Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen wachten op rentebesluit ECB

Beurzen wachten op rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen bleven donderdag dicht bij huis, na het sterke herstel een dag eerder. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB), dat later op de dag bekend wordt gemaakt. Op het Damrak was AkzoNobel in trek dankzij een goed ontvangen handelsupdate van het verfconcern.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,1 procent in de plus op 552,55 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 798,58 punten. De beursgraadmeters in Parijs en Londen verloren tot 0,6 procent. Frankfurt won 0,2 procent.

De ECB zal naar verwachting geen grote wijzigingen aankondigen voor de rentetarieven of het omvangrijke opkoopprogramma tegen de coronacrisis. De aandacht gaat dan ook vooral uit naar de toelichting van centralebankpresident Christine Lagarde voor eventuele hints op vervolgstappen van de ECB.

AkzoNobel

AkzoNobel prijkte bovenaan bij de Amsterdamse hoofdfondsen met een winst van 3,5 procent. De verfreus ziet de "tegenwind" als gevolg van de coronacrisis afnemen en rekent in het derde kwartaal op een omzet die op basis van gelijke wisselkoersen bijna op het niveau van vorig jaar ligt. Het bedrijf waarschuwt wel dat de situatie complex blijft en dat trends per regio verschillen. Heineken volgde met een plus van 1,5 procent, na een kleine overname van de bierbrouwer in Peru.

Verzekeraar Aegon sloot de rij in de AEX met een verlies van 1,8 procent. ASR verloor 0,8 procent. De verzekeraar gaat zijn aandeleninkoopprogramma hervatten. De inkoop van aandelen werd eerder dit jaar tijdelijk opgeschort na een oproep van onder meer De Nederlandsche Bank (DNB) vanwege de onzekerheid rond de coronacrisis.

In de MidKap ging baggeraar Boskalis aan kop met een winst van 2,1 procent. Hekkensluiter was kabel- en telecomconcern Altice Europe met een min van 1,6 procent.

Kendrion steeg 4,5 procent bij de kleinere bedrijven. De producent van elektromagnetische componenten liet tijdens zijn beleggersdag weten de komende vijf jaar jaarlijks minstens 5 procent omzetgroei op eigen kracht te willen realiseren. In Londen zakte WM Morrisons dik 4 procent. De Britse supermarktketen zag de winst in het afgelopen halfjaar met ruim 25 procent dalen.

De euro stond op 1,1828 dollar, tegenover 1,1820 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent goedkoper op 37,55 dollar. Brentolie daalde 1 procent in prijs tot 40,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bestaande koopwoningen 6,6 procent duurder in oktober

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in oktober met gemiddeld 6,6 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. Volgens het CBS vlakt daarmee de prijsstijging voor de zevende maand op rij af.

20 minuten geleden
Trump schrapt tarieven op Braziliaans rundvlees en koffie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de tarieven van 40 procent op Braziliaanse voedingsproducten, waaronder rundvlees, koffie, cacao en fruit, opgeheven. Deze tarieven waren in juli ingesteld als strafmaatregel tegen Braziliƫ vanwege de vervolging van voormalig president en Trump-bondgenoot Jair Bolsonaro.

23 minuten geleden
PME verhoogt pensioenen volgend jaar met 2,8 procent

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metaal- en technologische industrie, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. Daardoor krijgen ongeveer 170.000 gepensioneerden vanaf begin volgend jaar een hoger bedrag op hun bankrekening.

6 uur geleden
Bloomberg: Duitsland overweegt verkoop genationaliseerd Uniper

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland bereidt zich voor op een mogelijke verkoop van het genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dit zou een van de grootste privatiseringen van Duitsland ooit kunnen worden, nu de regering in Berlijn afstapt van het idee om het nutsbedrijf te fuseren met de door de staat gesteunde gasreus SEFE. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

7 uur geleden
Twijfels over AI toch niet weg op Wall Street na cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - Het sentiment onder beleggers op Wall Street heeft donderdag in de loop van de handelsdag een ommezwaai gemaakt. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden aanvankelijk voor opluchting bij beleggers. Maar Wall Street sloot uiteindelijk met verliezen, mede ingegeven door twijfels over de vraag of de Federal Reserve de rente in december zal verlagen.

7 uur geleden
Krant: senator VS wil onderzoek naar banden JPMorgan en Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Ron Wyden roept op tot een onderzoek naar de relatie tussen JPMorgan Chase en de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. De grote bank zou opzettelijk meer dan 1 miljard dollar aan verdachte transacties van Epstein niet hebben aangekaart. Dat schrijft The New York Times, met verwijzing naar een rapport dat Wyden heeft opgesteld op basis van recent vrijgegeven rechtbankstukken.

8 uur geleden
Zonnepaneeleigenaren in onzekerheid door onbekende tarieven

AMERSFOORT (ANP) - Energieleveranciers moeten de terugleververgoeding en terugleverkosten vanaf 2027 snel bekendmaken. Met die oproep is de Vereniging Eigen Huis (VEH) donderdag gekomen. De belangenorganisatie voor huizenbezitters heeft negen energiebedrijven per brief gevraagd een positieve vergoeding te garanderen om te voorkomen dat zonnepaneeleigenaren moeten betalen voor hun teruggeleverde stroom.

9 uur geleden