Beurzen wachten op banenrapport VS
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen bleven vrijdag dicht bij huis. Beleggers deden het rustig aan na de recente opluchtingsrally die volgde op de afnemende spanningen in het Midden-Oosten. Daarnaast werd uitgekeken naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat later op de dag verschijnt.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur een fractie lager op 612,46 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 931,76 punten. Parijs en Londen bleven vrijwel vlak. Frankfurt won 0,2 procent.
Prosus was de grote winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak met een winst van 2,5 procent. De techinvesteerder zet sterker in op de Indiase markt voor digitaal krediet. Dochteronderneming PayU koopt daarvoor PaySense, een snel groeiend Indiaas bedrijf voor online leningen. Vastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield stond onderaan met een verlies van 1,4 procent.
Giant Food Stores
Ahold Delhaize steeg 1,6 procent. Het Amerikaanse onderdeel Giant Food Stores van het supermarktconcern steekt 114 miljoen dollar in eigen groei. Galapagos klom 0,1 procent. De Amerikaanse farmaceut Gilead Sciences heeft inmiddels 25,84 procent van de biotechnoloog in handen. De uitbreiding komt voort uit de megadeal die de twee bedrijven vorig jaar sloten.
In de MidKap ging luchtvaartcombinatie Air France-KLM aan kop met een plus van 1,8 procent. Beursintermediair Flow Traders sloot de rij met een min van 2,5 procent.
Bij de kleinere bedrijven won Van Lanschot Kempen 0,4 procent. De vermogensbeheerder schrijft 35 miljoen euro af op zijn Merchant Banking-tak vanwege de mindere groeiverwachting bij de divisie, die zich bezighoudt met transacties op de kapitaalmarkt.
Luchtvaartmaatschappijen
In Dublin kreeg Ryanair er bijna 8 procent bij. De Ierse budgetvlieger verwacht in het lopende boekjaar meer winst te behalen dan eerder gedacht dankzij veel last-minute boekingen rond de feestdagen. Ook andere luchtvaartfondsen deden het goed. EasyJet steeg 4,6 procent en British Airways-moeder IAG won 4,7 procent.
De euro was 1,1093 dollar waard tegen 1,1105 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 59,40 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 65,25 dollar per vat.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut AbbVie is dicht bij een overname van branchegenoot Apogee Therapeutics ter waarde van bijna 11 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times. Mogelijk wordt de overname maandag al bekendgemaakt. Het zou dan de tweede miljardendeal in de farmaciesector in korte tijd worden.
5 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Duitsland wil de economische banden met Turkije verder versterken, waaronder op het gebied van energie door bijvoorbeeld meer samenwerking rond duurzame energiebronnen. Dat zei de Duitse minister van Economische Zaken Katherina Reiche vrijdag bij een bezoek aan de Turkse hoofdstad Ankara. Daar sprak ze onder meer met de Turkse handelsminister Ömer Bolat.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een onderzoek geopend naar Duitsland dat kan leiden tot nieuwe importheffingen. De Duitse regering werkt aan hervorming van het zorgverzekeringsstelsel om kosten te besparen, onder andere door de vergoedingen voor medicijnfabrikanten te verlagen. Volgens de regering-Trump komt dat neer op onderbetaling en moet een onderzoek uitwijzen of dit oneerlijk uitpakt voor Amerikaanse bedrijven.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een klein verlies het weekend ingegaan, nadat de hoofdgraadmeter eerder deze week nog op de hoogste stand ooit was geëindigd. Veel richtinggevend nieuws voor beleggers was er niet. Wall Street bleef dicht voor Juneteenth, de herdenking van de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Zeven monteurs van KLM volgen in september een training bij Defensie, maakt de luchtvaartmaatschappij bekend. Het gaat om een proef die moet uitwijzen of de twee organisaties elkaar kunnen helpen bij het onderhoud van helikopters. Dat kan van pas komen als Defensie plots extra monteurs nodig heeft.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Farmers Defence Force (FDF) sluit acties niet uit in reactie op de aanstaande stikstofplannen van het kabinet, zegt een woordvoerster. De boerenactiegroep kijkt ook naar juridische stappen tegen de plannen waar deze week diverse media over hebben geschreven. Ook voorzitter Erik Luiten van landbouworganisatie Agractie merkt dat het "broeit" onder de boeren.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Russische centrale bank heeft het belangrijkste rentetarief in het land met een kwart procentpunt verlaagd naar 14,25 procent. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de economie ondersteunen, die te lijden heeft onder de enorme militaire uitgaven en de westerse sancties tegen het land om de oorlog in Oekraïne.
12 uur geleden