Beurzen schuiven brexitzorgen aan de kant
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen wonnen woensdag terrein. Beleggers trokken zich op aan de positieve ontwikkelingen rond de coronavaccins en schoven de zorgen over de brexitonderhandelingen aan de kant. Op het Damrak werd Signify flink lager gezet na de bekendmaking van nieuwe doelstellingen door het verlichtingsbedrijf. Ook de Europese chipmaker STMicroelectronics moest het ontgelden na een update van de strategie.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent hoger op 619,80 punten. De MidKap zakte 0,6 procent tot 909,26 punten. Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 1 procent.
Signify (min 5,6 procent) was hekkensluiter in de MidKap. Het verlichtingsbedrijf wil de komende jaren zijn winstgevendheid verhogen en ook weer groeien. Dit jaar denkt Signify dat de omzet zal krimpen, vooral vanwege de coronacrisis. Het concern had nog geen verwachtingen voor 2020 uitgesproken door de onzekerheid rond corona. Volgens analisten van ING vielen de prognoses voor dit jaar tegen.
Aegon
Verzekeraar Aegon, die donderdag een beleggersdag houdt, was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 3,5 procent, dankzij een positief analistenrapport van KBC Securities. Maaltijdbestelsite Just Eat Takeaway en olie- en gasconcern Shell volgden met plussen van ruim 2 procent. Speciaalchemiebedrijf DSM sloot de rij met een min van 0,9 procent.
Chipmachinemaker ASML daalde 0,8 procent, na tegenvallend nieuws van STMicroelectronics. De Europese chipmaker kelderde ruim 11 procent in Parijs nadat het bedrijf liet weten zijn omzetdoel van 12 miljard dollar per jaar uit te stellen tot 2023.
UBS
Op de lokale markt klom JDE Peet's 0,2 procent. Het koffie- en theeconcern promoveert op 21 december naar de MidKap. Het bedrijf achter Douwe Egberts neemt de plek in van bouwbedrijf BAM (min 3,1 procent), dat naar de index voor kleinere beursfondsen degradeert.
UBS klom 0,2 procent in Zürich. De Zwitserse bank liet weten kennis te hebben genomen van het feit dat oud-topman Ralph Hamers van ING strafrechtelijk wordt vervolgd voor het falende toezicht op witwaspraktijken bij de Nederlandse bank. Hamers is inmiddels topman van UBS. De Zwitserse bank stelt er vertrouwen in te hebben dat Hamers zijn functie kan blijven vervullen. Het aandeel ING steeg 1,4 procent in Amsterdam.
De euro was 1,2131 dollar waard, tegenover 1,2110 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,9 procent tot 46,03 dollar. Brentolie kostte ook 0,9 procent meer, op 49,27 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met een nieuwe verliesbeurt het weekend ingegaan. Vrijdagochtend herstelde de belangrijkste graadmeter in Amsterdam wat van het verlies van 2,2 procent een dag eerder, maar die plus veranderde gedurende de dag in een min van 1,6 procent tot 961,62 punten. De aanhoudende zorgen over de oorlog in Iran drukten op het sentiment van beleggers wereldwijd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De topman van Pinterest heeft wereldleiders opgeroepen om sociale media te verbieden voor kinderen onder de zestien jaar. "Als zowel bestuurder als ouder geloof ik dat we eerlijk moeten zijn: sociale media zoals ze nu bestaan, zijn niet veilig voor kinderen onder de zestien", schreef Bill Ready op LinkedIn.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell verwacht dat het ongeveer een jaar duurt voordat zijn beschadigde energiefaciliteit in Qatar volledig is gerepareerd. Dat meldt het olie- en gasconcern vrijdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt de maatregelen die het Internationaal Energieagentschap (IEA) voorstelt om olie en gas te besparen "vooral voor veel andere landen relevant". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd tijdens zijn persconferentie na afloop van de wekelijkse ministerraad. Hij wees erop dat Nederland de afgelopen jaren al heel veel aan energiebesparing heeft gedaan.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft afgelopen jaar een lagere omzet geboekt, onder meer door een afname van het aantal bestellingen uit de chipsector. De winst groeide wel dankzij kostenbesparingen, bijvoorbeeld op personeel. Voor dit jaar verwacht het Eindhovense bedrijf dat zowel de winst als de omzet groeit, al is dat onder meer nog afhankelijk van het verloop van de Iranoorlog.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag opnieuw lager begonnen. De zorgen om de Iranoorlog hielden aan nadat het land verder was gegaan met het aanvallen van de Golfstaten. Dit brengt verdere onzekerheid met zich mee voor de wereldwijde energievoorziening en de economische gevolgen.
5 uur geleden