Beurzen wachten op uitslag Senaatsverkiezingen Georgia
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam leverde woensdag de openingswinst weer in. Ook de andere beurzen in Europa zagen de eerdere stevige winsten deels verdampen. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street en hielden de ontwikkelingen rond het coronavirus in de gaten. Daarnaast werd gewacht op de uitslag van de tweede ronde van de Senaatsverkiezingen in de Amerikaanse staat Georgia.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent in de min op 633,03 punten. De MidKap won 0,5 procent tot 949,10 punten. Parijs klom 0,1 procent en Londen steeg 0,7 procent. Frankfurt won een fractie. In Duitsland werd de lockdown verlengd tot eind januari. Volgens de Duitse minister van Financiën Olaf Scholz kan de grootste economie van de eurozone de lockdown tegen het coronavirus voor lange tijd doorstaan.
De uitkomst van de verkiezingen in Georgia bepaalt welke partij het voor het zeggen krijgt in de Amerikaanse Senaat. Als de Democraten beide zetels winnen hebben ze een meerderheid in de Senaat en wordt het voor aankomend president Joe Biden makkelijker om zijn beleid door te voeren. Amerikaanse beleggers vrezen echter dat de Democraten de belastingen gaan verhogen.
Aegon
Koploper in de AEX was verzekeraar Aegon met een winst van 3,8 procent. Shell (plus 1,7 procent) zette de opmars voort. Het olie- en gasconcern won een dag eerder al ruim 7 procent dankzij de hogere olieprijzen. Betaalbedrijf Adyen stond onderaan met een verlies van 2,5 procent.
In de MidKap was bodemonderzoeker Fugro, die veel oliebedrijven als klant heeft, de grootste stijger met een plus van 3,7 procent. Maritiem oliedienstverlener SBM Offshore klom 2 procent. Biotechnoloog Pharming sloot de rij met een min van 1 procent.
Sligro
Bij de kleinere bedrijven won Sligro 3 procent. De groothandelsketen draaide afgelopen jaar bijna een vijfde minder omzet door het coronavirus. Vooral de sluiting van veel horecazaken zat het concern dwars. De omzetcijfers waren wel beter dan verwacht.
Ease2Pay werd een derde meer waard op de lokale markt. De parkeer- en tankapp is afgelopen jaar toch gegroeid, terwijl er veel minder gereden en getankt werd als gevolg van de coronacrisis. Ook haalde Ease2Pay 1,3 miljoen euro op met de uitgifte van nieuwe aandelen.
Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie meer op 49,94 dollar. Brentolie klom 0,3 procent in prijs tot 53,78 dollar per vat. De euro was 1,2323 dollar waard, tegen 1,2293 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de pomp zijn vrijdag verder gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. De adviesprijs voor een liter Euro95 staat volgens consumentencollectief UnitedConsumers nu op 2,565 euro. Dat was 2,543 euro een dag eerder.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven in Nederland hebben in januari 1, 4 procent minder geïnvesteerd dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee was het de vierde maand op rij van dalende investeringen. Er gingen vooral minder investeringen naar gebouwen, auto's en infrastructuur.
14 minuten geledenPARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten veroorzaakt een grote energiecrisis, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Zolang de oorlog aanhoudt, is het volgens de organisatie aan overheden en ook burgers in de rest van de wereld om de impact van de forse olie- en gasprijsstijgingen zoveel mogelijk te beperken. Het IEA raadt mensen bijvoorbeeld aan waar mogelijk vanuit huis te werken om brandstofkosten te drukken.
44 minuten geledenLONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
7 uur geledenMEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.
9 uur geleden