Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen openen hoger met blik op Britse verkiezingen

Beurzen openen hoger met blik op Britse verkiezingen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag met winsten geopend. Beleggers kijken vooral naar de Britse parlementsverkiezingen, waarbij Labour op koers ligt voor een grote overwinning. Partijleider Keir Starmer kan de eerste Labour-premier in veertien jaar worden.

De AEX-index in Amsterdam noteerde in de vroege handel 0,3 procent in de plus op 933,99 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 876,88 punten. In Parijs en Frankfurt waren winsten tot 0,6 procent te zien.

De FTSE in Londen ging 0,5 procent vooruit. Labour ligt in de peilingen ver voor op de Conservatieve Partij van premier Rishi Sunak. Starmer heeft gezegd dat hij de banden met de Europese Unie wil aanhalen als Labour de verkiezingen wint. Er wordt gestemd tussen 08.00 uur en 23.00 uur Nederlandse tijd.

Nationale feestdag

De Europese beurshandel moet het wel doen zonder richting vanuit Wall Street. Donderdag blijven de beurzen in New York dicht voor Onafhankelijkheidsdag. Fourth of July is een nationale feestdag in de Verenigde Staten.

In de AEX was zorgtechnologieconcern Philips koploper met een koerswinst van 1,8 procent. Chiptoeleverancier Besi klom 1,1 procent en borduurde daarmee voort op de koerssprong van meer dan 7 procent een dag eerder, dankzij een flinke verhoging van het koersdoel door de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley. Branchegenoot ASMI won 1,3 procent aan waarde.

Beleggingsadvies

In de MidKap werd kunstmestproducent OCI 2 procent hoger gezet. Zakenbank Jefferies verhoogde het beleggingsadvies voor OCI. Alfen sloot de rij bij de middelgrote fondsen op het Damrak met een daling van 2,6 procent. ING verlaagde het advies voor de producent van laadpalen en energiesystemen.

De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 0,9 procent tot 83,15 dollar en Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 86,66 dollar per vat. De euro was 1,0792 dollar waard, tegen 1,0806 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Franse aanklagers willen arrestatie managers streamingsite Kick

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers willen dat meerdere bestuurders van het Australische streamingplatform Kick worden aangehouden na de dood van Raphael Graven. De 46-jarige Fransman, bekend om zijn extreme challenges, overleed in augustus tijdens een livestream waarin hij op zijn kanaal twaalf dagen lang werd vernederd en misbruikt.

2 uur geleden
Gemengd slot op Wall Street in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Beleggers kijken uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag, waarbij algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten onveranderd laat.

2 uur geleden
Omzet luxeconcern LVMH daalt door lager consumentenvertrouwen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, heeft de omzet en winst vorig jaar zien dalen. "Ondanks een geopolitieke en macro-economische omgeving die onzeker blijft", heeft het concern vertrouwen voor dit jaar, stelt LVMH in een toelichting. De Franse onderneming had onder meer last van importheffingen en de gespannen geopolitieke situatie, die het consumentenvertrouwen aantastten.

5 uur geleden
Eigenaar Pornhub beperkt toegang tot websites in VK

LONDEN (ANP/AFP) - De eigenaar van Pornhub en Youporn beperkt de toegang tot zijn websites in het Verenigd Koninkrijk. Vanaf 2 februari kunnen er geen nieuwe gebruikersaccounts meer worden gemaakt. Britse gebruikers die al een account hebben en hun leeftijd hebben geverifieerd, houden wel toegang, aldus moederbedrijf Aylo.

6 uur geleden
TikTok schikt in rechtszaak over verslavingsgevoeligheid jongeren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - TikTok schikt in een rechtszaak over socialemediaverslaving. Dat stellen de advocaten van de 19-jarige vrouw die het socialemediaplatform voor de rechter daagde. Zij klaagde ook YouTube, Meta en Snap aan. Dat laatste bedrijf trof eerder ook een schikking.

6 uur geleden
Europese beurzen hoger na historisch handelsakkoord EU-India

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beursgraadmeters eindigden dinsdag overwegend hoger, geholpen door de historische handelsovereenkomst van de Europese Unie met India. De onderhandelingen over de deal versnelden nadat de EU en India te maken kregen met handelstarieven van de Amerikaanse president Donald Trump. In het handelsverdrag is onder meer afgesproken dat de importtarieven op Europese auto's omlaaggaan van 110 naar 10 procent. Brussel verwacht dat de EU-export naar India wordt verdubbeld door de deal.

7 uur geleden
CNBC: pakketbezorger UPS schrapt nog eens 30.000 banen

ATLANTA (ANP) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS gaat opnieuw reorganiseren en schrapt daarvoor 30.000 extra banen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CNBC. In oktober liet het bedrijf al weten 34.000 banen te schrappen, vooral onder chauffeurs en pakketverwerkers, om kosten te besparen en de winstgevendheid te vergroten.

8 uur geleden