Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen op Wall Street zetten opmars door

Beurzen op Wall Street zetten opmars door

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger geopend. De afgelopen dagen gingen de graadmeters op Wall Street al flink omhoog ondanks onzekerheid over wie de nieuwe president van de Verenigde Staten wordt. Verder kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve, dat later op de dag komt. De chipsector staat ook in de belangstelling na goede resultaten van Qualcomm.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang 1,4 procent in de plus op 28.271 punten. De brede S&P 500 steeg 1,7 procent tot 3503 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 2,1 procent tot 12.041 punten.

De verkiezingen in de VS zijn twee dagen na de stemming nog altijd niet beslist. Een aantal belangrijke staten is nog aan het tellen, maar de Democratische presidentskandidaat Joe Biden lijkt de beste kans te hebben om verkozen te worden. Mogelijk komt donderdag een beslissing, al zal een zege voor Biden vrijwel zeker door de huidige president Donald Trump worden aangevochten.

Fed

De Fed zal vermoedelijk niets veranderen aan zijn rentetarieven. Waar op de beurzen vooral naar uitgekeken wordt is de uitleg die de centrale bank daarbij geeft over de stand van de economie. Ook een mogelijke nieuwe oproep tot meer steun vanuit de overheid zal aandachtig worden bekeken.

Op macro-economisch gebied viel op dat het aantal steunaanvragen nauwelijks meer gedaald is. Dat kan erop duiden dat het herstel van de Amerikaanse economie begint te vertragen.

Bedrijfscijfers

Tenslotte verwerkt Wall Street ook de nodige bedrijfscijfers. Chipmaker Qualcomm zag de omzet en winst flink stijgen en is ook optimistisch over het lopende kwartaal, mede door de verdere uitrol van 5G-technologie en steeds meer verkoop van smartphones die van dat snelle netwerk gebruik kunnen maken. Het aandeel won 12 procent. Ook andere chipbedrijven kregen door de resultaten van Qualcomm een steuntje in de rug. Zo stegen Intel en Advanced Micro Devices (AMD) tot 1,5 procent.

Autofabrikant General Motors (GM) verraste met relatief sterke cijfers en kreeg er 3,5 procent bij. Met name de verkoop van pick-ups en SUV's liep goed en het bedrijf boekte een hogere winst dan een jaar eerder.

Meer uit Financieel

CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

39 minuten geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

41 minuten geleden
FNV vreest voor toekomst Douwe Egberts-fabriek in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV vreest voor de toekomst van de koffiefabriek van Douwe Egberts in Utrecht. Medewerkers klagen dat de productie al lange tijd daalt en krijgen volgens de vakbond geen toekomstperspectief van moederbedrijf JDE Peet's. Anderhalve week geleden werd het verlies van enkele tientallen banen aangekondigd, maar de angst is dat het daar niet bij zal blijven.

1 uur geleden
Frankrijk onderzoekt dood twee baby's die Nestlé-voeding kregen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR/BELGA) - Franse autoriteiten onderzoeken het overlijden van een tweede baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken. In de babyvoeding zat mogelijk de bacterie Bacillus cereus, die heftig braken en diarree kan veroorzaken. Of de dood van de baby's daadwerkelijk is veroorzaakt door de betrokken producten, is niet vastgesteld.

1 uur geleden
Chipmaker Intel hard onderuit op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York. De grote chipfabrikant leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht en gaf een tegenvallende verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Lip-Bu Tan werkt Intel hard aan het opvoeren van de productie om aan de sterke vraag van klanten naar serverchips voor AI-datacenters te kunnen voldoen. Het aandeel, dat voorafgaand aan de resultaten sterk was gestegen, raakte zo'n 14 procent aan waarde kwijt.

2 uur geleden
Warmtepomp minder in trek na verlagen subsidie en zakken gasprijs

NAARDEN (ANP) - Minder Nederlanders kiezen er de laatste tijd voor om hun woning uit te rusten met een warmtepomp, meldt de Vereniging Warmtepompen. Mede door een verlaging van een subsidie en een dalende gasprijs is er voor de duurzame manier om een huis te verwarmen minder interesse.

2 uur geleden
Claims na geannuleerde vluchten door winterweer blijven oplopen

ARNHEM (ANP) - Het aantal claims dat binnenkomt bij EUclaim na de geannuleerde vluchten door het winterweer van begin januari loopt nog steeds op. De claimsorganisatie heeft tot nu toe zo'n achthonderd claims binnengekregen. "De piek is voorbij, maar ik verwacht dat dit nog wel tot aan de zomer doorloopt", zegt een woordvoerder.

3 uur geleden