Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen veren op door hoop de-escalatie situatie Oekraïne

Beurzen veren op door hoop de-escalatie situatie Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen veerden dinsdag weer wat op na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers hielden opnieuw de ontwikkelingen rond Oekraïne scherp in de gaten. Berichten dat Russische troepen bij de grens met Oekraïne na oefeningen zijn teruggekeerd naar de legerbases, zorgden voor enige opluchting en wakkerden de hoop op een diplomatieke oplossing van het conflict aan.

De dreiging van een Russische invasie in Oekraïne, die volgens de Amerikanen deze week zou kunnen plaatsvinden, zorgde maandag voor flinke onrust op de aandelenmarkten. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz is momenteel in Moskou om de spanningen rond Oekraïne te bespreken met president Vladimir Poetin.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,7 procent hoger op 752,84 punten. De MidKap steeg 1,1 procent tot 1046,74 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs kregen er tot 1,4 procent bij.

Randstad

Randstad was koploper in de AEX met een winst van bijna 5 procent. De uitzender profiteerde vorig jaar volop van het herstel uit de coronacrisis en boekte een recordomzet. Topman Jacques van den Broek, die volgende maand vertrekt bij het bedrijf, zei verder dat aandeelhouders een extra beloning krijgen in de vorm van een speciaal dividend. Olie- en gasconcern Shell stond onderaan met een min van 1,1 procent na een daling van de olieprijzen.

DSM klom 0,9 procent. Het speciaalchemiebedrijf verhoogde afgelopen kwartaal de prijzen van veel van zijn producten om de hogere prijzen van grondstoffen en energie door te berekenen aan zijn klanten. Gekoppeld aan een sterke vraag leidde dat tot hogere omzetten en meer winst.

NN Group won 0,3 procent. De verzekeraar koopt ABN AMRO (plus 1,4 procent) uit bij de levensverzekeringentak van het gezamenlijke verzekeringsbedrijf ABN AMRO Verzekeringen. In de MidKap werd kunstmestproducent OCI bijna 6 procent hoger gezet na goed ontvangen resultaten. BAM verloor 1,2 procent. De bouwer verkoopt het onderdeel BAM Contractors aan zijn Belgische branchegenoot Stadsbader Group.

Glencore

In Londen steeg Glencore 2 procent na recordresultaten van de mijnbouwer. Ook gaat het bedrijf eigen aandelen inkopen. Concurrent BHP, die ook met cijfers kwam, zakte 1,8 procent.

De euro was 1,1346 dollar waard, tegen 1,1303 dollar een dag eerder. De olieprijzen vielen terug na de recente opmars tot de hoogste niveaus sinds 2014. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 3 procent tot 92,62 dollar. Brentolie kostte 2,7 procent minder op 93,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ANVR: vliegtaks volgend jaar met bijna 3 procent omhoog

LEUSDEN (ANP) - De Nederlandse overheid maakt vliegen volgend jaar opnieuw duurder. De vliegbelasting gaat met 2,9 procent omhoog tot 30,25 euro, heeft brancheorganisatie ANVR berekend.

53 minuten geleden
VS en EU bekrachtigen handelsakkoord over Amerikaanse heffingen

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Verenigde Staten en de Europese Unie hebben donderdag een eerder bereikt handelsakkoord formeel bekrachtigd. Het akkoord, dat vorige maand al in grote lijnen werd overeengekomen, omvat onder meer een Amerikaanse invoerheffing van 15 procent op de meeste EU-producten, waaronder auto's, farmaceutische producten, halfgeleiders en hout. Meer details over het akkoord zijn nu bekendgemaakt.

1 uur geleden
RvS neemt over twee weken besluit over natuurvergunning Schiphol

DEN HAAG (ANP) - Schiphol weet over twee weken of de luchthaven zijn natuurvergunning terugkrijgt zolang een hoger beroep loopt tegen de vernietiging daarvan. De Raad van State (RvS) zal op 4 september uitspraak doen in een spoedprocedure die Schiphol had aangespannen.

1 uur geleden
Israëlische bedrijven niet toegelaten op wapenbeurs Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Vier Israëlische bedrijven worden dit jaar niet toegelaten op de wapenbeurs in Rotterdam wegens zorgen over de veiligheid. Dat heeft directeur Hans Huigen van de Nederlandse Industrie voor Defensie en Veiligheid (NIDV) bevestigd na berichtgeving van de NOS. "We willen de beurs zo goed en ordentelijk mogelijk laten verlopen", aldus de directeur.

2 uur geleden
Thuisbezorgd-moeder doet proef met robot voor maaltijdbezorging

ZÜRICH (ANP) - Just Eat Takeaway gaat proeven doen met grondrobots die maaltijden aan de voordeur bezorgen. Daarvoor is de eigenaar van Thuisbezorgd.nl een samenwerking aangegaan met het Zwitserse robotbedrijf RIVR. De robot gaat in eerste instantie maaltijden bezorgen in het Zwitserse Zürich, maar dit moet later dit jaar ook in andere Europese steden worden geïntroduceerd.

2 uur geleden
Economische bedrijvigheid eurozone trekt verder aan

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in augustus verder toegenomen. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit vooral doordat de vraag in de industriesector van het eurogebied is aangetrokken, terwijl de dienstensector een kleine groeivertraging liet zien.

3 uur geleden
Maker Delfts blauw boekt sterke groei door webshop en toeristen

DELFT (ANP) - Porseleinproducent Royal Delft, bekend van het Delfts blauw, heeft een financieel sterk eerste halfjaar achter de rug. Het bedrijf zag vooral een flinke groei in de onlineverkoop via de eigen webshop. Ook verkocht Royal Delft meer porselein en kristal van Royal Leerdam aan toeristen.

3 uur geleden