Beurzen wachten op nieuwe westerse sancties tegen Rusland
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs lijkt dinsdag voorzichtig te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Beleggers zijn vooral in afwachting van de nieuwe westerse sancties tegen Rusland. De Verenigde Staten willen Rusland nog deze week nieuwe strafmaatregelen opleggen vanwege het oorlogsgeweld in Oekraïne. Ook de Europese Unie beraadt zich over nieuwe stappen tegen Rusland.
De Amerikaanse president Joe Biden gaat er naar verluidt ook alles aan doen om de Russische president Vladimir Poetin de prijs te laten betalen voor de oorlogsmisdaden die zijn troepen begaan in Oekraïne. Ook spreekt de Oekraïense president Volodimir Zelenski dinsdag de VN-Veiligheidsraad toe.
De AEX-index op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een licht hoger begin. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen na de koerswinsten een dag eerder. De Aziatische beurzen lieten dinsdag kleine winsten zien. De Nikkei in Tokio eindigde 0,2 procent in de plus. De beurs in Sydney steeg 0,1 procent na het besluit van de Australische centrale bank om de rente conform verwachting ongewijzigd te laten.
Air France-KLM
In Shanghai, waar de lockdown voor onbepaalde tijd werd verlengd vanwege de nieuwe coronagolf, was de beurs gesloten vanwege een nationale feestdag. Ook in Hongkong hadden beleggers een vrije dag.
Op het Damrak gaat de aandacht uit naar Air France-KLM. Topman Ben Smith heeft over 2021 miljoenen euro's aan bonussen verdiend, ondanks dat het luchtvaartconcern ook het tweede coronajaar met een miljardenverlies afsloot. Hij zal wel een tijd moeten wachten voor alles aan hem wordt uitgekeerd, want volgens Europese regels mag hij bepaalde bonussen pas uitbetaald krijgen als een groot deel van de ontvangen staatssteun is terugbetaald.
SBM Offshore
Maritiem dienstverlener SBM Offshore kondigde een overeenkomst aan voor het productie- en opslagschip (FPSO) One Guyana. Het bedrijf zal het schip bouwen en installeren voor de kust van het Zuid-Amerikaanse land Guyana. Het schip zal eerst voor twee jaar worden gehuurd door Esso Exploration and Production Guyana, waarna de opdrachtgever eigenaar wordt van het schip.
De euro was 1,0969 dollar waard, tegen 1,0992 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,4 procent meer op 104,71 dollar. Brentolie werd ook 1,4 procent duurder, op 108,99 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
16 uur geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
16 uur geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
17 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
18 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.
18 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.
21 uur geleden