Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen veren op door hoop top Biden en Poetin over Oekraïne

Beurzen veren op door hoop top Biden en Poetin over Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen veerden maandag weer wat op na de verliesbeurt van vrijdag. De beurshandel bleef in de greep van de ontwikkelingen rond Oekraïne. Het nieuws dat de Verenigde Staten en Rusland "in principe" hebben ingestemd met een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Joe Biden en de Russische president Vladimir Poetin, lijkt daarbij voor enige opluchting te zorgen bij beleggers.

De top tussen Biden en Poetin is voorgesteld door de Franse president Emmanuel Macron, nadat hij zondag voor een tweede keer op één dag had gebeld met de Russische president. De Franse regering en het Witte Huis benadrukken dat de top, waarvoor nog geen datum is gekozen, alleen doorgang zal kunnen vinden als Rusland in de periode daarvoor Oekraïne niet is binnengevallen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel vrijwel vlak op 744,56 punten. De MidKap steeg 0,2 procent tot 1048,67 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,9 procent. Wall Street blijft maandag dicht vanwege een nationale feestdag.

Philips

Zorgtechnologiebedrijf Philips was de sterkste stijger bij de hoofdbedrijven op het Damrak met een winst van 1,6 procent. Prosus sloot de rij met een verlies van 3 procent na een koersdaling van ruim 5 procent van het Chinese internetbedrijf Tencent, waarin de techinvesteerder een groot belang heeft.

In de MidKap ging luchtvaartcombinatie Air France-KLM aan kop met een plus van ruim 3 procent. Volgens de Franse krant Les Echos zou de luchtvaartmaatschappij goedkeuring hebben gekregen van de aandeelhouders voor een verhoging van het kapitaal om de coronasteun van de overheden terug te betalen.

Arcadis

Arcadis klom 0,5 procent. Het ingenieurs- en adviesbureau koopt een belang van 70 procent in het Nederlandse softwarebedrijf Water Platform Company. Retail Estates won 0,7 procent. De vastgoedinvesteerder heeft de winst per aandeel in het afgelopen kwartaal zien stijgen ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder.

In Zürich won Credit Suisse 0,2 procent. Gelekte data van de Zwitserse bank zouden de rekeningen hebben blootgelegd van klanten die betrokken zouden zijn geweest bij marteling, drugshandel, witwassen van geld, corruptie en andere ernstige misdaden. De bank liet in een reactie weten de beschuldigingen ten stelligste tegen te spreken.

De euro was 1,1379 dollar waard tegen 1,1332 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 90,92 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 93,14 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

16 minuten geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

33 minuten geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

1 uur geleden
Duizenden gebruikers socialemediaplatform X klagen over storing

BASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.

2 uur geleden
Bioscopen uiten bij EU zorgen over overname Warner Bros.

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Bioscoopketens zijn bang voor de gevolgen van een overname van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery door Netflix of Paramount Skydance. De vrees is onder meer dat er minder kaskrakers te zien zijn. Koepelorganisatie International Union of Cinemas (UNIC), waar ook onder meer Pathé en Kinepolis bij zijn aangesloten, heeft de zorgen geuit in een gesprek met functionarissen van de Europese Unie in Brussel.

2 uur geleden
Wall Street licht omhoog voorafgaand aan lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht hoger begonnen. Beleggers deden het rustig aan voorafgaand aan het lange weekend in de Verenigde Staten. Wall Street blijft maandag gesloten op Martin Luther King Day. Na de resultaten van de grote Amerikaanse banken deze week wordt het cijferseizoen volgende week voortgezet met cijfers van streamingdienst Netflix, consumentengoederenconcerns Johnson & Johnson en Procter & Gamble en chipbedrijf Intel.

4 uur geleden
Porsche kende in 2025 grootste verkoopdip sinds financiële crisis

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Porsche heeft vorig jaar 10 procent minder auto's verkocht dan in 2024, vooral door problemen op de Chinese markt. Het is de sterkste daling van de verkoopcijfers voor het luxemerk sinds 2009, toen de financiële crisis een economische schok teweegbracht.

5 uur geleden