Beurzen wachten op rentebesluit Fed
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen woensdag licht vooruit. Beleggers deden het rustig aan na de winstbeurt een dag eerder en keken vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve, dat later op de dag wordt bekendgemaakt. Ook komt de Fed met nieuwe voorspellingen over de economie, werkloosheid en inflatie in de Verenigde Staten.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent hoger op 559,48 punten. De MidKap won 0,3 procent tot 819,74 punten. De beursgraadmeters in Londen, Parijs en Frankfurt klommen tot 0,4 procent.
IMCD voerde de stijgers aan bij de hoofdfondsen op het Damrak, met een winst van 7,7 procent. De chemicaliëndistributeur neemt zijn Indiase branchegenoot Signet over. De aankoopsom werd niet gegeven. Het bedrijf kondigde wel aan 400 miljoen euro te hebben opgehaald met de verkoop van nieuwe aandelen om de overname te bekostigen. Analisten van Deutsche Bank zijn positief over de overname en schatten de aankoopsom op zo'n 500 miljoen euro.
ABN AMRO
Hekkensluiters in de AEX waren de banken ABN AMRO en ING met verliezen van ruim 1 procent. De verzekeraars Aegon en ASR volgden met minnen tot 0,8 procent. In de MidKap stond vastgoedbedrijf Eurocommercial Properties bovenaan met een plus van 4,7 procent. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM sloot de rij met een min van 1,8 procent.
Op de lokale markt daalde CM.com 0,6 procent. Het technologiebedrijf haalde bijna 32 miljoen euro op met de verkoop van ruim 2,1 miljoen nieuwe stukken, voor 15 euro per aandeel. De opbrengst zal worden gebruikt voor mogelijke overnames en algemene bedrijfsdoeleinden.
Lufthansa
Inditex werd 7,8 procent meer waard in Madrid. Het moederbedrijf van bekende kledingketens als Zara, Bershka en Pull & Bear, heeft in de tweede kwartaal winst geboekt. Bijna alle filialen van de Spaanse onderneming waren in de meetperiode weer open. Wel bleven de opbrengsten nog achter, doordat klanten door zorgen over corona winkelcentra blijven mijden.
In Frankfurt verloor Lufthansa 1,8 procent. Volgens persbureau Bloomberg denkt de Duitse luchtvaartmaatschappij dat er door de coronacrisis meer banen op de tocht komen te staan dan de al aangekondigde 22.000. Ook zal de vloot verder worden ingekrompen, nu vliegtuigpassagiers langer wegblijven dan eerder verwacht.
De euro was 1,1877 dollar waard, tegen 1,1848 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2,6 procent duurder op 39,29 dollar. Brentolie klom 2,4 procent in prijs tot 41,49 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Hooggerechtshof in de Verenigde Staten heeft opnieuw geen oordeel geveld over de importheffingen van president Donald Trump. De eerstvolgende mogelijke datum voor een uitspraak van de hoogste rechtbank van het land is 20 februari.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag hard omlaag. Ook Amerikaanse beleggers reageerden geschokt op de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa. De Europese markten lieten maandag al flinke verliezen zien na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om een aantal Europese landen, waaronder Nederland, te straffen met een extra importheffing vanwege hun steun aan Groenland. Wall Street was op die dag gesloten vanwege Martin Luther King Day.
3 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, denkt niet dat de EU het antidwanginstrument gaat inzetten, zei hij dinsdag tijdens een persconferentie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. Hij roept op tot kalmte rondom Groenland.
4 uur geleden