Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen wachten op uitslag Senaatsverkiezingen Georgia

Beurzen wachten op uitslag Senaatsverkiezingen Georgia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam leverde woensdag de openingswinst weer in. Ook de andere beurzen in Europa zagen de eerdere stevige winsten deels verdampen. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street en hielden de ontwikkelingen rond het coronavirus in de gaten. Daarnaast werd gewacht op de uitslag van de tweede ronde van de Senaatsverkiezingen in de Amerikaanse staat Georgia.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent in de min op 633,03 punten. De MidKap won 0,5 procent tot 949,10 punten. Parijs klom 0,1 procent en Londen steeg 0,7 procent. Frankfurt won een fractie. In Duitsland werd de lockdown verlengd tot eind januari. Volgens de Duitse minister van Financiƫn Olaf Scholz kan de grootste economie van de eurozone de lockdown tegen het coronavirus voor lange tijd doorstaan.

De uitkomst van de verkiezingen in Georgia bepaalt welke partij het voor het zeggen krijgt in de Amerikaanse Senaat. Als de Democraten beide zetels winnen hebben ze een meerderheid in de Senaat en wordt het voor aankomend president Joe Biden makkelijker om zijn beleid door te voeren. Amerikaanse beleggers vrezen echter dat de Democraten de belastingen gaan verhogen.

Aegon

Koploper in de AEX was verzekeraar Aegon met een winst van 3,8 procent. Shell (plus 1,7 procent) zette de opmars voort. Het olie- en gasconcern won een dag eerder al ruim 7 procent dankzij de hogere olieprijzen. Betaalbedrijf Adyen stond onderaan met een verlies van 2,5 procent.

In de MidKap was bodemonderzoeker Fugro, die veel oliebedrijven als klant heeft, de grootste stijger met een plus van 3,7 procent. Maritiem oliedienstverlener SBM Offshore klom 2 procent. Biotechnoloog Pharming sloot de rij met een min van 1 procent.

Sligro

Bij de kleinere bedrijven won Sligro 3 procent. De groothandelsketen draaide afgelopen jaar bijna een vijfde minder omzet door het coronavirus. Vooral de sluiting van veel horecazaken zat het concern dwars. De omzetcijfers waren wel beter dan verwacht.

Ease2Pay werd een derde meer waard op de lokale markt. De parkeer- en tankapp is afgelopen jaar toch gegroeid, terwijl er veel minder gereden en getankt werd als gevolg van de coronacrisis. Ook haalde Ease2Pay 1,3 miljoen euro op met de uitgifte van nieuwe aandelen.

Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie meer op 49,94 dollar. Brentolie klom 0,3 procent in prijs tot 53,78 dollar per vat. De euro was 1,2323 dollar waard, tegen 1,2293 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

5 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiƫn op Cyprus.

7 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

10 uur geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

20 uur geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

1 dag geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

1 dag geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

1 dag geleden