Beurzen sluiten lager door aanhoudende onrust over handelsstrijd
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn vrijdag overwegend met verliezen het weekend ingegaan door de aanhoudende onrust over de handelsstrijd van de Amerikaanse president Donald Trump. Beleggers reageerden ook op tegenvallende cijfers uit de Verenigde Staten. Dit wakkerde de vrees aan dat de vele importheffingen van Trump de inflatie kunnen opdrijven.
De AEX-index in Amsterdam sloot 0,8 procent lager op 907,46 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen op het Damrak, daalde 0,9 procent tot 867,77 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt verloren tot 1 procent. Op Wall Street was rond het slot van de Europese beurzen sprake van minnen tot 2,4 procent. De onrust daar werd versterkt door definitieve cijfers van de Universiteit van Michigan die aantoonden dat het consumentenvertrouwen in maart verder is verslechterd.
Trump kondigde deze week aan importheffingen van 25 procent in te voeren op alle auto's en auto-onderdelen die buiten de VS worden gemaakt en lijkt woensdag met nieuwe tarieven te komen. Handelspartners beraden zich op tegenmaatregelen.
ArcelorMittal en Ubisoft
Een van de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak was opnieuw staalconcern ArcelorMittal, dat gevoelig is voor handelstarieven. Het aandeel verloor ruim 3 procent. Randstad leverde bijna 6 procent in. Het uitzendconcern noteerde ex dividend, wat betekent dat het aandeel geen recht meer geeft op het dividend over de afgelopen periode.
In Parijs vertoonde Ubisoft een opmerkelijk koersverloop. De geplaagde Franse gameontwikkelaar steeg aan het begin van de dag nog zo'n 12 procent in waarde, maar eindigde bijna 2 procent lager. Ubisoft heeft het Chinese Tencent binnengehaald als investeerder om verder te kunnen werken aan bekende spellenreeksen als Assassin's Creed, Far Cry en Tom Clancy's Rainbow Six. De titels worden ondergebracht in een nieuw dochterbedrijf, waarin Tencent een belang van een kwart krijgt. Een analist van de firma TD Cowen wees erop dat Ubisoft hierdoor in de toekomst niet meer een volledig belang heeft in zijn meest succesvolle games.
Meer uit Financieel
HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.
6 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.
7 uur geledenWENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.
9 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
13 uur geleden