Beurzen terughoudend door coronavrees
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs liet donderdag een klein verlies zien. Ook de andere Europese beursgraadmeters deden een stapje terug. De toename van het aantal coronabesmettingen in verschillende Amerikaanse staten en in de Chinese hoofdstad Peking bleef zorgen voor terughoudendheid bij beleggers. Daarnaast werd uitgekeken naar het rentebesluit van de Bank of England, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. Op het Damrak kwam technologiebedrijf TKH met een handelsbericht.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent lager op 564,95 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 758,21 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs verloren tot 0,7 procent.
Grootste daler in de AEX was met staalmaker ArcelorMittal een verlies van ruim 3 procent. Telecomconcern KPN ging aan kop met een winst van 1,1 procent.
Sterkste stijger
TKH was de sterkste stijger in de MidKap met een winst van bijna 4 procent. Het bedrijf gaat snijden in de kosten vanwege de coronapandemie en neemt daarvoor een eenmalige last van 3 miljoen tot 5 miljoen euro. TKH kampt vooral bij zijn divisies voor de industrie en bouwoplossingen met teruglopende inkomsten. Lockdowns in Frankrijk, Italië en de Verenigde Staten in april en mei hadden volgens de technologiegroep een forse impact. In China is de bedrijvigheid van de onderneming weer goeddeels op peil.
Altice Europe daalde 2,1 procent. De Franse mediatak van het kabel- en telecombedrijf gaat als gevolg van de coronacrisis honderden banen schrappen. Vakbonden maken melding van 380 arbeidsplaatsen die bij NextRadioTV verdwijnen. NSI verloor 1,1 procent. De vastgoedinvesteerder heeft een langjarige huurovereenkomst gesloten met het Rijksvastgoedbedrijf voor het Bentinck Huis in Den Haag.
Gespannen
In Frankfurt zakte Wirecard 5 procent. Beleggers keken gespannen uit naar de uitgestelde jaarcijfers over 2019 die de Duitse betalingsverwerker later op de dag zal vrijgeven. De Britse zakenkrant Financial Times meldde in oktober vorig jaar dat Wirecard de omzet en winst op frauduleuze wijze heeft opgekrikt. Volgens Wirecard is er geen sprake van boekhoudfraude.
De euro was 1,1245 dollar waard, tegen 1,1215 dollar op een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse daalde 0,2 procent tot 37,90 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 40,81 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.
4 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
7 uur geleden