Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen openen hoger met blik op Britse verkiezingen

Beurzen openen hoger met blik op Britse verkiezingen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag met winsten geopend. Beleggers kijken vooral naar de Britse parlementsverkiezingen, waarbij Labour op koers ligt voor een grote overwinning. Partijleider Keir Starmer kan de eerste Labour-premier in veertien jaar worden.

De AEX-index in Amsterdam noteerde in de vroege handel 0,3 procent in de plus op 933,99 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 876,88 punten. In Parijs en Frankfurt waren winsten tot 0,6 procent te zien.

De FTSE in Londen ging 0,5 procent vooruit. Labour ligt in de peilingen ver voor op de Conservatieve Partij van premier Rishi Sunak. Starmer heeft gezegd dat hij de banden met de Europese Unie wil aanhalen als Labour de verkiezingen wint. Er wordt gestemd tussen 08.00 uur en 23.00 uur Nederlandse tijd.

Nationale feestdag

De Europese beurshandel moet het wel doen zonder richting vanuit Wall Street. Donderdag blijven de beurzen in New York dicht voor Onafhankelijkheidsdag. Fourth of July is een nationale feestdag in de Verenigde Staten.

In de AEX was zorgtechnologieconcern Philips koploper met een koerswinst van 1,8 procent. Chiptoeleverancier Besi klom 1,1 procent en borduurde daarmee voort op de koerssprong van meer dan 7 procent een dag eerder, dankzij een flinke verhoging van het koersdoel door de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley. Branchegenoot ASMI won 1,3 procent aan waarde.

Beleggingsadvies

In de MidKap werd kunstmestproducent OCI 2 procent hoger gezet. Zakenbank Jefferies verhoogde het beleggingsadvies voor OCI. Alfen sloot de rij bij de middelgrote fondsen op het Damrak met een daling van 2,6 procent. ING verlaagde het advies voor de producent van laadpalen en energiesystemen.

De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 0,9 procent tot 83,15 dollar en Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 86,66 dollar per vat. De euro was 1,0792 dollar waard, tegen 1,0806 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Disney schrapt tot duizend banen, meldt WSJ

NEW YORK (ANP/RTR) - Het Amerikaanse entertainmentconcern Walt Disney is van plan om de komende weken tot duizend banen te schrappen, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Onder meer de marketingafdeling wordt daardoor geraakt.

3 minuten geleden
ABN AMRO: investeringen defensie vergroten druk op bouwcapaciteit

AMSTERDAM (ANP) - De overheidsplannen om meer te investeren in defensie voeren de druk op de bouwcapaciteit van Nederland verder op. Kazernes, opslagplaatsen en oefenterreinen dingen om dezelfde aannemers, ingenieurs en installateurs die ook nodig zijn voor woningbouw, uitbreiding van het stroomnet en onderhoud aan bruggen en wegen. Daarmee vergroot de opgave vanuit het ministerie van Defensie de druk op een toch al krappe arbeidsmarkt in de bouwsector, meldt ABN AMRO in een nieuw rapport.

1 uur geleden
Olieprijzen gaan weer omhoog na sterke daling dag eerder

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen donderdagochtend weer omhoog na de sterke daling een dag eerder door optimisme op de oliemarkt over de wapenstilstand in het Midden-Oosten. Maar nu lijkt er weer enige onzekerheid te zijn over het staakt-het-vuren, want de Straat van Hormuz blijft vrijwel volledig afgesloten door Iran. Daarnaast heeft Hezbollah raketten afgeschoten op Israël.

1 uur geleden
Consumentenbestedingen gedaald in februari

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten hebben in februari minder besteed dan een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) kromp de consumentenconsumptie met 0,5 procent op jaarbasis. De uitgaven aan diensten stegen een fractie, maar aan goederen werd minder besteed.

2 uur geleden
HDN: rentevrees door oorlog drijft hypotheekaanvragen omhoog

DE MEERN (ANP) - Na een zwakke start is het aantal hypotheekaanvragen in het eerste kwartaal van dit jaar toch gestegen. Dat komt vooral door een sterke piek in de laatste weken van maart, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Volgens de organisatie kwamen in totaal ruim 146.800 aanvragen binnen, 3,3 procent meer dan een jaar eerder.

2 uur geleden
Wapenstilstand Midden-Oosten zorgt voor opluchting op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.

10 uur geleden
Vakbond roept cabinepersoneel Lufthansa op vrijdag te staken

FRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.

12 uur geleden