Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen openen hoger met blik op Britse verkiezingen

Beurzen openen hoger met blik op Britse verkiezingen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag met winsten geopend. Beleggers kijken vooral naar de Britse parlementsverkiezingen, waarbij Labour op koers ligt voor een grote overwinning. Partijleider Keir Starmer kan de eerste Labour-premier in veertien jaar worden.

De AEX-index in Amsterdam noteerde in de vroege handel 0,3 procent in de plus op 933,99 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 876,88 punten. In Parijs en Frankfurt waren winsten tot 0,6 procent te zien.

De FTSE in Londen ging 0,5 procent vooruit. Labour ligt in de peilingen ver voor op de Conservatieve Partij van premier Rishi Sunak. Starmer heeft gezegd dat hij de banden met de Europese Unie wil aanhalen als Labour de verkiezingen wint. Er wordt gestemd tussen 08.00 uur en 23.00 uur Nederlandse tijd.

Nationale feestdag

De Europese beurshandel moet het wel doen zonder richting vanuit Wall Street. Donderdag blijven de beurzen in New York dicht voor Onafhankelijkheidsdag. Fourth of July is een nationale feestdag in de Verenigde Staten.

In de AEX was zorgtechnologieconcern Philips koploper met een koerswinst van 1,8 procent. Chiptoeleverancier Besi klom 1,1 procent en borduurde daarmee voort op de koerssprong van meer dan 7 procent een dag eerder, dankzij een flinke verhoging van het koersdoel door de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley. Branchegenoot ASMI won 1,3 procent aan waarde.

Beleggingsadvies

In de MidKap werd kunstmestproducent OCI 2 procent hoger gezet. Zakenbank Jefferies verhoogde het beleggingsadvies voor OCI. Alfen sloot de rij bij de middelgrote fondsen op het Damrak met een daling van 2,6 procent. ING verlaagde het advies voor de producent van laadpalen en energiesystemen.

De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 0,9 procent tot 83,15 dollar en Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 86,66 dollar per vat. De euro was 1,0792 dollar waard, tegen 1,0806 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met hogere importheffingen bij uitblijven deals

WASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alsnog hogere importheffingen op te leggen aan landen waarmee de Verenigde Staten geen deal kunnen sluiten. Twee weken geleden had hij deze zogenoemde wederkerige heffingen voor negentig dagen verlaagd naar 10 procent om ruimte te bieden aan onderhandelingen. Dat zijn tarieven voor landen die zelf ook heffingen hebben op Amerikaanse goederen.

4 minuten geleden
FlixBus merkt flinke vraag naar busreizen richting Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - FlixBus merkt een flinke vraag naar boekingen richting Amsterdam, waar dit jaar meerdere evenementen plaatsvinden. De busvervoerder constateert veel interesse voor ritjes rond Koningsdag, de viering van het 750-jarig bestaan van de stad en het festivalseizoen. FlixBus past daarom zijn capaciteit aan om te voldoen aan de toestroom van "recordaantallen" reizigers.

25 minuten geleden
ACM spoort voedselbedrijven aan claims te controleren

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) spoort bedrijven in de levensmiddelensector aan hun duurzaamheidsclaims te controleren en zo nodig aan te passen. Volgens de toezichthouder worden er veel onduidelijke claims gedaan op producten, in advertenties en in winkels. Consumenten hebben juist behoefte aan duidelijkheid om duurzaamheid mee te wegen in hun keuze voor een bepaald eet- of drinkproduct, meent de ACM.

44 minuten geleden
Na ING verlaagt ook ABN AMRO spaarrente

AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO gaat de spaarrente verlagen. Vanaf volgende maand krijgen spaarders over het spaarsaldo tot en met 500.000 euro nog maar 1,25 procent rente. Dat is nu 1,5 procent. De renteverlaging geldt voor zowel particuliere als zakelijke spaarders. Ook de rente op kinderspaarrekeningen daalt met een kwart procentpunt.

1 uur geleden
Albert Heijn, Etos en Gall & Gall vinden nieuwe topvrouw bij bol

ZAANDAM (ANP) - Margaret Versteden-Van Duijn is vanaf september de nieuwe topvrouw van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall. Zij volgt Marit van Egmond op, die in maart al haar vertrek aankondigde. Versteden-Van Duijn staat nu nog aan het roer van bol, de webwinkel die net als Albert Heijn, Etos en Gall & Gall onder moederconcern Ahold Delhaize valt.

1 uur geleden
Havenondernemers vrezen vooral indirecte gevolgen beleid VS

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdamse havenondernemers verwachten dat het handelsbeleid van de Verenigde Staten vooral indirect effect zal hebben. Dat melden ondernemersvereniging Deltalinqs en netwerkclub Rotterdam Port Promotion Council (RPPC) op basis van een peiling. De ondernemers vrezen bijvoorbeeld stijgende inflatie en teruglopende wereldhandel.

1 uur geleden
Dove-moeder Unilever boekt lagere omzet door verkoop merken

LONDEN (ANP) - Levensmiddelenconcern Unilever heeft in het eerste kwartaal minder omzet geboekt. Het concern, bekend van onder meer Knorr, Dove en Rexona, wijt dit met name aan de verkoop van enkele merken.

1 uur geleden