Beurzen verder omlaag na waarschuwing Powell
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen donderdag verder omlaag na de stevige verliesbeurt een dag eerder. De waarschuwing van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell voor de economische risico's van de coronacrisis galmde nog na op de beursvloeren en zorgde voor terughoudendheid bij beleggers. Daarnaast werd uitgekeken naar de wekelijkse Amerikaanse werkloosheidsaanvragen, die later op de dag bekend worden gemaakt.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,7 procent lager op 503,28 punten. Alle 25 hoofdfondsen stonden in het rood. De MidKap zakte 1,9 procent tot 666,39 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt leverden tot 2,3 procent in.
Hekkensluiter in de AEX was biotechnoloog Galapagos met een verlies van 3,8 procent. SBM Offshore voerde de schaarse stijgers in de MidKap aan met een plus van 1,7 procent. De oliedienstverlener verlaagde zijn omzetverwachting voor dit jaar vanwege de zwakke oliemarkt en de coronacrisis, maar handhaafde de prognose voor het bedrijfsresultaat. Ook stelt SBM goed gepositioneerd te zijn om de crisis te doorstaan en er zelfs sterker uit te komen.
Pharming
Pharming daalde 3,7 procent. Het bedrijf boekte in het eerste kwartaal meer omzet en winst dankzij het succes van zijn geneesmiddel Ruconest. Pharming rekent ook voor dit jaar op verdere groei van omzet en winst, maar waagt zich niet aan een concrete voorspelling. Euronext steeg 3 procent. De beursuitbater profiteerde afgelopen kwartaal van de wilde koersbewegingen op de aandelenmarkten en boekte meer omzet en winst.
Deutsche Telekom won ruim 1 procent in Frankfurt. De Duitse telecomgigant heeft weinig last van de coronacrisis en presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. In Parijs zakte Bouygues 4,5 procent. Het Franse bouw- en telecomconcern leed verlies in het afgelopen kwartaal en waarschuwde voor nog slechtere resultaten in het huidige kwartaal.
RWE
RWE leverde een eerdere winst in en daalde 1 procent. Het Duitse energieconcern sloot het eerste kwartaal af met een hoger resultaat en handhaafde zijn eerder gestelde doelen voor dit jaar. Ook het Duitse chemie- en farmacieconcern Merck (min 1,3 procent) zag het kwartaalresultaat stijgen, maar het bedrijf is wel voorzichtiger geworden voor de rest van het jaar vanwege de coronacrisis.
De euro was 1,0807 dollar waard tegen 1,0839 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 3,7 procent duurder op 26,22 euro. Brentolie kostte 3,2 procent meer op 30,13 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
12 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.
15 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.
16 uur geleden