Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen verder omlaag na waarschuwing Powell

Beurzen verder omlaag na waarschuwing Powell

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen donderdag verder omlaag na de stevige verliesbeurt een dag eerder. De waarschuwing van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell voor de economische risico's van de coronacrisis galmde nog na op de beursvloeren en zorgde voor terughoudendheid bij beleggers. Daarnaast werd uitgekeken naar de wekelijkse Amerikaanse werkloosheidsaanvragen, die later op de dag bekend worden gemaakt.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,7 procent lager op 503,28 punten. Alle 25 hoofdfondsen stonden in het rood. De MidKap zakte 1,9 procent tot 666,39 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt leverden tot 2,3 procent in.

Hekkensluiter in de AEX was biotechnoloog Galapagos met een verlies van 3,8 procent. SBM Offshore voerde de schaarse stijgers in de MidKap aan met een plus van 1,7 procent. De oliedienstverlener verlaagde zijn omzetverwachting voor dit jaar vanwege de zwakke oliemarkt en de coronacrisis, maar handhaafde de prognose voor het bedrijfsresultaat. Ook stelt SBM goed gepositioneerd te zijn om de crisis te doorstaan en er zelfs sterker uit te komen.

Pharming

Pharming daalde 3,7 procent. Het bedrijf boekte in het eerste kwartaal meer omzet en winst dankzij het succes van zijn geneesmiddel Ruconest. Pharming rekent ook voor dit jaar op verdere groei van omzet en winst, maar waagt zich niet aan een concrete voorspelling. Euronext steeg 3 procent. De beursuitbater profiteerde afgelopen kwartaal van de wilde koersbewegingen op de aandelenmarkten en boekte meer omzet en winst.

Deutsche Telekom won ruim 1 procent in Frankfurt. De Duitse telecomgigant heeft weinig last van de coronacrisis en presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. In Parijs zakte Bouygues 4,5 procent. Het Franse bouw- en telecomconcern leed verlies in het afgelopen kwartaal en waarschuwde voor nog slechtere resultaten in het huidige kwartaal.

RWE

RWE leverde een eerdere winst in en daalde 1 procent. Het Duitse energieconcern sloot het eerste kwartaal af met een hoger resultaat en handhaafde zijn eerder gestelde doelen voor dit jaar. Ook het Duitse chemie- en farmacieconcern Merck (min 1,3 procent) zag het kwartaalresultaat stijgen, maar het bedrijf is wel voorzichtiger geworden voor de rest van het jaar vanwege de coronacrisis.

De euro was 1,0807 dollar waard tegen 1,0839 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 3,7 procent duurder op 26,22 euro. Brentolie kostte 3,2 procent meer op 30,13 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Muziekconcern UMG stijgt op Damrak na aandeleninkoop

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles gaat voor 500 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen. Het eerste aandeleninkoopprogramma van het bedrijf onderstreept volgens het bestuur van UMG het vertrouwen in de strategie en groei op lange termijn. Het aandeel steeg ruim 3 procent en was daarmee de sterkste stijger in de AEX-index.

43 minuten geleden
RDC: verkoop brommobielen groeit sneller dan ooit

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal brommobielen in Nederland is in de afgelopen vijf jaar explosief gestegen. De verkoop van de kleine karretjes, populair onder pubers, groeit volgens databedrijf RDC sneller dan ooit.

1 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea flink lager door hoge olieprijs

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul zijn maandag flink weggezakt door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Door de strijd in de olierijke regio zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.

2 uur geleden
Prijspeiling Consumentenbond: prijzen eieren naar recordhoogte

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van eieren in Nederland zijn gestegen naar een recordhoogte. Dat meldt de Consumentenbond na een eigen prijspeiling bij de dertien grootste supermarktketens. Volgens de belangenbehartiger voor consumenten zijn eieren in vijf jaar gemiddeld 38 procent duurder geworden.

2 uur geleden
Verkoopprijzen Nederlandse industrie ruim 2 procent lager

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in februari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 2,3 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In januari daalden de prijzen met 2,5 procent.

3 uur geleden
Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

19 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

20 uur geleden