Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen verder omhoog door hoop coronasteun VS

Beurzen verder omhoog door hoop coronasteun VS

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging donderdag verder omhoog. Ook de andere Europese beurzen wonnen opnieuw terrein. Beleggers lieten zich niet van de wijs brengen door de onrust in Washington. De hoop dat aankomend president Joe Biden met een omvangrijk steunpakket zal komen om de Amerikaanse economie door de coronacrisis te loodsen, bleef zorgen voor optimisme op de beursvloeren.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent in de plus op 642,17 punten. De MidKap won 1 procent tot 965,55 punten. De beursgraadmeters in Londen en Parijs stegen tot 0,7 procent. Frankfurt klom 0,6 procent na een onverwachte stijging van de Duitse fabrieksorders in november.

Honderden aanhangers van de Amerikaanse president Donald Trump bestormden woensdagavond het Capitool, waar het Congres samenkwam om de verkiezing van Joe Biden en Kamala Harris te bevestigen. Bij de bestorming kwamen vier mensen om het leven. Beleggers hielden de blik echter gericht op de overwinning van de Democraten in de tweede ronde van de Senaatsverkiezingen in Georgia. De Democratische partij controleert daarmee ook de Senaat waardoor het voor Biden gemakkelijker wordt om zijn beleid uit te voeren.

Wolters Kluwer

Informatieleverancier Wolters Kluwer ging aan kop in de AEX met een winst van 1,7 procent. Biotechnoloog Galapagos kampte met een adviesverlaging door Kempen en sloot de rij met een min van 2 procent. ABN AMRO daalde 0,4 procent na de sterke koerswinst een dag eerder. Credit Suisse verlaagde het advies voor de bank.

Prosus raakte 1,8 procent kwijt na een fors koersverlies van het Chinese internetbedrijf Tencent. De Trump-regering overweegt om Tencent en het Chinese webwinkelconcern Alibaba op een zwarte lijst te zetten vanwege banden met het Chinese leger. Techinvesteerder Prosus heeft een groot belang in Tencent.

Bayer

In Frankfurt steeg Bayer 1,6 procent. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het Duitse chemie- en farmacieconcern gaat samenwerken met CureVac (plus 9 procent) voor de verdere ontwikkeling van het coronavaccin van het biotechbedrijf. Sainsbury klom dik 4 procent in Londen. Het Britse supermarktconcern zag de verkopen in de kerstperiode stijgen en schroefde zijn winstverwachting voor het jaar op.

De euro was 1,2298 dollar waard, tegen 1,2290 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 50,84 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent meer op 54,41 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Gasprijs hard omhoog na aanvallen gasinstallaties Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is donderdagochtend zeer sterk gestegen door de aanvallen op gasinstallaties in het Midden-Oosten. Op de Amsterdamse gasbeurs, de maatstaf voor de Europese prijzen, schoot de prijs met wel 35 procent omhoog.

15 minuten geleden
Olieprijs stijgt verder, benzine en diesel in Nederland duurder

AMSTERDAM (ANP) - De olieprijzen zijn verder opgelopen na aanvallen op belangrijke energie-installaties in het Midden-Oosten. Raketten troffen onder andere de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Aan de pomp in Nederland liepen de adviesprijzen voor benzine en diesel verder op.

41 minuten geleden
Aziatische beurzen omlaag door oplopende olieprijzen

TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen donderdag stevig omlaag na aanvallen door Iran op belangrijke gasinstallaties in Qatar. Hierdoor gingen de olieprijzen weer hard omhoog. Beleggers vrezen dat een escalerende oorlog in het Midden-Oosten de inflatiedruk verder zal verhogen. Ook werd de stemming in Azië gedrukt door zware verliezen op Wall Street woensdag.

42 minuten geleden
Werkloosheid in Nederland stijgt licht naar 4,1 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in februari, na vijf maanden onveranderd te zijn gebleven, licht gestegen tot 4,1 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In september, oktober, november, december en januari zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. De werkloosheid zit hiermee op het hoogste niveau in vier jaar.

1 uur geleden
Italië verlaagt brandstofaccijns na flinke stijging pompprijzen

ROME (ANP/RTR) - Italië heeft woensdag de accijns op brandstoffen verlaagd om huishoudens en bedrijven tegemoet te komen, nu de energiekosten flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. "We verlagen de brandstofprijs met 25 cent per liter, voor iedereen", heeft premier Giorgia Meloni aangekondigd.

9 uur geleden
Wall Street flink lager na Fed-besluit en fikse olieprijsstijging

NEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag met stevige verliezen gesloten, nadat de Federal Reserve de Amerikaanse rentetarieven onveranderd liet en slechts één renteverlaging voor dit jaar voorspelde. Volgens kenners was het rentebesluit evenwel in lijn met de verwachtingen. De oorlog in het Midden-Oosten bleef de gemoederen echter bezighouden. De olieprijzen zijn flink verder opgelopen, mede door een Iraanse aanval op een belangrijke gasinstallatie in Qatar.

10 uur geleden
Bewindvoerders werken aan voortzetting onlinewoonwinkel Fonq

UTRECHT (ANP) - De bewindvoerders van het bedrijf achter onlinewoonwinkel Fonq willen de websites van Fonq en Naduvi toegankelijk houden voor consumenten. Op dit moment kunnen echter geen bestellingen worden geplaatst en geen betalingen worden gedaan. Ondertussen zoeken de bewindvoerders naar mogelijkheden om het bedrijf of delen ervan voort te zetten.

10 uur geleden