Beurzen wachten op uitkomst brexitoverleg
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs deed maandag een stapje terug. Ook de andere Europese beurzen lieten verliezen zien. De aandacht ging vooral uit naar de brexitonderhandelingen. Een EU-top eind deze week wordt gezien als het laatste moment waarop de Europese regeringsleiders kunnen instemmen met een akkoord. Daarnaast verwerkten beleggers nog de nieuwe recordstanden op Wall Street van afgelopen vrijdag, waar de stemming werd gesteund door de hoop op meer coronasteun van de Amerikaanse overheid.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent lager op 613,10 punten. De MidKap verloor 0,3 procent tot 916,02 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs zakten tot 1 procent. De Londense FTSE-index daalde 0,2 procent.
ING en ABN AMRO sloten de rij in de AEX, met verliezen tot 1,9 procent. De Europese Centrale Bank (ECB) dringt erop aan om het dividendverbod voor banken met nog eens zes maanden te verlengen. De centrale bank wijst op de aanhoudende onzekerheid door de coronacrisis en een noodzaak voor banken om genoeg geld in kas te hebben. Banken hoopten juist om begin volgend jaar weer dividend te kunnen uitkeren aan hun aandeelhouders.
Ahold Delhaize
Supermarktconcern Ahold Delhaize voerde de schaarse stijgers aan bij de hoofdbedrijven, met een winst van 0,8 procent. Chipmachinemaker ASML won 0,5 procent en bereikte het hoogste koersniveau ooit.
Altice Europe won 0,5 procent in de MidKap. De Vereniging Effectenbezitters (VEB) dreigt met een stap naar de rechter vanwege het te lage overnamebod op het telecom- en kabelbedrijf. Oprichter en grootaandeelhouder Patrick Drahi deed onlangs een bod van 4,11 euro per aandeel Altice.
Intertrust
Intertrust daalde 1 procent. Topvrouw Stephanie Miller stapt op bij de financieel dienstverlener. Directeur Shankar Iyer wordt met onmiddellijke ingang aangesteld als interim-topman. Intertrust liet verder weten niet aan zijn verwachtingen voor heel 2020 te tornen.
In Frankfurt zakte Zalando 0,5 procent. Rubin Ritter, een van de drie topmannen van de Duitse kleding- en schoenenwebwinkel, kondigde zijn vertrek aan. Hij heeft samen met zijn vrouw besloten dat haar carrière de komende tijd voorrang krijgt. Zijn twee medebestuurders Robert Gentz en David Schneider blijven het bedrijf samen leiden.
De euro was 1,2100 dollar waard, tegenover 1,2142 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,4 procent tot 45,62 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent minder op 48,68 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Voorgestelde versoepelingen aan het handelssysteem voor uitstootrechten van de Europese Unie zorgen voor veel meer uitstoot. Tegelijkertijd doen ze maar weinig om de energiekosten voor de Europese industrie te verlagen. Dat concludeert het Centraal Planbureau (CPB) in een analyse van de versoepelingen van de klimaatregels die de Europese Commissie in juli voorstelde.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers bleven voorzichtig ondanks de hogere slotstanden op Wall Street. De Amerikaanse beurzen wisten daarmee een verliesreeks van drie dagen te doorbreken. Een daling van de olieprijzen, na drie dagen van stijgingen op rij, zorgde voor enige opluchting. Daarnaast liepen de rentes op de obligatiemarkten weer wat terug, na het bereiken van meerjarige hoogtepunten door zorgen over vooral de torenhoge Amerikaanse staatsschuld.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn donderdag verder gestegen, volgens cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. Benzine bereikte een nieuwe recordadviesprijs van 2,692 euro per liter Euro95. Dat is een stijging van 2,4 cent vergeleken met woensdag.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse economie groeit dit jaar 1,3 procent en volgend jaar 1,1 procent, verwacht Rabobank. Dat komt vooral doordat de overheid en consumenten meer uitgeven, schrijft de bank.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street heeft woensdag wat terrein teruggewonnen na een verliesreeks van drie dagen. Beleggers gingen volgens kenners op koopjesjacht. Door de verliezen van de afgelopen dagen leken sommige aandelen opeens aantrekkelijk geprijsd. De koerswinsten werden wel enigszins getemperd door een verkoopgolf op de obligatiemarkt.
12 uur geleden