Beurzen wachten op rentebesluit Fed
AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese aandelenbeurzen gingen woensdag licht vooruit na de sterke opmars een dag eerder. Beleggers worstelden zich opnieuw door een flinke hoeveelheid resultaten van grote Europese bedrijven. Daarnaast werd gewacht op het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve, dat later op de dag bekend wordt gemaakt.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent hoger op 521,01 punten. De MidKap steeg 1,9 procent tot 714,26 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt klommen tot 0,3 procent. Londen won 1 procent.
Koploper in de AEX was olie- en gasconcern Shell, dat donderdag de boeken opent, met een winst van 3,7 procent. Hekkensluiter was speciaalchemiebedrijf DSM met een verlies van 2,7 procent na een adviesverlaging van ING. In de MidKap stond vastgoedbedrijf Eurocommercial Properties (plus 12,6 procent) bovenaan. Verlichtingsbedrijf Signify sloot de rij met een min van 1,8 procent.
Vivoryon
Vivoryon raakte bijna 11 procent kwijt bij de kleinere bedrijven. De biotechnoloog liet weten dat samenwerkingspartner MorphoSys geen gebruik maakt van de optie om een bepaald molecuul van Vivoryon in licentie op de markt te brengen.
In Londen kregen de Britse banken Standard Chartered en Barclays er dik 3 procent en ruim 7 procent bij na goed ontvangen kwartaalberichten. Deutsche Bank, die met definitieve kwartaalcijfers kwam, klom 2 procent in Frankfurt. De Duitse autobouwers Daimler en Volkswagen, die vanwege de virusuitbraak minder auto's verkochten in het eerste kwartaal, stegen meer dan 2 procent.
Airbus
In Parijs won Airbus 1 procent. De vliegtuigbouwer leed een kwartaalverlies door de coronapandemie en sprak van de ernstigste crisis in de luchtvaart ooit. IAG zakte 2,5 procent in Londen. Het moederbedrijf van luchtvaartmaatschappijen als British Airways en Iberia leed ook een verlies vanwege de virusuitbraak en verwacht in het huidige kwartaal nog veel meer geld te verliezen. Ook staan er bij British Airways tot 12.000 banen op de tocht.
AMS werd bijna 20 procent meer waard. De Oostenrijkse chip- en sensormaker boekte afgelopen kwartaal meer operationele winst en verwacht slechts een beperkte impact van het coronavirus op de resultaten. Het Franse supermarktconcern Carrefour dikte 3 procent aan dankzij sterke kwartaalcijfers.
De euro was 1,0869 dollar waard, tegen 1,0843 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 14,9 procent meer op 14,18 dollar. Brentolie werd 4,8 procent duurder op 21,45 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciƫle scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.
2 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.
2 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciƫle scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
7 uur geleden