Beurzen wachten op banenrapport VS
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen bleven vrijdag dicht bij huis. Beleggers deden het rustig aan na de recente opluchtingsrally die volgde op de afnemende spanningen in het Midden-Oosten. Daarnaast werd uitgekeken naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat later op de dag verschijnt.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur een fractie lager op 612,46 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 931,76 punten. Parijs en Londen bleven vrijwel vlak. Frankfurt won 0,2 procent.
Prosus was de grote winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak met een winst van 2,5 procent. De techinvesteerder zet sterker in op de Indiase markt voor digitaal krediet. Dochteronderneming PayU koopt daarvoor PaySense, een snel groeiend Indiaas bedrijf voor online leningen. Vastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield stond onderaan met een verlies van 1,4 procent.
Giant Food Stores
Ahold Delhaize steeg 1,6 procent. Het Amerikaanse onderdeel Giant Food Stores van het supermarktconcern steekt 114 miljoen dollar in eigen groei. Galapagos klom 0,1 procent. De Amerikaanse farmaceut Gilead Sciences heeft inmiddels 25,84 procent van de biotechnoloog in handen. De uitbreiding komt voort uit de megadeal die de twee bedrijven vorig jaar sloten.
In de MidKap ging luchtvaartcombinatie Air France-KLM aan kop met een plus van 1,8 procent. Beursintermediair Flow Traders sloot de rij met een min van 2,5 procent.
Bij de kleinere bedrijven won Van Lanschot Kempen 0,4 procent. De vermogensbeheerder schrijft 35 miljoen euro af op zijn Merchant Banking-tak vanwege de mindere groeiverwachting bij de divisie, die zich bezighoudt met transacties op de kapitaalmarkt.
Luchtvaartmaatschappijen
In Dublin kreeg Ryanair er bijna 8 procent bij. De Ierse budgetvlieger verwacht in het lopende boekjaar meer winst te behalen dan eerder gedacht dankzij veel last-minute boekingen rond de feestdagen. Ook andere luchtvaartfondsen deden het goed. EasyJet steeg 4,6 procent en British Airways-moeder IAG won 4,7 procent.
De euro was 1,1093 dollar waard tegen 1,1105 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 59,40 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 65,25 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is met een bescheiden winst gesloten. Chipbedrijven gaven veel van hun eerdere winsten prijs, nadat in New York grote chipfabrikanten ook terrein hadden prijsgegeven. Beleggers wachtten daarnaast af hoeveel waarde ze moeten hechten aan de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat onderhandelingen over vrede in het Midden-Oosten in de laatste fase zitten.
50 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Meta moet van de Europese Commissie concurrerende AI-hulpmiddelen voorlopig gratis toegang geven tot WhatsApp. Brussel onderzoekt of de manier waarop het Amerikaanse techbedrijf andere AI-hulpmiddelen toegang tot het berichtenplatform verhindert, in strijd is met Europese mededingingsregels. Meta moet van Brussel toegang geven tot het onderzoek is afgerond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft twee boetes voor tabaksfabrikant Philip Morris van samen 160.000 euro geschrapt. In 2020 en 2021 had de toenmalige minister van Volksgezondheid in totaal acht boetes opgelegd aan de fabrikant van onder meer Marlboro- en L&M-sigaretten voor het overtreden van het reclameverbod voor tabaksproducten. Maar de hoogste rechter op het gebied van het economisch bestuursrecht oordeelt dat het aanbod om zijn product IQOS een maand te proberen voor een lager bedrag geen tabaksreclame is.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Nasdaq zette dinsdag het herstel voort in New York, na de koersdreun op de beurs van afgelopen week. De techgraadmeter veerde een dag eerder ook al op na de koersval van meer dan 4 procent op vrijdag. Dat was het grootste dagverlies voor de Nasdaq in ruim een jaar tijd.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Unie weerspreekt dat regelgeving de introductie van de nieuwe slimme assistent van Apple in het landenblok bemoeilijkt. Het Amerikaanse techbedrijf presenteerde maandag Siri AI, maar zei dat de hulp voor iPhones pas later naar Europese landen komt door strengere wetgeving.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De topman van vliegtuigbouwer Airbus ziet geen annuleringen van bestelde vliegtuigen door luchtvaartmaatschappijen ondanks de onrust in de sector. Dat zei Guillaume Faury dinsdag op een vliegtuigevenement in Berlijn. Volgens de topman zijn vliegmaatschappijen de laatste jaren "door een hel gegaan".
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft de vluchten naar de Saudische steden Riyad en Dammam langer opgeschort vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij meldt dinsdag tot en met 26 juli niet daarnaartoe te vliegen. Door zorgen over de veiligheid hebben veel luchtvaartmaatschappijen besloten bestemmingen in die regio voorlopig te mijden.
4 uur geleden