Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen wachten op rentebesluit Fed

Beurzen wachten op rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese aandelenbeurzen gingen woensdag licht vooruit na de sterke opmars een dag eerder. Beleggers worstelden zich opnieuw door een flinke hoeveelheid resultaten van grote Europese bedrijven. Daarnaast werd gewacht op het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve, dat later op de dag bekend wordt gemaakt.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent hoger op 521,01 punten. De MidKap steeg 1,9 procent tot 714,26 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt klommen tot 0,3 procent. Londen won 1 procent.

Koploper in de AEX was olie- en gasconcern Shell, dat donderdag de boeken opent, met een winst van 3,7 procent. Hekkensluiter was speciaalchemiebedrijf DSM met een verlies van 2,7 procent na een adviesverlaging van ING. In de MidKap stond vastgoedbedrijf Eurocommercial Properties (plus 12,6 procent) bovenaan. Verlichtingsbedrijf Signify sloot de rij met een min van 1,8 procent.

Vivoryon

Vivoryon raakte bijna 11 procent kwijt bij de kleinere bedrijven. De biotechnoloog liet weten dat samenwerkingspartner MorphoSys geen gebruik maakt van de optie om een bepaald molecuul van Vivoryon in licentie op de markt te brengen.

In Londen kregen de Britse banken Standard Chartered en Barclays er dik 3 procent en ruim 7 procent bij na goed ontvangen kwartaalberichten. Deutsche Bank, die met definitieve kwartaalcijfers kwam, klom 2 procent in Frankfurt. De Duitse autobouwers Daimler en Volkswagen, die vanwege de virusuitbraak minder auto's verkochten in het eerste kwartaal, stegen meer dan 2 procent.

Airbus

In Parijs won Airbus 1 procent. De vliegtuigbouwer leed een kwartaalverlies door de coronapandemie en sprak van de ernstigste crisis in de luchtvaart ooit. IAG zakte 2,5 procent in Londen. Het moederbedrijf van luchtvaartmaatschappijen als British Airways en Iberia leed ook een verlies vanwege de virusuitbraak en verwacht in het huidige kwartaal nog veel meer geld te verliezen. Ook staan er bij British Airways tot 12.000 banen op de tocht.

AMS werd bijna 20 procent meer waard. De Oostenrijkse chip- en sensormaker boekte afgelopen kwartaal meer operationele winst en verwacht slechts een beperkte impact van het coronavirus op de resultaten. Het Franse supermarktconcern Carrefour dikte 3 procent aan dankzij sterke kwartaalcijfers.

De euro was 1,0869 dollar waard, tegen 1,0843 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 14,9 procent meer op 14,18 dollar. Brentolie werd 4,8 procent duurder op 21,45 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Tesla voert autoverkopen weer op na jaar vol controverses

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in het tweede kwartaal een kwart meer auto's verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee toont de fabrikant van elektrische auto's, geleid door Elon Musk, herstel na een forse daling van de verkopen vorig jaar.

1 uur geleden
Beurzen in New York openen hoger na zwak Amerikaans banenrapport

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met winsten begonnen. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in juni 57.000 banen bijgekomen. Dat was veel minder dan verwacht.

1 uur geleden
Afgesproken cao-lonen FNV stijgen 3,4 procent, vakbond wil meer

UTRECHT (ANP) - FNV heeft de afgelopen maanden loonsverhogingen van gemiddeld 3,4 procent weten af te spreken in nieuwe cao's. Dat is wel duidelijk lager dan de eis van 6 procent waarop de grootste vakbond van Nederland sinds december mikt. FNV-bestuurslid Jacqie van Stigt gaf donderdag in een tussentijdse evaluatie van het cao-seizoen toe dat er nog wel stappen zijn te zetten.

3 uur geleden
Gall & Gall sluit cao-akkoord met vakbond CNV

ZAANDAM (ANP) - Slijterijketen Gall & Gall heeft een akkoord met vakbond CNV gesloten over een nieuwe cao. Het akkoord komt na meerdere stakingen door personeel van Gall & Gall, waardoor winkels dicht bleven.

3 uur geleden
Minder campers verkocht, liefhebbers 'voelen hogere kosten'

BUNNIK (ANP) - De verkoop van campers is in de eerste helft van dit jaar gedaald. Dat melden BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Camperliefhebbers voelen de hogere kosten van het bezit en gebruik van een camper, volgens de brancheorganisaties.

4 uur geleden
Groot havencontract voor Boskalis en Van Oord in Zweden

PAPENDRECHT (ANP) - De baggeraars en maritiem dienstverleners Boskalis en Van Oord hebben een groot contract in Zweden binnengehaald. De bedrijven gaan omvangrijke baggerwerkzaamheden uitvoeren voor uitbreiding van de haven van de stad LuleƄ in het noorden van Zweden.

4 uur geleden
Zuivelwerkgevers en vakbonden eens over nieuwe cao na stakingen

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers en vakbonden hebben een onderhandelingsresultaat bereikt over een nieuwe cao voor de zuivelindustrie, nadat de afgelopen weken meermaals werd gestaakt bij makers van melkproducten zoals kaas, yoghurt en babyvoeding. Leden van vakbonden moeten nog wel instemmen met de afspraken.

5 uur geleden