Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen verder omhoog na geruststelling Fed-baas Powell

Beurzen verder omhoog na geruststelling Fed-baas Powell

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging donderdag verder omhoog op een van de laatste drukke dagen van het jaarcijferseizoen. De stemming op de wereldwijde aandelenmarkten is flink verbeterd dankzij de geruststellende woorden van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Powell nam de zorgen over de oplopende inflatie weg en stelde beleggers gerust dat de rente nog lang laag zal blijven.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent hoger op 669,04 punten. De MidKap won 1,1 procent tot 996,62 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen klommen tot 0,6 procent.

Wolters Kluwer (plus 3,6 procent) toonde herstel en ging aan kop in de AEX. De informatieleverancier verloor een dag eerder ruim 6 procent na tegenvallende resultaten. Chipbedrijf ASMI, dat na de slotbel met cijfers komt, klom 1,7 procent. Levensmiddelenconcern Unilever sloot de rij met een verlies van 0,5 procent en bierbrouwer Heineken daalde 0,3 procent, na tegenvallende resultaten van concurrent AB InBev.

Bier

AB InBev zakte 5 procent in Brussel. De grootste bierbrouwer ter wereld heeft de coronacrisis behoorlijk gevoeld in zijn resultaten. Door de lockdowns en de sluiting van de horeca zag het bedrijf de verkoopvolumes dalen, net als de omzet en winst. De eigenaar van biermerken als Jupiler, Leffe, Stella Artois en Hoegaarden verwacht dat dit jaar wel sprake zal zijn van herstel, al blijft de virusuitbraak voor onzekerheid zorgen.

Bij de middelgrote bedrijven vielen de resultaten van kunstmestproducent OCI (plus 2,1 procent) in de smaak bij beleggers. SBM Offshore klom 1,6 procent. De maritiem dienstverlener heeft een intentieverklaring getekend voor een groot contract met het Braziliaanse olieconcern Petrobras. Aalberts won 1,1 procent. De industrieel toeleverancier boekte in 2020 minder winst, maar zag de resultaten in de tweede jaarhelft wel verbeteren.

AMG

AMG maakte een koerssprong van 8,5 procent bij de kleinere bedrijven. De metalenspecialist bleef in het vierde kwartaal de impact van de coronacrisis voelen, maar presteerde beter dan verwacht dankzij kostenbesparingen. In Frankfurt verloor Bayer 1,9 procent. Het Duitse chemieconcern leed in 2020 een verlies van 10,5 miljard euro. Het megaverlies is het gevolg van de miljardenschikkingen voor Amerikaanse schadeclaims rond onkruidverdelger Roundup, die kankerverwekkend zou zijn.

De euro was 1,2195 dollar waard, tegenover 1,2136 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,7 procent tot 63,63 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 67,54 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Studie: bijna 300 miljard euro nodig om kopertekort te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Kopermijnen hebben wereldwijd 332 miljard dollar (296 miljard euro) aan nieuwe investeringen nodig om toekomstige tekorten aan koper te voorkomen, becijferde onderzoeksbureau BloombergNEF. Naar verwachting ontstaat al in 2028 een tekort aan koper. De vraag neemt toe, terwijl mijnbouwers moeite hebben om de teruglopende productie van bestaande mijnen op te vangen.

1 uur geleden
Rechter VS wijst zaak zus Sam Altman rond misbruikclaims af

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een civiele rechtszaak van de zus van Sam Altman tegen de medeoprichter en topman van OpenAI afgewezen. Annie Altman beschuldigde haar broer van jarenlang seksueel misbruik. Altman ontkent dat.

1 uur geleden
Exportwaarde Nederlandse bloemen en planten dit jaar gedaald

ZOETERMEER (ANP) - De export van bloemen en planten uit Nederland is in de eerste drie kwartalen van dit jaar gedaald. Dat meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB). Volgens de brancheorganisatie kwam de totale exportwaarde in de eerste drie kwartalen van 2026 uit op bijna 5,6 miljard euro. Dat is 1,5 procent minder dan in dezelfde kwartalen vorig jaar.

1 uur geleden
Wall Street begint overwegend lager door verliezen in AI-sector

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag overwegend lager begonnen. Beleggers deden het rustig aan door de aanhoudende zorgen over de hoge investeringen en hoge koerswaarderingen in de AI-sector. Maandag grepen beleggers de hevige verkoopgolf in AI-gerelateerde aandelen van vorige week nog aan om op koopjesjacht te gaan. Een zwak beursdebuut van datacenterbedrijf Elice in Zuid-Korea wakkerde de zorgen over de hoge financieringskosten en de winstgevendheid op lange termijn in de sector echter weer aan.

2 uur geleden
Franse regering: renteloze lening voor getroffen winkeliers

PARIJS (ANP/BELGA) - Frankrijk gaat vanaf vrijdag renteloze leningen verstrekken aan winkeliers die slachtoffer werden van de rellen en plunderingen van afgelopen weekend. De bedrijven krijgen ook uitstel van betaling, maakte de Franse regering dinsdag bekend.

2 uur geleden
Retailexperts: AH mist tot 200 miljoen omzet door cyberaanval

ZAANDAM (ANP) - Retaildeskundigen schatten dat Albert Heijn tot 200 miljoen euro omzet misloopt door de cyberaanval waar de supermarktketen al zo'n anderhalve week mee kampt. Vanwege het incident heeft AH preventief systemen uitgeschakeld, waardoor alle onlinebestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd en er lege schappen waren in verschillende supermarkten door problemen met de bevoorrading. Experts denken dat het imago van AH echter nauwelijks last heeft gehad van het incident.

3 uur geleden
Europese gasprijs op hoogste niveau sinds 2022

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is dinsdag voor het eerst sinds 2022 boven de 90 euro per megawattuur uitgekomen. Energieprijzen zijn opgelopen sinds het begin van Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran en tegenacties van dat land in het Midden-Oosten.

3 uur geleden