Beurzen terughoudend door virusvrees
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet maandag een voorzichtig plusje zien. Ook op de andere Europese beurzen bleef de stemming terughoudend na de forse verliezen op vrijdag. Alle ogen waren gericht op China, waar de beurshandel na de verlengde vakantieperiode werd hervat en beleggers voor het eerst konden reageren op de ontwikkelingen rond de uitbraak van het nieuwe coronavirus.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 590,19 punten. De MidKap won ook 0,1 procent, tot 911,76 punten. Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 0,3 procent.
In Shanghai en Shenzhen sloten de beursgraadmeters met verliezen van 7,7 en 8,4 procent en zagen meer dan 400 miljard dollar aan waarde verdampen. De Chinese centrale bank pompte miljarden in de markt om de koersval te verzachten. Het coronavirus heeft in China inmiddels meer levens gekost dan de SARS-epidemie van zeventien jaar geleden.
Shell
Techinvesteerder Prosus voerde de stijgers aan in de AEX met een winst van 1,4 procent. Olie- en gasconcern Shell stond onderaan met een min van 1,1 procent. Betaalbedrijf Adyen klom 0,2 procent na het nieuws dat betalingsdienstverlener Worldline (min 5 procent) zijn eveneens uit Frankrijk afkomstige branchegenoot Ingenico (plus 12 procent) koopt voor 7,8 miljard euro.
In de MidKap daalde Takeaway 0,4 procent. De maaltijdbezorger en zijn Britse branchegenoot Just Eat moeten na hun fusie voorlopig nog als twee aparte bedrijven worden geleid. Die verplichting blijft gelden totdat de Britse marktwaakhond het onderzoek naar de deal heeft afgerond.
Ryanair
Ryanair klom ruim 4 procent in Dublin. De Ierse prijsvechter vervoerde afgelopen kwartaal meer passagiers en verdiende ook meer aan die reizigers. Julius Bär zakte 3,5 procent in Zürich. De Zwitserse bank schrapt 300 banen na tegenvallende resultaten. In Frankfurt verloor Siemens Healthineers 4,5 procent. Het medisch technologiebedrijf boekte afgelopen kwartaal minder winst.
De euro was 1,1072 dollar waard tegen 1,1082 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,5 procent tot 51,31 dollar. Brentolie werd 1 procent goedkoper op 56,03 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegverkeer naar verschillende bestemmingen aan de Amerikaanse oostkust kan weer worden hervat, nadat een telecomstoring eerder op de dag voor problemen zorgde. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA zegt dat een vliegverbod voor de luchthaven in Boston is opgeheven. Ook vluchten op de luchthavens LaGuardia en JFK Airport in New York worden hervat.
4 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft vliegverkeer stilgelegd op de luchthavens JFK Airport en LaGuardia in New York en Logan Airport in Boston door een telecomstoring die zich verder uitbreidt. Het gaat om vertrekkende vluchten.
44 minuten geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Advanced Micro Devices (AMD) bereikte maandag voor het eerst een marktwaarde van 1 biljoen dollar, ofwel 1000 miljard dollar. Het Amerikaanse chipbedrijf profiteert van de opleving van chipmakers op de aandelenbeurzen, door de enorme vraag naar chips voor AI-toepassingen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omhoog. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Die daling hing samen met diplomatieke inspanningen om de oorlog in Iran te beëindigen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING-medewerkers die actief zijn als reservist krijgen vanaf maandag maximaal tien dagen per jaar betaald reservistenverlof. De bank heeft hierover afspraken gemaakt met het ministerie van Defensie. Dit soort regelingen, waarbij werkgevers het makkelijker maken voor medewerkers om hun reguliere werk te combineren met vrijwillige inzet voor de krijgsmacht, zijn in opkomst, ziet werkgeversvereniging AWVN.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft een schikking getroffen met Californië en de andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden via een rechtszaak. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van een ingewijde.
3 uur geledenVENETIË (ANP/RTR) - Venetië overweegt om de toeristenbelasting voor dagjesmensen fors te verhogen tot maximaal 30 euro per dag. Nu is dit nog 5 tot 10 euro. Daarnaast wil het stadsbestuur de periode waarin de toeristenbelasting wordt geheven verlengen.
4 uur geleden