Beurzen op Wall Street zetten opmars door
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger geopend. De afgelopen dagen gingen de graadmeters op Wall Street al flink omhoog ondanks onzekerheid over wie de nieuwe president van de Verenigde Staten wordt. Verder kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve, dat later op de dag komt. De chipsector staat ook in de belangstelling na goede resultaten van Qualcomm.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang 1,4 procent in de plus op 28.271 punten. De brede S&P 500 steeg 1,7 procent tot 3503 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 2,1 procent tot 12.041 punten.
De verkiezingen in de VS zijn twee dagen na de stemming nog altijd niet beslist. Een aantal belangrijke staten is nog aan het tellen, maar de Democratische presidentskandidaat Joe Biden lijkt de beste kans te hebben om verkozen te worden. Mogelijk komt donderdag een beslissing, al zal een zege voor Biden vrijwel zeker door de huidige president Donald Trump worden aangevochten.
Fed
De Fed zal vermoedelijk niets veranderen aan zijn rentetarieven. Waar op de beurzen vooral naar uitgekeken wordt is de uitleg die de centrale bank daarbij geeft over de stand van de economie. Ook een mogelijke nieuwe oproep tot meer steun vanuit de overheid zal aandachtig worden bekeken.
Op macro-economisch gebied viel op dat het aantal steunaanvragen nauwelijks meer gedaald is. Dat kan erop duiden dat het herstel van de Amerikaanse economie begint te vertragen.
Bedrijfscijfers
Tenslotte verwerkt Wall Street ook de nodige bedrijfscijfers. Chipmaker Qualcomm zag de omzet en winst flink stijgen en is ook optimistisch over het lopende kwartaal, mede door de verdere uitrol van 5G-technologie en steeds meer verkoop van smartphones die van dat snelle netwerk gebruik kunnen maken. Het aandeel won 12 procent. Ook andere chipbedrijven kregen door de resultaten van Qualcomm een steuntje in de rug. Zo stegen Intel en Advanced Micro Devices (AMD) tot 1,5 procent.
Autofabrikant General Motors (GM) verraste met relatief sterke cijfers en kreeg er 3,5 procent bij. Met name de verkoop van pick-ups en SUV's liep goed en het bedrijf boekte een hogere winst dan een jaar eerder.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.
16 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.
3 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.
22 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.
23 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.
23 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.
1 dag geleden