Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen sluiten hoger op Britse verkiezingsdag

Beurzen sluiten hoger op Britse verkiezingsdag

LONDEN (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers konden zich optrekken aan de Britse parlementsverkiezingen van donderdag. Daarbij ligt Labour op koers voor een grote overwinning. Ook zijn er nieuwe peilingen naar buiten gekomen uit Frankrijk. Daar lijkt de radicaal-rechtse partij van Marine Le Pen dit weekend weliswaar te gaan winnen, maar een absolute meerderheid lijkt er niet in te zitten.

Zowel in Londen als in Parijs wonnen de belangrijkste beursgraadmeters bijna 1 procent. De AEX-index in Amsterdam eindigde 0,4 procent hoger op 934,82 punten. Ook in Frankfurt was sprake van een plus van 0,4 procent. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen aan het Damrak, klom 0,1 procent tot 872,58 punten.

Labour-leider Keir Starmer kan de eerste Labour-premier worden sinds Gordon Brown, die tot 2010 aan de macht was. Hij heeft het aanjagen van de economische groei tot speerpunt gemaakt in zijn verkiezingscampagne. Starmer heeft ook gezegd de banden met de Europese Unie aan te willen halen als Labour de verkiezingen wint.

Franse verkiezingen

Dat Le Pen waarschijnlijk niet aan een absolute meerderheid komt in het Franse parlement, kan zorgen voor opluchting bij beleggers daar. Enkele weken terug was er nog onrust op de beurs in Parijs door zorgen over de Franse overheidsfinanciën bij een overwinning van Le Pen.

Op Beursplein 5 trokken chipbedrijven verder de aandacht. ASMI won 1,9 procent en was daarmee koploper in de AEX, terwijl branchegenoot Besi 0,8 procent verloor en onderaan eindigde in de lijst. Besi kende een dag eerder al een koerssprong van meer dan 7 procent, dankzij een flinke verhoging van het koersdoel door de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley.

Vertrouwen in Philips

Philips hoorde eveneens bij de winnaars, net als op woensdag. De Amerikaanse vermogensbeheerder Artisan heeft zijn deelneming in Philips opgevoerd tot iets meer dan 10 procent, is deze week bekend geworden. Dit wijst erop dat het vertrouwen van investeerders in Philips weer begint toe te nemen, sinds Philips in april een belangrijke schikking heeft getroffen in verband met de slaapapneu-affaire. Exor, de grootaandeelhouder van Philips, heeft zijn belang in het Nederlandse zorgtechnologiebedrijf onlangs ook vergroot. Dat Italiaanse investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli bezit circa 17,5 procent van Philips.

De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg een fractie tot 83,91 dollar en Brentolie werd 0,1 procent duurder op 87,44 dollar per vat. De euro was 1,0812 dollar waard, tegen 1,0806 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

8 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

8 uur geleden
Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

10 uur geleden
Netflix biedt vanaf 2027 abonnement met reclame aan in Nederland

NEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.

10 uur geleden
Moederbedrijf speelgoedmerk Playmobil blijft minder verkopen

ZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.

11 uur geleden
AI-bedrijf Mistral praat met banken over tegenhanger voor Mythos

PARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.

11 uur geleden
AEX eindigt flink hoger, ABN AMRO grote winnaar

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.

12 uur geleden