Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen over breed front omhoog, AEX tikt 800 punten weer aan

Beurzen over breed front omhoog, AEX tikt 800 punten weer aan

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen gingen donderdag over een breed front omhoog. Beleggers trokken zich op aan de positieve stemming op Wall Street, waar de inflatiezorgen afnamen. Op het Damrak tikte de AEX-index weer even de 800 punten aan. Woensdag wist de hoofdindex al kortstondig boven deze puntengrens uit te stijgen. Beleggers waren verder vooral in afwachting van de wekelijkse aanvragen van werkloosheidsuitkeringen in de Verenigde Staten en de Amerikaanse winkelverkopen, die later op de dag bekend worden gemaakt.

De hoofdgraadmeter op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent in de plus op 798,76 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 1094,53 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 1,1 procent.

Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield ging aan kop in de AEX met een plus van 1,7 procent. Uitzender Randstad en verzekeraar NN Group volgden met winsten van 1,4 procent. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway voerde de schaarse dalers aan met een min van 0,6 procent. Levensmiddelenconcern Unilever kampte met een adviesverlaging door Deutsche Bank en daalde 0,2 procent.

OCI

In de MidKap stond kunstmestproducent OCI bovenaan met een winst van 4,5 procent. Financieel dienstverlener Intertrust sloot de rij met een verlies van 1,3 procent. Op de lokale markt zakte Alumexx dik 7 procent na publicatie van de resultaten. De fabrikant van ladders en steigers zit sinds vorig jaar al op het zogenoemde strafbankje van beursbedrijf Euronext en heeft nog altijd geen accountant gevonden om de jaarrekening over 2019 te controleren.

In Frankfurt kelderde de maker van banden en auto-onderdelen Continental 14 procent na de langverwachte afsplitsing van zijn divisie Vitesco Technologies. Vitesco, dat zich richt op elektrische en hybride aandrijvingen voor voertuigen, gaf bij zijn beursdebuut 40 miljoen aandelen uit en steeg 12 procent. Aandeelhouders van Continental ontvingen één aandeel Vitesco voor elke vijf aandelen Continental die ze bezitten.

Ryanair

Ryanair klom 5,7 procent in Dublin. De Ierse luchtvaartmaatschappij verhoogde de groeidoelstellingen. De prijsvechter wil de komende vijf jaar met 50 procent groeien. Ryanair hoopt uit te breiden op Europese luchthavens en gaten op te vullen die andere maatschappijen door de coronacrisis hebben achtergelaten.

De euro was 1,1788 dollar waard tegen 1,1813 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde een fractie in prijs tot 72,60 dollar. Brentolie werd duurder op 75,48 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Grote fondsen in nieuw stelsel voorzien kleine pensioenverhoging

DEN HAAG (ANP) - Gepensioneerden van de grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel, kunnen volgend jaar mogelijk een bescheiden pensioenverhoging tegemoetzien. Dankzij positieve rendementen hebben Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW), Pensioenfonds Metaal en Techniek (PMT) en bpfBOUW hun financiële situatie in het tweede kwartaal duidelijk verbeterd.

2 uur geleden
Overwegend winsten op Wall Street na opluchting over inflatie

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met winsten geëindigd. Op de beurzen heerste opluchting over de nieuwste inflatiecijfers voor de Verenigde Staten, die grotendeels in lijn met de verwachting waren. Daarnaast zorgden goede resultaten van grote datacenterbedrijven voor optimisme over de groei van de AI-sector.

3 uur geleden
Brazilië beveelt Discord te stoppen met livestreams na zelfmoord

BRASILIA (ANP/AFP) - Een toezichthouder in Brazilië heeft chat- en videoplatform Discord opgedragen om livestreams stop te zetten in het land. Aanleiding is een zelfmoordzaak waarbij een 13-jarig meisje tijdens een livestream zou zijn aangemoedigd om zichzelf pijn te doen en uiteindelijk zelfmoord te plegen. Volgens datawaakhond ANPD heeft het internetbedrijf te weinig gedaan om kinderen en jongeren te beschermen.

4 uur geleden
Roemenië schakelt kerncentrale uit om lage waterstand

BOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië schakelt vanaf donderdag zijn enige kerncentrale uit vanwege de extreem lage waterstand van de Donau. Daartoe is besloten ondanks pogingen om de kerncentrale draaiend te houden.

5 uur geleden
Trump aangeklaagd om betaalde snellere socialemediaberichten

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is aangeklaagd door twee mediaorganisaties vanwege plannen om betalende klanten snellere toegang tot zijn berichten op Truth Social te geven. De nieuwsorganisaties noemen de plannen van het bedrijf Trump Media & Technology "buitengewoon corrupt en onwettelijk".

7 uur geleden
Prosus trekt AEX omlaag na cijfers Chinees Tencent

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies de handel uitgegaan. Techinvesteerder Prosus was een negatieve uitschieter na kwartaalcijfers van het Chinese internetconcern Tencent, waarin het AEX-bedrijf een groot belang heeft. Beleggers wereldwijd reageerden ook op nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

8 uur geleden
Cabinepersoneel easyJet Frankrijk opgeroepen te staken

PARIJS (ANP/AFP) - Vakbonden hebben het cabinepersoneel van easyJet Frankrijk opgeroepen om zaterdag en zondag te staken. Dat hebben drie bonden in een gezamenlijke verklaring bekendgemaakt. De luchtvaartmaatschappij vraagt de vakbonden om af te zien van de acties, omdat die in een erg druk weekend vallen.

8 uur geleden