Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen op Wall Street zetten opmars door

Beurzen op Wall Street zetten opmars door

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger geopend. De afgelopen dagen gingen de graadmeters op Wall Street al flink omhoog ondanks onzekerheid over wie de nieuwe president van de Verenigde Staten wordt. Verder kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve, dat later op de dag komt. De chipsector staat ook in de belangstelling na goede resultaten van Qualcomm.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang 1,4 procent in de plus op 28.271 punten. De brede S&P 500 steeg 1,7 procent tot 3503 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 2,1 procent tot 12.041 punten.

De verkiezingen in de VS zijn twee dagen na de stemming nog altijd niet beslist. Een aantal belangrijke staten is nog aan het tellen, maar de Democratische presidentskandidaat Joe Biden lijkt de beste kans te hebben om verkozen te worden. Mogelijk komt donderdag een beslissing, al zal een zege voor Biden vrijwel zeker door de huidige president Donald Trump worden aangevochten.

Fed

De Fed zal vermoedelijk niets veranderen aan zijn rentetarieven. Waar op de beurzen vooral naar uitgekeken wordt is de uitleg die de centrale bank daarbij geeft over de stand van de economie. Ook een mogelijke nieuwe oproep tot meer steun vanuit de overheid zal aandachtig worden bekeken.

Op macro-economisch gebied viel op dat het aantal steunaanvragen nauwelijks meer gedaald is. Dat kan erop duiden dat het herstel van de Amerikaanse economie begint te vertragen.

Bedrijfscijfers

Tenslotte verwerkt Wall Street ook de nodige bedrijfscijfers. Chipmaker Qualcomm zag de omzet en winst flink stijgen en is ook optimistisch over het lopende kwartaal, mede door de verdere uitrol van 5G-technologie en steeds meer verkoop van smartphones die van dat snelle netwerk gebruik kunnen maken. Het aandeel won 12 procent. Ook andere chipbedrijven kregen door de resultaten van Qualcomm een steuntje in de rug. Zo stegen Intel en Advanced Micro Devices (AMD) tot 1,5 procent.

Autofabrikant General Motors (GM) verraste met relatief sterke cijfers en kreeg er 3,5 procent bij. Met name de verkoop van pick-ups en SUV's liep goed en het bedrijf boekte een hogere winst dan een jaar eerder.

Meer uit Financieel

Italiaanse politie onderzoekt modemerken om mogelijke uitbuiting

MILAAN (ANP) - De Italiaanse politie heeft op hoofdkantoren van dertien bekende modebedrijven documenten opgevraagd over hun omgang met toeleveranciers, meldt persbureau Reuters op basis van documenten van justitie. De actie is onderdeel van een breder onderzoek naar vermeende uitbuiting van arbeiders in de mode-industrie. Agenten bezochten onder andere Dolce & Gabbana, Versace, Prada en de Italiaanse tak van Adidas.

54 minuten geleden
AEX-index verder omhoog na koerswinsten op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging donderdag verder omhoog na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Die verstevigden de verwachting dat de Federal Reserve volgende week de rente verder gaat verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.

56 minuten geleden
EU bereidt onderzoek voor naar AI-functies WhatsApp, schrijft FT

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is van plan een onderzoek te starten naar de AI-functies in WhatsApp, meldt zakenkrant Financial Times. Het onderzoek van de Europese Commissie zou gericht zijn op de manier waarop het Amerikaanse socialemediabedrijf Meta Platforms zijn 'Meta AI'-systeem dit jaar in de berichtendienst heeft ingebouwd.

1 uur geleden
Onderzoek: Tata-deal trekt overheid in subsidiefuik van miljoenen

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.

2 uur geleden
Rusland blokkeert toegang tot gamingplatform Roblox in het land

MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.

11 uur geleden
Autofabrikanten winnen op Wall Street, Apple levert juist in

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.

11 uur geleden
Trump zwakt brandstofverbruiksnormen auto's in VS flink af

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.

11 uur geleden