Beurzen wachten op ECB-besluit
AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen bleven donderdag dicht bij huis. Beleggers waren vooral in afwachting van het eerste rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) onder leiding van de nieuwe president Christine Lagarde. Daarnaast werd uitgekeken naar Britse verkiezingen en verwerkten de Europese markten nog het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve (Fed), die de rente conform verwachting onveranderd liet.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,1 procent in de min op 598,64 punten. De MidKap won 0,6 procent tot 893,95 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt bleven vrijwel vlak. Londen steeg 0,3 procent.
Aan het handelsfront overlegt de Amerikaanse president Donald Trump donderdag naar verluidt met zijn topadviseurs over de geplande importtarieven op meer dan 160 miljard dollar aan Chinese goederen. De nieuwe heffingen zouden op 15 december in werking treden, maar beleggers hopen dat ze worden uitgesteld.
Takeaway
Betaalbedrijf Adyen was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak met een winst van ruim 2 procent na een adviesverhoging door Morgan Stanley. Telecomconcern KPN stond onderaan met een verlies van 3 procent. In de MidKap stond chipbedrijf ASMI bovenaan met een plus van meer dan 3 procent. Hekkensluiter was roestvrijstaalmaker Aperam met een min van 1,7 procent.
Takeaway verloor 0,4 procent. Het maaltijdbestelbedrijf heeft de deadline voor de overname van de Britse branchegenoot Just Eat verlengd tot 27 december. Volgens Takeaway is 13,53 procent van de stukken Just Eat inmiddels aangeboden. Takeaway is met techinvesteerder Prosus (plus 0,9 procent) verwikkeld in een overnamestrijd om Just Eat, dat 0,2 procent daalde in Londen.
Nestlé
Dixons Carphone dikte 6,6 procent aan in Londen dankzij een goed ontvangen halfjaarbericht van de Britse retailer. Nestlé klom 0,5 procent in Zürich. Het levensmiddelenconcern verkoopt zijn Amerikaanse ijsjestak aan Froneri. De deal heeft een waarde van 4 miljard dollar.
De euro noteerde op 1,1131 dollar tegen 1,1094 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 59,16 dollar. Brentolie klom 1 procent in prijs tot 64,33 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen van oliekartel OPEC+ houden hun productiedoelen tot eind dit jaar ongewijzigd, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat hebben Saudi-Arabië, Rusland en enkele andere landen zondag besloten in een onlinevergadering.
35 minuten geledenISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.
4 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn boekhoudprogramma voor ondernemers uit voorzorg offline gehaald nadat een externe leverancier melding had gemaakt van een mogelijk beveiligingsincident. Het is niet bekend of er gegevens van klanten zijn gelekt. Dat wordt nog onderzocht, bevestigt een woordvoerder zaterdag na berichtgeving door De Telegraaf.
1 dag geleden