Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen schuiven brexitzorgen aan de kant

Beurzen schuiven brexitzorgen aan de kant

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen wonnen woensdag terrein. Beleggers trokken zich op aan de positieve ontwikkelingen rond de coronavaccins en schoven de zorgen over de brexitonderhandelingen aan de kant. Op het Damrak werd Signify flink lager gezet na de bekendmaking van nieuwe doelstellingen door het verlichtingsbedrijf. Ook de Europese chipmaker STMicroelectronics moest het ontgelden na een update van de strategie.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent hoger op 619,80 punten. De MidKap zakte 0,6 procent tot 909,26 punten. Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 1 procent.

Signify (min 5,6 procent) was hekkensluiter in de MidKap. Het verlichtingsbedrijf wil de komende jaren zijn winstgevendheid verhogen en ook weer groeien. Dit jaar denkt Signify dat de omzet zal krimpen, vooral vanwege de coronacrisis. Het concern had nog geen verwachtingen voor 2020 uitgesproken door de onzekerheid rond corona. Volgens analisten van ING vielen de prognoses voor dit jaar tegen.

Aegon

Verzekeraar Aegon, die donderdag een beleggersdag houdt, was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 3,5 procent, dankzij een positief analistenrapport van KBC Securities. Maaltijdbestelsite Just Eat Takeaway en olie- en gasconcern Shell volgden met plussen van ruim 2 procent. Speciaalchemiebedrijf DSM sloot de rij met een min van 0,9 procent.

Chipmachinemaker ASML daalde 0,8 procent, na tegenvallend nieuws van STMicroelectronics. De Europese chipmaker kelderde ruim 11 procent in Parijs nadat het bedrijf liet weten zijn omzetdoel van 12 miljard dollar per jaar uit te stellen tot 2023.

UBS

Op de lokale markt klom JDE Peet's 0,2 procent. Het koffie- en theeconcern promoveert op 21 december naar de MidKap. Het bedrijf achter Douwe Egberts neemt de plek in van bouwbedrijf BAM (min 3,1 procent), dat naar de index voor kleinere beursfondsen degradeert.

UBS klom 0,2 procent in Zürich. De Zwitserse bank liet weten kennis te hebben genomen van het feit dat oud-topman Ralph Hamers van ING strafrechtelijk wordt vervolgd voor het falende toezicht op witwaspraktijken bij de Nederlandse bank. Hamers is inmiddels topman van UBS. De Zwitserse bank stelt er vertrouwen in te hebben dat Hamers zijn functie kan blijven vervullen. Het aandeel ING steeg 1,4 procent in Amsterdam.

De euro was 1,2131 dollar waard, tegenover 1,2110 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,9 procent tot 46,03 dollar. Brentolie kostte ook 0,9 procent meer, op 49,27 dollar per vat.

Meer uit Financieel

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

40 minuten geleden
Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

2 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

3 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

5 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

6 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

7 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

8 uur geleden