Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen opnieuw omlaag door coronazorgen

Beurzen opnieuw omlaag door coronazorgen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen deden woensdag opnieuw een stap terug. De bezorgdheid over het economische herstel door de aanhoudende sterke stijging van het aantal coronabesmettingen in verschillende Amerikaanse staten hield de markten in de greep. Op het Damrak was het aandeel van biotechnoloog Kiadis Pharma in trek dankzij een grote deal met het Franse Sanofi.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,3 procent in de min op 573,79 punten. De MidKap zakte 1 procent tot 766,84 punten. Frankfurt, Parijs en Londen leverden tot 1 procent in.

Kiadis Pharma dikte 58 procent aan op de lokale markt. Het biotechnologiebedrijf heeft een licentiedeal gesloten met het Franse farmacieconcern Sanofi, waarbij Kiadis een betaling vooraf ontvangt van 17,5 miljoen euro. Volgens het bedrijf kan de deal in potentie meer dan 857 miljoen euro opleveren. Het draait om samenwerking bij de behandeling van een bepaalde vorm van bloedkanker. Analisten van KBC Securities schroefden het advies voor Kiadis op.

URW

Hekkensluiter in de AEX was vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield met een verlies van 3,1 procent. Techinvesteerder Prosus ging aan kop met een winst van 2,5 procent. In de MidKap sloot industrieel toeleverancier Aalberts de rij met een min van 3,7 procent. GrandVision daalde 0,2 procent. De deadline van het onderzoek van de Europese Commissie naar de overname van het optiekconcern door brillenfabrikant EssilorLuxottica is verschoven naar 20 augustus. Sterkste stijger was maritiem dienstverlener SBM Offshore met een plus van 1,3 procent.

In Frankfurt won Deutsche Post DHL 0,6 procent. Het Duitse postbedrijf zag het resultaat in het afgelopen kwartaal sterker dan verwacht stijgen doordat meer mensen online-aankopen deden vanwege de coronapandemie. De pakketbezorger wil zijn 500.000 werknemers laten meedelen in de winst, en geeft hun een bonus van 300 euro.

Deutsche Bank

Electrolux klom bijna 6 procent in Stockholm. De Zweedse maker van huishoudelijke apparatuur denkt dat het verlies in het tweede kwartaal lager zal uitvallen dan eerder gevreesd. Deutsche Bank zakte 1,1 procent. De grootste bank van Duitsland moet een boete van 150 miljoen dollar betalen in de VS vanwege falend toezicht op onder meer de omstreden financiƫle zaken van zedendelinquent Jeffrey Epstein.

De euro was 1,1268 dollar waard, tegen 1,1297 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper op 40,52 dollar. Brentolie daalde 0,1 procent in prijs tot 43,04 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Onderzoek: Nederlandse tuinen voor bijna helft versteend

APELDOORN (ANP) - Tuinen van woningen in Nederland zijn gemiddeld voor bijna de helft verhard met verstening en bijna een vijfde is zelfs voor meer dan driekwart versteend. Dat meldt verzekeraar Centraal Beheer in een analyse op basis van gegevens van ongeveer 5 miljoen woningen met een tuin. Centraal Beheer stelt dat een kleine vergroening van tuinen al een groot verschil kan maken bij extreem weer zoals hitte en zware regenval. Groenere tuinen kunnen beter regenwater opnemen en zorgen voor meer verkoeling.

19 minuten geleden
Beurs in Amsterdam opent fors lager na techuitverkoop in Seoul

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een fors verlies aan de dag begonnen. Veel aandacht ging uit naar bewegingen op de beurs in Seoul, waar de Zuid-Koreaanse index Kospi hard omlaagging door de uitverkoop van techaandelen. Ook op het Damrak stonden chipbedrijven onder druk. Bierbrouwer Heineken won na de aankondiging van Rafael Oliveira als nieuwe topman. Oliveira gaf eerder leiding aan koffie- en theebedrijf JDE Peet's.

32 minuten geleden
Arbodiensten: werkgevers moeten zich voorbereiden op hitte

UTRECHT (ANP) - De hoge temperaturen zorgen voor extra druk op veel werkvloeren en het is belangrijk dat werkgevers daar goed op inspelen en zich daarop voorbereiden. Dat melden de arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare. Zij stellen dat kleine aanpassingen al verschil kunnen maken, zoals het plannen van werkzaamheden op koelere momenten van de dag, het tijdelijk verlagen van de werkdruk of het inlassen van extra pauzes.

1 uur geleden
Heineken benoemt koffiebaas Oliveira tot nieuwe topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft Rafael Oliveira benoemd tot nieuwe topman van de bierbrouwer. Hij volgt topman Dolf van den Brink op, die in januari aankondigde te vertrekken. Oliveira is de eerste buitenstaander ooit die topman wordt van Heineken. Tot voor kort was hij de topman van koffie- en theeconcern JDE Peet's, bekend van Douwe Egberts en Pickwick.

1 uur geleden
Verzekeraars betaalden minder aan klimaatschade dan jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - Extreem weer heeft in Nederland vorig jaar voor ruim 155 miljoen euro aan verzekerde schade gezorgd, ongeveer de helft van het bedrag een jaar eerder. Dat blijkt uit de jaarlijkse Klimaatschademonitor van het Verbond van Verzekeraars. Stormen waren in 2025 met meer dan 60 miljoen euro de grootste schadepost, gevolgd door hagelschade van ongeveer 50 miljoen euro.

1 uur geleden
Waarderingskamer: minder bezwaar tegen WOZ ondanks hogere waarden

DEN HAAG (ANP) - Er zijn minder bezwaren binnengekomen over de WOZ-waarden van woningen. Dat blijkt uit de Staat van de WOZ 2026 van de Waarderingskamer. Dit terwijl woningwaarden gemiddeld stegen.

2 uur geleden
Kleine stijging verkoop nieuwe auto's in EU in mei

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie is in mei licht gestegen, waarmee de verkoop voor de vierde maand op rij is toegenomen. Wel zwakte de verkoopgroei af in vergelijking met voorgaande maanden. Dat meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA.

2 uur geleden