars, beleggers en vermogensbeheerders. Het moet duidelijker worden om wat voor soort investeringen het gaat, zodat investeerders en particuliere klanten beter kunnen zien of het om een duurzame investering gaat.

3 uur geleden