Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen wachten op banenrapport VS

Beurzen wachten op banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen bleven vrijdag dicht bij huis. Beleggers deden het rustig aan na de recente opluchtingsrally die volgde op de afnemende spanningen in het Midden-Oosten. Daarnaast werd uitgekeken naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat later op de dag verschijnt.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur een fractie lager op 612,46 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 931,76 punten. Parijs en Londen bleven vrijwel vlak. Frankfurt won 0,2 procent.

Prosus was de grote winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak met een winst van 2,5 procent. De techinvesteerder zet sterker in op de Indiase markt voor digitaal krediet. Dochteronderneming PayU koopt daarvoor PaySense, een snel groeiend Indiaas bedrijf voor online leningen. Vastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield stond onderaan met een verlies van 1,4 procent.

Giant Food Stores

Ahold Delhaize steeg 1,6 procent. Het Amerikaanse onderdeel Giant Food Stores van het supermarktconcern steekt 114 miljoen dollar in eigen groei. Galapagos klom 0,1 procent. De Amerikaanse farmaceut Gilead Sciences heeft inmiddels 25,84 procent van de biotechnoloog in handen. De uitbreiding komt voort uit de megadeal die de twee bedrijven vorig jaar sloten.

In de MidKap ging luchtvaartcombinatie Air France-KLM aan kop met een plus van 1,8 procent. Beursintermediair Flow Traders sloot de rij met een min van 2,5 procent.

Bij de kleinere bedrijven won Van Lanschot Kempen 0,4 procent. De vermogensbeheerder schrijft 35 miljoen euro af op zijn Merchant Banking-tak vanwege de mindere groeiverwachting bij de divisie, die zich bezighoudt met transacties op de kapitaalmarkt.

Luchtvaartmaatschappijen

In Dublin kreeg Ryanair er bijna 8 procent bij. De Ierse budgetvlieger verwacht in het lopende boekjaar meer winst te behalen dan eerder gedacht dankzij veel last-minute boekingen rond de feestdagen. Ook andere luchtvaartfondsen deden het goed. EasyJet steeg 4,6 procent en British Airways-moeder IAG won 4,7 procent.

De euro was 1,1093 dollar waard tegen 1,1105 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 59,40 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 65,25 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Rode cijfers op beurzen New York na sterk banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. De handel op Wall Street werd bepaald door het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten was in augustus veel sterker dan verwacht. Daardoor werd de verwachting voor een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand verder versterkt.

3 uur geleden
Trump laat rundveehouders eigen vlees verwerken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.

4 uur geleden
Portugal verlengt onderhandelingen over verkoop belang TAP

LISSABON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Portugese overheid gaat de onderhandelingen verlengen over de verkoop van een minderheidsbelang in de nationale luchtvaartmaatschappij TAP aan Air France-KLM of Lufthansa. Eerder werd verwacht dat Portugal begin deze maand een besluit zou nemen over wie de koper van dat belang zou worden. Maar volgens Lissabon liggen de rivaliserende biedingen erg dicht bij elkaar en zijn verdere gesprekken nodig.

6 uur geleden
Winst voor Amsterdamse AEX-index, chipbedrijven koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan. De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI waren koplopers in de hoofdindex, na de minnen een dag eerder. Ook de staalbedrijven op het Damrak deden het goed dankzij een positief rapport van analisten van Deutsche Bank over de Europese staalsector.

7 uur geleden
Havenbedrijf: impact staking op Rotterdamse haven is beperkt

ROTTERDAM (ANP) - De impact van de honderden havenwerkers die vrijdag het werk hebben neergelegd is zoals verwacht beperkt, laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten. Schepen moeten even wachten, "al komt dat ook een beetje door het onstuimige weer". Werknemers leggen tot 19.00 uur het werk neer uit onvrede over de kabinetsbezuinigingen op sociale zekerheid.

8 uur geleden
Groei voor industrieconcern VDL, orderportefeuille dikt aan

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft in de eerste helft van dit jaar meer omzet en winst behaald, terwijl ook de orderportefeuille fors toenam. Het familiebedrijf uit Eindhoven denkt dat de groei in de tweede helft wordt doorgezet. VDL is onder meer een toeleverancier aan de Nederlandse chipindustrie en in de fabriek in het Limburgse Born wordt gewerkt aan militaire drones.

8 uur geleden
Werkgelegenheid VS veel sterker gegroeid dan verwacht in augustus

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in augustus veel sterker gegroeid dan gedacht. Bovendien werd het krimpcijfer van juli bijgesteld naar groei door de Amerikaanse overheid. Door het sterke banenrapport neemt de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand weer toe.

9 uur geleden