Beurzen wachten op extra steun ECB
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen donderdag overwegend licht vooruit. Beleggers waren vooral in afwachting van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die zal waarschijnlijk de rente ongewijzigd laten, maar neemt mogelijk extra steunmaatregelen om de eurozone door de coronacrisis te loodsen. Op het Damrak stond GrandVision onder druk door berichten dat de Frans-Italiaanse brillenmaker EssilorLuxottica het optiekconcern niet meer wil overnemen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent in de plus op 620,87 punten. De MidKap daalde 0,6 procent tot 903,16 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,4 procent. Londen won 0,5 procent. Het Britse pond stond onder druk na het uitblijven van een doorbraak in het brexitoverleg.
Aegon (min 1,3 procent) behoorde tot de staartgroep in de AEX. Beleggers waren niet onder de indruk van de nieuwe strategie. De verzekeraar wil zich verder terugtrekken uit kleine landen en markten om zich te richten op zijn belangrijkste kern- en groeimarkten. Daarnaast wil het bedrijf 400 miljoen euro aan kosten besparen. Zorgtechnologieconcern Philips ging aan kop met een winst van 2,7 procent.
Pharming
In de MidKap sloot GrandVision (min 3,1 procent) de rij. Volgens persbureau Bloomberg wil EssilorLuxottica het moederbedrijf van optiekketens Pearle en EyeWish niet meer overnemen. In een reactie verklaarde EssilorLuxottica (min 0,1 procent) achter de overname te blijven staan. Investeerder HAL, de eigenaar van GrandVision, daalde 0,7 procent.
Pharming was de sterkste stijger bij de middelgrote bedrijven, met een plus van 2,8 procent. De biotechnoloog is in de Verenigde Staten begonnen met een proef voor de behandeling van Covid-19 met zijn medicijn Ruconest. Bij de kleinere bedrijven verloor Ajax 4,7 procent. De beursgenoteerde voetbalclub wist zich niet te plaatsen voor de achtste finales van de lucratieve Champions League.
TUI
In Frankfurt zakte TUI ruim 3 procent. Het grootste reisbureau ter wereld leed afgelopen boekjaar een verlies van 3 miljard euro door de coronapandemie. TUI denkt wel dat de vraag naar reizen deze zomer zal aantrekken dankzij de komst van de coronavaccins. De Duitse maaltijdbezorger HelloFresh steeg bijna 6 procent dankzij een verhoging van de verwachtingen.
De euro was 1,2104 dollar waard, tegenover 1,2075 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 45,93 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 49,34 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het aantal Europese octrooiaanvragen door een universiteit, publieke onderzoeksorganisatie of onderzoeksziekenhuis is in de afgelopen twintig jaar meer dan verdubbeld. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB) donderdag. Nederland is volgens het EOB een van de landen waar het aantal octrooiaanvragen van publieke onderzoeksinstellingen het sterkst is gegroeid.
2 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het derde kwartaal een lagere winst geboekt dan een jaar eerder, terwijl de omzet gelijk bleef. Ondanks het lagere resultaat overtrof het bedrijf onder leiding van Elon Musk de verwachtingen op de financiële markten. Daar leefden zorgen dat toegenomen investeringen in kunstmatige intelligentie en mensachtige robots een te grote kostenpost zouden worden voor de fabrikant van elektrische auto's.
3 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Socialemediabedrijf Meta verwacht dit jaar nog meer te investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Daarbij gaat het Amerikaanse bedrijf nieuwe aandelen zonder stemrecht uitgeven om extra geld op te halen om mee te kunnen blijven doen in de AI-race met andere grote techbedrijven.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met duidelijke winsten gesloten, dankzij optimisme over de techsector na positief stemmende kwartaalresultaten van AI- en ruimtevaartconcern SpaceX. Onrust over een mogelijke escalatie van de spanningen in Saudi-Arabië ebde gedurende de handelssessie weg.
3 uur geledenALBUQUERQUE (ANP/RTR) - Een rechter in de Amerikaanse staat New Mexico heeft socialemediabedrijf Meta een geldstraf opgelegd van 25 miljard dollar (bijna 22,3 miljard euro) voor het misleiden van Facebook-gebruikers rondom hun privacy. Openbaar aanklagers van de staat beschuldigden Meta ervan gebruikers te hebben voorgelogen over de wijdverbreide toegang die andere partijen hadden tot persoonlijke gegevens.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites komen langzaamaan weer online, ziet het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC). Tal van websites gingen uit voorzorg plat nadat duidelijk werd dat in programmeertaal PHP, waarmee websites worden gebouwd, een aantal kritieke kwetsbaarheden zaten. Hierdoor liepen organisaties het risico dat ze gehackt konden worden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kwetsbaarheden in programmeertaal PHP gaan nog maanden gevolgen hebben, ook nu beveiligingsupdates beschikbaar zijn, waarschuwen cybersecurity-experts. Wereldwijd zullen naar verwachting nog een enorm aantal systemen niet direct bijgewerkt worden. Hackers kunnen daar de komende tijd misbruik van maken.
8 uur geleden