Beurzen wachten op extra steun ECB
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen donderdag overwegend licht vooruit. Beleggers waren vooral in afwachting van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die zal waarschijnlijk de rente ongewijzigd laten, maar neemt mogelijk extra steunmaatregelen om de eurozone door de coronacrisis te loodsen. Op het Damrak stond GrandVision onder druk door berichten dat de Frans-Italiaanse brillenmaker EssilorLuxottica het optiekconcern niet meer wil overnemen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent in de plus op 620,87 punten. De MidKap daalde 0,6 procent tot 903,16 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,4 procent. Londen won 0,5 procent. Het Britse pond stond onder druk na het uitblijven van een doorbraak in het brexitoverleg.
Aegon (min 1,3 procent) behoorde tot de staartgroep in de AEX. Beleggers waren niet onder de indruk van de nieuwe strategie. De verzekeraar wil zich verder terugtrekken uit kleine landen en markten om zich te richten op zijn belangrijkste kern- en groeimarkten. Daarnaast wil het bedrijf 400 miljoen euro aan kosten besparen. Zorgtechnologieconcern Philips ging aan kop met een winst van 2,7 procent.
Pharming
In de MidKap sloot GrandVision (min 3,1 procent) de rij. Volgens persbureau Bloomberg wil EssilorLuxottica het moederbedrijf van optiekketens Pearle en EyeWish niet meer overnemen. In een reactie verklaarde EssilorLuxottica (min 0,1 procent) achter de overname te blijven staan. Investeerder HAL, de eigenaar van GrandVision, daalde 0,7 procent.
Pharming was de sterkste stijger bij de middelgrote bedrijven, met een plus van 2,8 procent. De biotechnoloog is in de Verenigde Staten begonnen met een proef voor de behandeling van Covid-19 met zijn medicijn Ruconest. Bij de kleinere bedrijven verloor Ajax 4,7 procent. De beursgenoteerde voetbalclub wist zich niet te plaatsen voor de achtste finales van de lucratieve Champions League.
TUI
In Frankfurt zakte TUI ruim 3 procent. Het grootste reisbureau ter wereld leed afgelopen boekjaar een verlies van 3 miljard euro door de coronapandemie. TUI denkt wel dat de vraag naar reizen deze zomer zal aantrekken dankzij de komst van de coronavaccins. De Duitse maaltijdbezorger HelloFresh steeg bijna 6 procent dankzij een verhoging van de verwachtingen.
De euro was 1,2104 dollar waard, tegenover 1,2075 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 45,93 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 49,34 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, heeft gezegd dat Europese bedrijven te maken kunnen krijgen met "verwoestende" represailles vanuit Washington. Dat zou het geval zijn als Brussel doorgaat met plannen om de toegang van Amerikaanse ondernemingen tot delen van de Europese markt in te perken. Puzder zei dit tegen de Britse zakenkrant Financial Times.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De storing bij de elektronische paspoortcontrole op Schiphol is verholpen, meldt de Koninklijke Marechaussee. Volgens een woordvoerder van Schiphol hebben enkele honderden mensen hun vlucht gemist nadat sinds 06.00 uur de zogeheten e-gates niet meer werkten. Dat leidde tot lange rijen op de luchthaven. Door de herfstvakantie was het op Schiphol een van de drukste dagen van het jaar.
9 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vanaf vrijdag weer boodschappen, meldt de supermarktketen. Alle bestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd. Het is ook nog niet mogelijk om nieuwe bestellingen te plaatsen, meldt Albert Heijn. De supermarktketen kampt sinds een week met problemen door een cyberbeveiligingsincident.
11 uur geledenLOUGHTON (ANP) - Microsoft heeft zich teruggetrokken uit een deal rondom een datacenter in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Microsoft zou de belangrijkste klant worden van een nieuw datacenter in het Britse Loughton, dat daar wordt gebouwd door het Britse datacenterbedrijf Nscale.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een storing bij de elektrische paspoortcontrole zorgt zondag voor lange rijen op Schiphol. Dat bevestigen de luchthaven en de Koninklijke Marechaussee na berichtgeving van De Telegraaf. De zogeheten e-gates werken niet en daarom moeten alle reizigers voor een paspoortcontrole langs de balie, legt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee uit.
13 uur geledenHANOI (ANP/RTR) - Noorwegen, Zwitserland, IJsland en Liechtenstein hebben een vrijhandelsakkoord met Vietnam gesloten. Dat hebben de regeringen van Noorwegen en Vietnam zondag bekendgemaakt. De vier Europese landen zijn geen onderdeel van de Europese Unie en zitten samen in de Europese Vrijhandelsassociatie (EVA).
13 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.
1 dag geleden