Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen verder omhoog na geruststelling Fed-baas Powell

Beurzen verder omhoog na geruststelling Fed-baas Powell

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging donderdag verder omhoog op een van de laatste drukke dagen van het jaarcijferseizoen. De stemming op de wereldwijde aandelenmarkten is flink verbeterd dankzij de geruststellende woorden van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Powell nam de zorgen over de oplopende inflatie weg en stelde beleggers gerust dat de rente nog lang laag zal blijven.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent hoger op 669,04 punten. De MidKap won 1,1 procent tot 996,62 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen klommen tot 0,6 procent.

Wolters Kluwer (plus 3,6 procent) toonde herstel en ging aan kop in de AEX. De informatieleverancier verloor een dag eerder ruim 6 procent na tegenvallende resultaten. Chipbedrijf ASMI, dat na de slotbel met cijfers komt, klom 1,7 procent. Levensmiddelenconcern Unilever sloot de rij met een verlies van 0,5 procent en bierbrouwer Heineken daalde 0,3 procent, na tegenvallende resultaten van concurrent AB InBev.

Bier

AB InBev zakte 5 procent in Brussel. De grootste bierbrouwer ter wereld heeft de coronacrisis behoorlijk gevoeld in zijn resultaten. Door de lockdowns en de sluiting van de horeca zag het bedrijf de verkoopvolumes dalen, net als de omzet en winst. De eigenaar van biermerken als Jupiler, Leffe, Stella Artois en Hoegaarden verwacht dat dit jaar wel sprake zal zijn van herstel, al blijft de virusuitbraak voor onzekerheid zorgen.

Bij de middelgrote bedrijven vielen de resultaten van kunstmestproducent OCI (plus 2,1 procent) in de smaak bij beleggers. SBM Offshore klom 1,6 procent. De maritiem dienstverlener heeft een intentieverklaring getekend voor een groot contract met het Braziliaanse olieconcern Petrobras. Aalberts won 1,1 procent. De industrieel toeleverancier boekte in 2020 minder winst, maar zag de resultaten in de tweede jaarhelft wel verbeteren.

AMG

AMG maakte een koerssprong van 8,5 procent bij de kleinere bedrijven. De metalenspecialist bleef in het vierde kwartaal de impact van de coronacrisis voelen, maar presteerde beter dan verwacht dankzij kostenbesparingen. In Frankfurt verloor Bayer 1,9 procent. Het Duitse chemieconcern leed in 2020 een verlies van 10,5 miljard euro. Het megaverlies is het gevolg van de miljardenschikkingen voor Amerikaanse schadeclaims rond onkruidverdelger Roundup, die kankerverwekkend zou zijn.

De euro was 1,2195 dollar waard, tegenover 1,2136 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,7 procent tot 63,63 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 67,54 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

7 uur geleden
Einde winstreeks Wall Street, olieprijzen wel omlaag

NEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.

9 uur geleden
KLM vliegt tot in juni niet naar Dubai

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Dubai uitgesteld tot in juni. Ondanks het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten van deze week vindt de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nog steeds te onzeker. Daarom is besloten de vluchten tot en met 14 juni te annuleren.

9 uur geleden
NAM begint met werkzaamheden voor hervatten gaswinning Warffum

ASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) begint maandag met werkzaamheden om de gaswinning in het Groningse Warffum te hervatten. De gaswinning op de locatie was tijdelijk stilgelegd. Bij het opstarten bleek dat zich een hoeveelheid water en zand in de bodem van de put heeft opgehoopt. Daarom moet de put worden schoongemaakt.

10 uur geleden
Kerstman mag van regering-Trump fooi aftrekken van belastingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kerstmannen zijn de nieuwste begunstigden van Donald Trumps nieuwe regeling voor belastingaftrek van fooien. Het Amerikaanse ministerie van Financiën en belastingdienst IRS hebben vrijdag verduidelijkt dat imitatoren van beroemdheden of bepaalde karakters, waaronder ook mensen die als kerstman optreden, jaarlijks tot 25.000 dollar aan inkomen uit fooien kunnen aftrekken van hun belastingen.

10 uur geleden
Amsterdamse beurs gaat met winst het weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.

13 uur geleden
Nederland maakt ook bezwaar tegen beloning AF-KLM-baas Smith

DEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.

13 uur geleden