Beurzen wachten op ECB-besluit
AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen bleven donderdag dicht bij huis. Beleggers waren vooral in afwachting van het eerste rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) onder leiding van de nieuwe president Christine Lagarde. Daarnaast werd uitgekeken naar Britse verkiezingen en verwerkten de Europese markten nog het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve (Fed), die de rente conform verwachting onveranderd liet.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,1 procent in de min op 598,64 punten. De MidKap won 0,6 procent tot 893,95 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt bleven vrijwel vlak. Londen steeg 0,3 procent.
Aan het handelsfront overlegt de Amerikaanse president Donald Trump donderdag naar verluidt met zijn topadviseurs over de geplande importtarieven op meer dan 160 miljard dollar aan Chinese goederen. De nieuwe heffingen zouden op 15 december in werking treden, maar beleggers hopen dat ze worden uitgesteld.
Takeaway
Betaalbedrijf Adyen was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak met een winst van ruim 2 procent na een adviesverhoging door Morgan Stanley. Telecomconcern KPN stond onderaan met een verlies van 3 procent. In de MidKap stond chipbedrijf ASMI bovenaan met een plus van meer dan 3 procent. Hekkensluiter was roestvrijstaalmaker Aperam met een min van 1,7 procent.
Takeaway verloor 0,4 procent. Het maaltijdbestelbedrijf heeft de deadline voor de overname van de Britse branchegenoot Just Eat verlengd tot 27 december. Volgens Takeaway is 13,53 procent van de stukken Just Eat inmiddels aangeboden. Takeaway is met techinvesteerder Prosus (plus 0,9 procent) verwikkeld in een overnamestrijd om Just Eat, dat 0,2 procent daalde in Londen.
Nestlé
Dixons Carphone dikte 6,6 procent aan in Londen dankzij een goed ontvangen halfjaarbericht van de Britse retailer. Nestlé klom 0,5 procent in Zürich. Het levensmiddelenconcern verkoopt zijn Amerikaanse ijsjestak aan Froneri. De deal heeft een waarde van 4 miljard dollar.
De euro noteerde op 1,1131 dollar tegen 1,1094 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 59,16 dollar. Brentolie klom 1 procent in prijs tot 64,33 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers maken zich zorgen over de oplaaiende gevechten tussen Iran en de Verenigde Staten en stijgende energieprijzen. De prijs voor een vat Brentolie kwam voor het eerst sinds juli boven de 100 dollar uit.
2 uur geledenCUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft woensdag zijn langverwachte, eerste opvouwbare iPhone onthuld. Daarmee betreedt het Amerikaanse techconcern een nichesegment van toestellen waar Aziatische concurrenten zich al langer op richten.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden spreken van een geslaagde stakingsdag in het openbaar vervoer, waarmee leden protesteerden tegen bezuinigingen op sociale zekerheid. Duizenden vakbondsleden legden op het spoor en in het stads- en streekvervoer het werk neer.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het bedrijf achter autoruithersteller Carglass, Belron, gaat mogelijk naar de beurs. Grootaandeelhouder D'Ieteren meldt dat kleinere aandeelhouders verschillende opties rond het bedrijf onderzoeken, waaronder een beursgang.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.
7 uur geleden