Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen wachten op banenrapport, ING klimt na cijfers

Beurzen wachten op banenrapport, ING klimt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag amper van hun plaats gekomen. Beleggers namen geen risico voorafgaand aan het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag verschijnt. De werkgelegenheid speelt naast de inflatie een belangrijk rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. Op het Damrak werd het kwartaalbericht van ING goed ontvangen.

Het aandeel ING vond na een kwakkelend begin van de handel de weg omhoog en was met een plus van 1,8 procent de sterkste stijger in de AEX. Het financiële concern zag de kwartaalwinst bijna vervijfvoudigen dankzij het economische herstel van de coronacrisis, en presteerde daarmee veel beter dan verwacht. Ook wil de bank na september miljarden uitkeren aan zijn aandeelhouders, zowel via dividend als via de inkoop van eigen aandelen.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur vrijwel vlak op 768,29 punten. De graadmeter zette in de afgelopen vier dagen een slotrecord neer en koerst af op een weekwinst van 1,8 procent. De MidKap verloor 0,4 procent tot 1070,31 punten. De beurzen in Parijs en Londen bleven ongewijzigd. De DAX in Frankfurt klom 0,2 procent.

Allianz

De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML verloren tot 1,5 procent en stonden in de staartgroep van de AEX, na de sterke koerswinsten een dag eerder. In de MidKap sloot apothekersbedrijf Fagron, dat donderdag met cijfers kwam, de rij met een min van 3,6 procent. Maritiem dienstverlener SBM Offshore zakte 2,1 procent. Het aandeel had een dag eerder nog 9 procent gewonnen dankzij sterke resultaten. Galapagos klom 0,1 procent. De biotechnoloog zag de omzet in de eerste jaarhelft stijgen en wist het verlies flink terug te dringen.

In Frankfurt steeg Allianz dik 3 procent. De Duitse verzekeraar is positiever geworden over het hele jaar dankzij sterke kwartaalresultaten. Ook gaat Allianz voor 750 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen. Covestro won 0,4 procent. Het Duitse chemieconcern boekte in het tweede kwartaal een flinke winst, na een verlies in dezelfde periode een jaar geleden. Ook handhaafde het bedrijf zijn onlangs verhoogde verwachtingen.

HelloFresh

HelloFresh zakte bijna 2 procent. Het Duitse maaltijdboxenbedrijf blijft snel groeien na het sterke coronajaar 2020 en is positiever geworden over de omzet voor dit jaar. Vanwege investeringen in de productiecapaciteit en in de technologie waar het bedrijf op draait, schroefde het bedrijf de winstverwachting wel terug. In Londen vielen de resultaten van beursuitbater LSE (plus 5 procent) in de smaak bij beleggers.

De euro was 1,1808 dollar waard, tegen 1,1843 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder op 69,42 dollar. Brentolie klom ook 0,5 procent in prijs, tot 71,64 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse bedrijven naar Russisch forum, na vier jaar afwezigheid

BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.

9 uur geleden
Vakbonden en werkgevers zoeken buiten kabinet om naar oplossingen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.

13 uur geleden
Bloomberg: EU overweegt bevriezing prijsplafond Russische olie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.

14 uur geleden
China dreigt met tegenmaatregelen bij nieuwe EU-handelsstappen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.

16 uur geleden
Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

1 dag geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

1 dag geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

1 dag geleden