Beurzen verder omhoog na geruststelling Fed-baas Powell
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging donderdag verder omhoog op een van de laatste drukke dagen van het jaarcijferseizoen. De stemming op de wereldwijde aandelenmarkten is flink verbeterd dankzij de geruststellende woorden van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Powell nam de zorgen over de oplopende inflatie weg en stelde beleggers gerust dat de rente nog lang laag zal blijven.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent hoger op 669,04 punten. De MidKap won 1,1 procent tot 996,62 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen klommen tot 0,6 procent.
Wolters Kluwer (plus 3,6 procent) toonde herstel en ging aan kop in de AEX. De informatieleverancier verloor een dag eerder ruim 6 procent na tegenvallende resultaten. Chipbedrijf ASMI, dat na de slotbel met cijfers komt, klom 1,7 procent. Levensmiddelenconcern Unilever sloot de rij met een verlies van 0,5 procent en bierbrouwer Heineken daalde 0,3 procent, na tegenvallende resultaten van concurrent AB InBev.
Bier
AB InBev zakte 5 procent in Brussel. De grootste bierbrouwer ter wereld heeft de coronacrisis behoorlijk gevoeld in zijn resultaten. Door de lockdowns en de sluiting van de horeca zag het bedrijf de verkoopvolumes dalen, net als de omzet en winst. De eigenaar van biermerken als Jupiler, Leffe, Stella Artois en Hoegaarden verwacht dat dit jaar wel sprake zal zijn van herstel, al blijft de virusuitbraak voor onzekerheid zorgen.
Bij de middelgrote bedrijven vielen de resultaten van kunstmestproducent OCI (plus 2,1 procent) in de smaak bij beleggers. SBM Offshore klom 1,6 procent. De maritiem dienstverlener heeft een intentieverklaring getekend voor een groot contract met het Braziliaanse olieconcern Petrobras. Aalberts won 1,1 procent. De industrieel toeleverancier boekte in 2020 minder winst, maar zag de resultaten in de tweede jaarhelft wel verbeteren.
AMG
AMG maakte een koerssprong van 8,5 procent bij de kleinere bedrijven. De metalenspecialist bleef in het vierde kwartaal de impact van de coronacrisis voelen, maar presteerde beter dan verwacht dankzij kostenbesparingen. In Frankfurt verloor Bayer 1,9 procent. Het Duitse chemieconcern leed in 2020 een verlies van 10,5 miljard euro. Het megaverlies is het gevolg van de miljardenschikkingen voor Amerikaanse schadeclaims rond onkruidverdelger Roundup, die kankerverwekkend zou zijn.
De euro was 1,2195 dollar waard, tegenover 1,2136 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,7 procent tot 63,63 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 67,54 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden zullen dit kwartaal ruim twee keer zo snel dalen als eerder werd verwacht, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Volgens de organisatie zorgt de oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten nog altijd voor verstoringen in de olieaanvoer. Daardoor is er een tekort van zo'n 1,8 miljoen vaten olie per dag. Voor heel 2026 verwacht het IEA het grootste tekort in vijf jaar.
12 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn woensdag weer gestegen, nadat tanken vorige week wat goedkoper werd. Daarmee is het prijsverschil voor een liter benzine met België verder toegenomen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO was woensdag koploper in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bank kwam met goed ontvangen kwartaalcijfers. De AEX ging in de vroege handel licht omhoog, na het nieuwe recordslot een dag eerder.
1 uur geledenHANNOVER (ANP) - Reisorganisatie TUI had in het afgelopen kwartaal last van de Iranoorlog. Het conflict drukte voor 20 miljoen euro op de resultaten, blijkt uit de kwartaalcijfers. Ook heeft TUI de omzetverwachting voor het hele boekjaar opgeschort.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn winst in het tweede kwartaal met bijna een derde opgevoerd. De bank groeide onder meer met hypotheken en leningen aan bedrijven. Ook lukte het ABN AMRO, dat bezig is met een grote reorganisatie, de kosten wat naar beneden te krijgen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal bedrijven dat vorige maand failliet werd verklaard, is met 11 procent gedaald vergeleken met een jaar geleden, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen in juli 266 bedrijven bankroet, 33 minder dan in dezelfde maand vorig jaar.
3 uur geledenSEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De Kospi-index op de aandelenbeurs in Seoul ging woensdag flink omhoog, vooral dankzij stevige plussen voor de Zuid-Koreaanse chipbedrijven Samsung Electronics en SK Hynix. De stemming werd daarbij gesteund door goede kwartaalcijfers van de Amerikaanse technologiebedrijven Super Micro Computer en CoreWeave. Daardoor werd het optimisme over de enorme AI-investeringen weer aangewakkerd.
3 uur geleden