Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen verder omlaag na waarschuwing Powell

Beurzen verder omlaag na waarschuwing Powell

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen donderdag verder omlaag na de stevige verliesbeurt een dag eerder. De waarschuwing van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell voor de economische risico's van de coronacrisis galmde nog na op de beursvloeren en zorgde voor terughoudendheid bij beleggers. Daarnaast werd uitgekeken naar de wekelijkse Amerikaanse werkloosheidsaanvragen, die later op de dag bekend worden gemaakt.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,7 procent lager op 503,28 punten. Alle 25 hoofdfondsen stonden in het rood. De MidKap zakte 1,9 procent tot 666,39 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt leverden tot 2,3 procent in.

Hekkensluiter in de AEX was biotechnoloog Galapagos met een verlies van 3,8 procent. SBM Offshore voerde de schaarse stijgers in de MidKap aan met een plus van 1,7 procent. De oliedienstverlener verlaagde zijn omzetverwachting voor dit jaar vanwege de zwakke oliemarkt en de coronacrisis, maar handhaafde de prognose voor het bedrijfsresultaat. Ook stelt SBM goed gepositioneerd te zijn om de crisis te doorstaan en er zelfs sterker uit te komen.

Pharming

Pharming daalde 3,7 procent. Het bedrijf boekte in het eerste kwartaal meer omzet en winst dankzij het succes van zijn geneesmiddel Ruconest. Pharming rekent ook voor dit jaar op verdere groei van omzet en winst, maar waagt zich niet aan een concrete voorspelling. Euronext steeg 3 procent. De beursuitbater profiteerde afgelopen kwartaal van de wilde koersbewegingen op de aandelenmarkten en boekte meer omzet en winst.

Deutsche Telekom won ruim 1 procent in Frankfurt. De Duitse telecomgigant heeft weinig last van de coronacrisis en presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. In Parijs zakte Bouygues 4,5 procent. Het Franse bouw- en telecomconcern leed verlies in het afgelopen kwartaal en waarschuwde voor nog slechtere resultaten in het huidige kwartaal.

RWE

RWE leverde een eerdere winst in en daalde 1 procent. Het Duitse energieconcern sloot het eerste kwartaal af met een hoger resultaat en handhaafde zijn eerder gestelde doelen voor dit jaar. Ook het Duitse chemie- en farmacieconcern Merck (min 1,3 procent) zag het kwartaalresultaat stijgen, maar het bedrijf is wel voorzichtiger geworden voor de rest van het jaar vanwege de coronacrisis.

De euro was 1,0807 dollar waard tegen 1,0839 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 3,7 procent duurder op 26,22 euro. Brentolie kostte 3,2 procent meer op 30,13 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Metrostaking in Londen om conflict over werktijden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - In Londen heeft dinsdag een deel van de metrobestuurders het werk neergelegd vanwege een conflict over werktijden. Er rijden geen metro's op de Circle line, de Piccadilly line en delen van de Metropolitan en Central lines. Andere metrolijnen rijden wel, maar kampen met ernstige vertragingen. De Elizabeth line, Docklands Light Railway, London Overground en bussen rijden gewoon, maar zijn naar verwachting veel voller dan normaal.

17 minuten geleden
ABN AMRO stijgt in hogere AEX-index na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak. De bank werd door analisten van ING op de kooplijst gezet en steeg ruim 2 procent. De algehele stemming op de beurzen was eveneens positief, ondanks de aanhoudende onzekerheid over de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.

33 minuten geleden
Trump verlaagt importheffingen op landbouwmachines

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft aangekondigd de importtarieven op landbouwmachines zoals maaidorsers en oogstmachines te verlagen om de kosten voor Amerikaanse boeren en fabrikanten te drukken. De tarieven dalen van 25 naar 15 procent. Buitenlandse bedrijven kunnen daarbij in aanmerking komen voor een lager tarief van 10 procent als hun apparatuur voor minstens 85 procent uit Amerikaans staal of aluminium bestaat.

1 uur geleden
Wachtlijst voor stroomaansluiting bij Liander opgelopen tot 7300

ARNHEM (ANP) - Bij de regionale netbeheerder Liander staan op dit moment 7300 huishoudens en kleine ondernemers op een wachtlijst voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting. Huishoudens gebruiken steeds meer elektriciteit en op sommige plekken op het stroomnet is het daardoor te druk geworden voor de aangevraagde aansluitingen.

2 uur geleden
Inflatie stijgt tot 3,5 procent in mei door hogere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in mei 3,5 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,8 procent in april.

2 uur geleden
Jonge ondernemers hebben miljoen meer nodig voor top 100 Quote

AMSTERDAM (ANP) - Jonge ondernemers hebben dit jaar 1 miljoen euro meer nodig om bij de honderd rijkste 'selfmade' miljonairs onder de 40 jaar te horen. Er is nu minimaal 18 miljoen euro nodig voor een plekje in de lijst van zakenblad Quote. Het gezamenlijke vermogen van de honderd rijkste jonge ondernemers is in een jaar met 6 procent gegroeid, tot bijna 6,4 miljard euro.

3 uur geleden
Eurostar vervoert meer treinreizigers van en naar Nederland

BRUSSEL (ANP) - Eurostar heeft opnieuw meer treinreizigers van en naar Nederland vervoerd. Dat meldt de spoorvervoerder in de jaarcijfers over 2025. Het bedrijf kondigt ook nieuwe internationale routes aan, waaronder de verbinding tussen Amsterdam en het Zwitserse Genève.

3 uur geleden