Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen sluiten lager door aanhoudende onrust over handelsstrijd

Beurzen sluiten lager door aanhoudende onrust over handelsstrijd

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn vrijdag overwegend met verliezen het weekend ingegaan door de aanhoudende onrust over de handelsstrijd van de Amerikaanse president Donald Trump. Beleggers reageerden ook op tegenvallende cijfers uit de Verenigde Staten. Dit wakkerde de vrees aan dat de vele importheffingen van Trump de inflatie kunnen opdrijven.

De AEX-index in Amsterdam sloot 0,8 procent lager op 907,46 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen op het Damrak, daalde 0,9 procent tot 867,77 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt verloren tot 1 procent. Op Wall Street was rond het slot van de Europese beurzen sprake van minnen tot 2,4 procent. De onrust daar werd versterkt door definitieve cijfers van de Universiteit van Michigan die aantoonden dat het consumentenvertrouwen in maart verder is verslechterd.

Trump kondigde deze week aan importheffingen van 25 procent in te voeren op alle auto's en auto-onderdelen die buiten de VS worden gemaakt en lijkt woensdag met nieuwe tarieven te komen. Handelspartners beraden zich op tegenmaatregelen.

ArcelorMittal en Ubisoft

Een van de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak was opnieuw staalconcern ArcelorMittal, dat gevoelig is voor handelstarieven. Het aandeel verloor ruim 3 procent. Randstad leverde bijna 6 procent in. Het uitzendconcern noteerde ex dividend, wat betekent dat het aandeel geen recht meer geeft op het dividend over de afgelopen periode.

In Parijs vertoonde Ubisoft een opmerkelijk koersverloop. De geplaagde Franse gameontwikkelaar steeg aan het begin van de dag nog zo'n 12 procent in waarde, maar eindigde bijna 2 procent lager. Ubisoft heeft het Chinese Tencent binnengehaald als investeerder om verder te kunnen werken aan bekende spellenreeksen als Assassin's Creed, Far Cry en Tom Clancy's Rainbow Six. De titels worden ondergebracht in een nieuw dochterbedrijf, waarin Tencent een belang van een kwart krijgt. Een analist van de firma TD Cowen wees erop dat Ubisoft hierdoor in de toekomst niet meer een volledig belang heeft in zijn meest succesvolle games.

Meer uit Financieel

Frans olieconcern TotalEnergies keert terug naar Venezuela

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.

4 uur geleden
Dieselprijs aan Franse pomp naar record van gemiddeld 2,41 euro

PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.

6 uur geleden
FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

7 uur geleden
Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

9 uur geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

1 dag geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

1 dag geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

1 dag geleden