Beurzen stijgen door hoop op economisch herstel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen stonden dinsdag stevig in het groen. De stemming werd gesteund door beter dan verwachte cijfers over de activiteit in de industrie en dienstensector van de eurozone. Ook zorgde de verzekering van de Amerikaanse president Donald Trump dat de handelsdeal met China volledig intact is, voor opluchting bij beleggers. Trump reageerde daarmee op uitlatingen van zijn handelsadviseur Peter Navarro, die leek te suggereren dat het handelsakkoord van tafel was.
De AEX-index op Beursplein 5 kreeg er rond het middaguur 1,5 procent bij op 573,40 punten. De MidKap steeg 1,7 procent tot 764,42 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs dikten tot 2,1 procent aan.
Koploper in de AEX was verzekeraar Aegon met een winst van 6,5 procent. Unibail-Rodamco-Westfield klom 1,6 procent. Het winkelvastgoedfonds haalde 750 miljoen euro op met de plaatsing van obligaties. Het bedrijf heeft daarmee de beschikking over 12,7 miljard euro aan contanten en ongebruikte kredietlijnen. Biotechnologiebedrijf Galapagos stond onderaan met een verlies van 0,4 procent.
Aalberts
Aalberts voerde de stijgers in de MidKap aan met een winst van 5,5 procent dankzij een positief handelsbericht. De industrieel toeleverancier zag de autonome omzet in de eerste vijf maanden van dit jaar met 12 procent dalen vanwege de coronacrisis. Vanaf de laatste weken van mei ziet het bedrijf de orders en omzet echter weer toenemen. Tankopslagbedrijf Vopak sloot de rij met een min van 0,8 procent.
Accsys steeg 7,5 procent bij de kleinere bedrijven na goed ontvangen jaarcijfers. Het houtbedrijf wist vorig boekjaar zijn omzet met een kwart op te voeren en de winstmarge te verbeteren. Heijmans won 2,7 procent. De bouwer gaat voor Rijkswaterstaat groot onderhoud uitvoeren aan de rijksweg A79. Het project heeft een waarde van ongeveer 24 miljoen euro.
Wirecard
In Frankfurt veerde Wirecard (plus 15 procent) op. De Duitse betalingsverwerker raakte in de afgelopen dagen ruim 80 procent aan beurswaarde kwijt door een omvangrijk boekhoudschandaal. De onlangs opgestapte topman Markus Braun van Wirecard is gearresteerd. Sanofi verloor 0,4 procent in Parijs. De Franse farmaceut verwacht dat een van zijn mogelijke vaccins tegen Covid-19 op zijn vroegst in de eerste helft van volgend jaar is goedgekeurd.
De euro was 1,1286 dollar waard tegen 1,1257 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 41,00 dollar. Brentolie werd ook 0,7 procent duurder, op 43,37 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Honderden vluchten op de grote luchthavens van New York zijn geschrapt in verband met een grote sneeuwstorm. Er wordt verwacht dat er vanaf vrijdagmiddag tot en met zaterdag zware sneeuwval is in New York City en op Long Island, met een mogelijke ophoping van wel 20 centimeter sneeuw voordat de storm afneemt.
23 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De kansen op werk voor werklozen in Duitsland zijn op een historisch dieptepunt, waarschuwt de directeur van de Bundesagentur für Arbeit. In opmerkingen die vrijdag werden vrijgegeven, vertelt Andrea Nahles aan nieuwssite web.de dat de Duitse arbeidsmarkt al enkele maanden stagneert en geen vooruitgang boekt.
55 minuten geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland en Kazachstan hebben de eerste lancering onder hun gezamenlijke Baiterek-ruimteproject uitgesteld. De debuutlancering van de Russische Soejoz 5-raket wordt verschoven naar een nader te bepalen tijdstip om extra controles mogelijk te maken.
57 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - China's uitgestrekte spoornet voor hogesnelheidstreinen heeft een totale operationele afstand van 50.000 kilometer bereikt met de opening van een nieuwe lijn op vrijdag. Daarmee is het netwerk, het langste ter wereld, inmiddels een vijfde langer dan de omtrek van de aarde.
59 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse minister voor Digitale Zaken, Karsten Wildberger, staat open voor een verbod op sociale media voor kinderen, zoals dat in Australië is ingevoerd. "Ik zie daar veel voordelen in. Ik vind de vraag naar een leeftijdsbeperking meer dan gerechtvaardigd", zei hij tegen het Duitse persbureau dpa.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Britse techactivist Imran Ahmed, hoofd van de in de Verenigde Staten gevestigde anti-desinformatiewaakhond Center for Countering Digital Hate, heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om een aan hem opgelegd visumverbod. Volgens Ahmed is de maatregel een "ongrondwettelijke" poging om een Amerikaanse inwoner uit te zetten.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - Zilver heeft vrijdag voor het eerst een prijs van 75 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Ook de goudprijs neemt steeds verder toe, mede door de opgelopen geopolitieke spanningen en de zwakte van de Amerikaanse dollar.
2 uur geleden